Pomysł na imprezę integracyjną z elementami team buildingu

Team Building
teambuilding

Jeśli jeszcze ktoś nie docenia wartości imprez integracyjnych, czas by zmienił zdanie. Imprezy integracyjne mają bowiem zasadnicze znaczenie jeśli firmie zależy na lepszych relacjach zespołowych. Chodzi tu przecież o jej najważniejszy atut, decydujący niejednokrotnie o przewadze konkurencyjnej – o pracowników. Nawet najlepszy produkt lub najbardziej innowacyjny biznesplan nic nie znaczą, jeśli nie stoją za nimi wspaniali ludzie. Masz pomysł na imprezę integracyjną? Czas go zrealizować!

Team building pomysły

Nikogo nie trzeba przekonywać, że pracownicy stanowią serce każdej firmy. Dlatego inwestowanie w ich zaangażowanie poprzez budowanie zespołu zwraca się po wielokroć. Imprezy integracyjne są ważne zarówno dla małych i dużych firm, o rozbudowanej lub płaskiej strukturze. Niezależnie od tego, czy zatrudnia się w nich tysiące czy 10 pracowników. Bez względu na to, czy ich codzienna praca polega na współpracy, czy każdy jest odpowiedzialny za własny projekt. Imprezy integracyjne są po prostu koniecznością. Każda firma będzie bardziej produktywna gdy zespół, który ją tworzy, będzie szczęśliwy.

Imprezy integracyjne dla firm

Wolny dzień dla wszystkich pracowników to koszt i utracony czas pracy? Nic bardziej mylnego. Trzeba o tym pomyśleć jak o inwestycji. Tak naprawdę wydatkiem dla firmy jest zespół, który nie działa dobrze, lub który nie jest zaangażowany w swoją pracę. Inwestowanie czasu i pieniędzy w wydarzenia oraz działania związane z budowaniem zespołu tworzy relacje i jest najlepszą drogą do bardziej otwartej i przynoszącej lepsze efekty współpracy. Jak udowadniają imprezy integracyjne dla firm, budowanie zespołu może być kreatywne i zabawne! To szansa na uwolnienie się z biurowych mundurków, wypróbowanie czegoś nowego i zobaczenie współpracowników i pracowników w nowym świetle.

Team building w praktyce

Dobrze zorganizowana impreza integracyjna powinna służyć komunikowaniu wartości firmy i mieć na celu uzyskanie konkretnych korzyści. Niech odbywa się w zupełnie innym miejscu. Takim, które w żaden sposób nie kojarzy się z pracą. W pięknej scenerii, z bogactwem unikatowych zabytków i atrakcji przyrodniczych. A gdyby tak wyjechać w Karkonosze? Idealnym miejscem do działań w ramach team buildingu jest tamtejsze Centrum Imprez Plenerowych na terenie Dworu Korona Karkonoszy. „Organizujemy tutaj pikniki oraz wszelkiego typu imprezy plenerowe, skrojone według indywidualnych potrzeb. Dwór Korona Karkonoszy zapewnia także wyśmienitą kuchnię oraz 125 miejsc noclegowych. Gwarantujemy niezapomniane wrażenia” – obiecuje właścicielka i jednocześnie ekspert ds. eventów, Joanna Hoc-Kopiej.

Imprezy integracyjne – gry

Mając co dyspozycji miejsce z potencjałem wykorzystaj go w pełni. Rozległy teren, jakim dysponuje np. Dwór Korona Karkonoszy, pozwoli na stworzenie ogromnego dzieła obrazującego cele, wartości i wizję firmy. Zadanie polega tym, że wszyscy pracują podzieleni na grupy. Każda ma stworzyć swoją część „puzzla” pasującego do całości koncepcji, jednak bez możliwości podglądania pracy innych zespołów. Wyłonieni liderzy każdej z grup mogą się porozumiewać tylko słownie. Szybko okaże się więc, że do ukończenia gry konieczna jest dobra komunikacja.

Po wykonaniu swoich dzieł artyści wyruszają na zasłużoną przerwę. Po powrocie czeka na nich zasłonięty ogromnym płótnem kolaż. Kiedy zasłona opadnie, pracownicy mogą podziwiać owoc wspólnej pracy. Dzieło, zawieszone później w holu firmy, będzie przypominać o wysiłku, którzy wszyscy włożyli w jego stworzenie.

Pomysł na imprezę integracyjną wart wykorzystania

Połączenie integracji i team buildingu to doskonały sposób na budowę silnego zespołu pracowniczego, który nie tylko sprawnie i efektywnie wykonuje zadania służbowe, ale także doskonale się dogaduje – w pracy i poza nią. Znakomitym pomysłem na imprezę integracyjną z elementami team buildingu jest dwudniowy wyjazd w wypełniony po brzegi ciekawymi atrakcjami. Pierwszego dnia można postawić na integrację i zabrać pracowników do parku linowego lub na pieszą wycieczkę. Świetnym pomysłem jest również zorganizowanie warsztatów – np. kulinarnych, z podstaw survivalu, z rzemiosła regionalnego, czy też tanecznych. Warsztaty zapewnią im doskonałą zabawę na wiele godzin, pozwolą miło spędzić czas w pracowniczym gronie, a przy okazji dostarczą uczestnikom potężnej dawki ciekawej wiedzy. Kto wie – może któryś z uczestników odnajdzie swój ukryty talent?

Zwieńczeniem całego dnia pełnego wrażeń powinno być przyjęcie. Ciekawym pomysłem na imprezę integracyjną jest ognisko z kiełbaskami, zimnym piwem i cichą muzyką w tle przygrywaną na gitarze. Piknik integracyjny to doskonała okazja na lepsze poznanie swoich współpracowników. To szansa na to, żeby spokojnie porozmawiać nie tylko ze swoimi bliskimi współpracownikami, ale także z osobami z innych działów, z którymi nie mamy styczności na co dzień w firmie.

O czym porozmawiać? O wszystkim, byle nie o pracy! O pasjach, ulubionym jedzeniu, kinie, sporcie, nawet o pogodzie… Swobodny small talk to najlepszy sposób na to, żeby znaleźć wspólne cechy, zainteresowania czy inne elementy, które łączą pracowników, a dzięki temu stworzyć przyjacielskie relacje, które przełożą się na lepszą atmosferę w pracy.

Innym pomysłem na imprezę integracyjną w pracowniczym gronie jest wieczorek tematyczny – np. hawajski, w stylu disco, czy z motywem przednim starego Hollywood. Przyjęcie tematyczne przeniesie uczestników w świat dobrej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Pozwoli chociaż na chwilę oderwać się od szarej codzienności.

Drugi dzień to czas na team building. Jak go wdrożyć? Możliwości jest wiele! Świetnym rozwiązaniem jest organizacja drużynowych igrzysk olimpijskich. Pracownicy podzieleni na grupy rywalizują w najróżniejszych konkurencjach. Za zwycięstwo w danej rundzie przyznawane są punkty. Ostatecznie wygrywa ta drużyna, która zdobędzie ich najwięcej. A co jest potrzebne do tego, żeby odnieść sukces? Poza kreatywnością i dobrą kondycją duże znaczenie ma współpraca. Kluczem do zwycięstwa jest skuteczna komunikacja i czerpanie wszystkiego, co najlepsze z umiejętności i wiedzy poszczególnych członków swojej drużyny.

Inne formy team buildingu to:

  • zabawy ruchowe integracyjne – np. mecz piłki nożnej, zbijak, turniej taneczny lub kulinarny,
  • łamigłówki umysłowe – np. budowa maszyny Goldberga czy kryminalna gra scenariuszowa,
  • tor przeszkód – np. w formie gry „Ślepe zaufanie”, w której rywalizuje się w parach, gdzie jedna osoba z pary ma zasłonięte oczy, a druga ją nawiguje.

Masz pomysł na imprezę integracyjną?

Czas go zrealizować!
Sprawdź dostępne terminy!

Pomysł na imprezę integracyjną – przyjemne z pożytecznym

Team building to ważny element funkcjonowania firmy. Bez niego nie da się osiągać sukcesów na rynku. Ale czym tak właściwie jest team building? W dużym skrócie można określić go jako zespół procesów, których celem jest – jak wskazuje nazwa – budowa silnego zespołu pracowników. Silny, sprawnie funkcjonujący zespół powinien stanowić podstawę przedsiębiorstwa. Grupa, która potrafi się dogadać, dynamicznie wykonuje swoje zadania, z łatwością pokonuje przeszkody pojawiające się na drodze do celu, jest zmotywowana do działania, utożsamia się z firmą, a dzięki temu znacznie przyczynia się do jej rozwoju.

Jednak do tego, aby budować silny zespół pracowników, niezbędna jest luźna, przyjazna atmosfera w miejscu pracy. Najlepszym sposobem na jej stworzenie jest integracja! Wydarzenia integracyjne ułatwiają pracownikom lepsze poznanie siebie nawzajem, a dzięki temu pozwalają na budowę przyjacielskich relacji i wzmacniają zespół. Co więcej, oryginalne eventy integracyjne skutecznie rozładowują wszelkie napięcia związane z pracą. Pozwalają chociaż na chwilę odpocząć od obowiązków zawodowych, by z nową energią i motywacją wrócić do pracy.

Wydarzenia integracyjne można połączyć z elementami team buildingu. Doskonałym rozwiązaniem jest zorganizowanie kilkudniowego (np. weekendowego) wyjazdu w malownicze miejsce (np. w nasze piękne Karkonosze), na którym uczestnicy nie tylko będą mieli okazję do lepszego poznania i pogłębienia relacji, ale również zdobędą umiejętności, które przydadzą im się na co dzień w firmie. Znalezienie pomysłu na imprezę integracyjną z elementami team buildingu to ciężkie zadanie? Nic bardziej mylnego! Przedstawiamy nasze propozycje na eventy, które na długo zapadną w pamięci pracowników.

Szybki kontakt Zamów ofertę