Czy ognisko integracyjne dla pracowników to dobry pomysł?

PoradyTeam Building
ognisko integracyjne

Oryginalna impreza integracyjna dostarczy uczestnikom mnóstwo wyśmienitej zabawy i wygeneruje wiele niezapomnianych wspomnień! Ciekawe wydarzenie zbliży członków zespołu pracowniczego i pozwoli im chociaż na chwilę zapomnieć o obowiązkach służbowych. Jedną z popularnych form imprez firmowych dla pracowników jest ognisko integracyjne. Jak je zorganizować?

Dlaczego integracja pracowników jest tak ważna?

Praca zespołowa bywa ciężka – szczególnie jeśli pracownicy dobrze się nie znają lub nie potrafią się dogadać. Zła komunikacja w grupie pracowniczej, ciągłe konflikty i spory, brak motywacji do działania spowodowany kiepską atmosferą w miejscu pracy i niewykorzystywanie potencjału poszczególnych członków to główne przyczyny niepowodzeń firmy na rynku. Słaby, źle zorganizowany zespół nie działa efektywnie i nie osiąga maksymalnych efektów. Pracownicy powinni czuć się dobrze i swobodnie w swoim towarzystwie. Miła atmosfera w pracy sprzyja rozwojowi i wspólnemu dążeniu do określonych celów.

Jednym z najlepszych sposobów na zbudowanie pozytywnych, przyjacielskich więzi między członkami firmowego zespołu jest integracja. Niewielkie nawyki integracyjne w pracy, cykliczne imprezy i wyjazdy oraz specjalnie dopasowane szkolenia integracyjne mogą zdziałać cuda. Grunt to dobrze je zorganizować. A co gdyby tak przenieść spotkanie firmowe w plener? Ognisko integracyjne może na długo zapaść w pamięci uczestników. Dlaczego?

ognisko integracyjne dla firm

Ognisko integracyjne – czy to dobry sposób na poprawę relacji między pracownikami?

Spokojne, zielone otoczenie z mnóstwem pięknych kwiatów i idealnie przystrzyżonych krzewów, zapach wyśmienitych, pieczonych dań, spokojna muzyka w tle, śmiech znajomych z pracy i rozmowy na przyjemne tematy niezwiązane z obowiązkami firmowymi – plenerowa impreza to czas na relaks i odstresowanie. To okazja do rozluźnienia firmowej atmosfery, pogłębienia więzi między pracownikami i złapania kontaktu z osobami, z którymi ciągle się mijamy. Wyjątkowa przyroda i świeże powietrze stwarzają znakomite warunki do spokojnego odpoczynku z dala od obowiązków zawodowych. Wszystkie sprawy związane z pracą zostają zamknięte w murach firmy, a pracownicy mogą w pełni oddać się celebrowaniu wspólnego czasu.

Ognisko integracyjne to dość powszechna forma spotkań dla pracowników, która od długiego czasu cieszy się ogromną popularnością. Dlaczego? Bo przywołuje na myśl miłe wspomnienia z dziecięcych lat, kiedy to na wakacyjnych obozach gromadziliśmy się przy ognisku z gitarą, przyśpiewując wesołe piosenki. Jest to wydarzenie, które nie potrzebuje specjalnej oprawy. Samo w sobie jest bardzo klimatyczne. Jednak odrobinę podrasowane, może zyskać niepowtarzalny charakter. Impreza zorganizowana w przemyślany i kreatywny sposób będzie interesującym, niezapomnianym wydarzeniem.

Szukasz miejsca na niezapomnianą imprezę firmową?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodny już dziś!

Jak zorganizować ognisko integracyjne, o którym pracownicy długo nie zapomną?

Ognisko integracyjne to wydarzenie organizowane z myślą o pracownikach, dlatego też powinno spełniać ich oczekiwania. Zanim rozpoczniemy planowanie eventu, warto zrobić krótki wywiad z członkami firmowej załogi. Analiza ich potrzeb pozwoli przygotować imprezę, na której poczują się swobodnie, komfortowo i przede wszystkim będą się wyśmienicie bawić!

Organizację ogniska warto rozpocząć od znalezienia miejsca, w którym odbędzie się impreza. Lokalizacja powinna idealnie pasować do formy przyjęcia i wymagań uczestników. Dobrym rozwiązaniem jest przygotowanie ogniska w ogrodzie przynależącym do hotelu, pensjonatu lub dworku – najlepiej wyposażonym w altanę, w której pracownicy będą mogli schować się w razie pogorszenia pogody. Członkowie firmowej załogi po kilkugodzinnym świętowaniu udadzą się na spokojny spoczynek do zarezerwowanych wcześniej pokojów hotelowych. Dużym plusem jest również dostępność obsługi, która służy pomocą w każdym momencie. Warto wspomnieć o tym, że takie przestrzenie zwykle są bardzo zadbane i prezentują się niezwykle estetycznie. Malowniczy ogród to doskonałe miejsce na relaks i odpoczynek z dala od firmowych obowiązków.

W ogrodzie, w którym odbędzie się ognisko integracyjne, nie powinno zabraknąć ciekawych dekoracji. Świetnym pomysłem jest organizacja przyjęcia tematycznego – np. w hawajskim stylu. Odpowiednio dobrane ozdoby stworzą niezwykły klimat i przeniosą uczestników we wspaniały świat dobrej zabawy.

Na ognisku integracyjnym nie może również zabraknąć szalonych gier zespołowych, które dostarczą uczestnikom potężnej dawki dobrej zabawy. Ciekawym pomysłem jest połączenie atrakcji z elementami team buildingu. Czym jest team building? Są to specjalne, odpowiednio dopasowane zadania łączące naukę z zabawą. Ich celem jest zbudowanie silnego, zgranego zespołu. Udział w takich warsztatach do doskonały sposób na poprawę komunikacji w grupie, wzmocnienie motywacji do działania i naukę umiejętności, które sprawią, że codzienna praca zespołu będzie efektywniejsza.

ognisko integracyjne dla pracowników

Kolejna ważna kwestia to starannie dobrane menu. Oczywiście można postawić na klasykę, czyli pieczone kiełbaski zagryzane bułką i popijane orzeźwiającym piwem. Jednak warto pójść o krok dalej i zorganizować plenerowe przyjęcie 2 w 1 – czyli ognisko z kiełbaskami połączone z grillem z wyśmienitymi, aromatycznymi daniami tworzonymi przez doświadczonych kucharzy.

Ognisko integracyjne to znakomity pomysł na imprezę firmową. Aby zorganizować wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięci pracowników, warto wziąć pod uwagę ich potrzeby i oczekiwania. Umożliwi to wybór takich atrakcji, które zagwarantują im dobrą zabawę w przyjaznej atmosferze.

Szybki kontakt Zamów ofertę