Dlaczego animator na wesele to dobry pomysł?

Atrakcje na weselePoradyTrendy
Dlaczego animator na wesele to dobry pomysł?

Wiele Par Młodych podczas tworzenia listy gości weselnych staje przed dylematem – czy w zaproszeniach uwzględniać dzieci, czy raczej nie jest to dobry pomysł? Mówi się, że wesele to impreza dla dorosłych. Dlatego decydując się na zaproszenie rodzin z dziećmi, powinniśmy zadbać o dostosowanie przyjęcia do dziecięcych wymagań. Ciekawą opcją jest zatrudnienie animatora, który zapewni najmłodszym gościom porządną dawkę dobrej zabawy. Dlaczego animator na wesele to dobry pomysł? Jakie inne atrakcje warto zorganizować, gdy na przyjęciu pojawią się maluchy? Podpowiadamy. 

Organizacja wesela sama w sobie jest dużym wyzwaniem. Przyszli nowożeńcy pragną, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Podczas planowania przyjęcia weselnego muszą pamiętać o komforcie gości. Decydując się na zaproszenie rodzin z dziećmi, nie powinni zapomnieć o najmłodszych weselnikach. Dzieci to wyjątkowi goście, którzy potrzebują wyjątkowego traktowania. Jaki jest przepis na udane przyjęcie weselne z dziećmi? Pociechom trzeba zapewnić moc wyjątkowych atrakcji, które wypełnią wolny czas pomiędzy kolejnymi posiłkami. O najmłodszych warto pomyśleć już na etapie poszukiwań idealnej sali weselnej.  

Uważasz, że organizacja wesela jest skomplikowana?

Z nami jest dziecinnie prosta! Przekonaj się osobiście.

Najlepszym rozwiązaniem będzie lokal, w którym dostępne jest drugie, mniejsze pomieszczenie przeznaczone dla dzieci. Świetnie sprawdzi się również obiekt z ogrodem do dyspozycji maluchów. Na głównej sali weselnej można ustawić dodatkowy stół dla dzieci. Maluchy będą czuć się swobodniej w gronie rówieśników. Będzie to również duże ułatwienie dla kelnerów – zwykle dla najmłodszych weselników dostępne jest inne menu. Na stole dziecięcym mogą znaleźć się kolorowe nakrycia i ozdoby dopasowane do dziecięcej wyobraźni. Jak widać dziecko na weselu to nie problem. Wystarczy tylko zadbać o to, by dobrze się bawiło! 

Czy animator na wesele zajmie dzieci w każdym wieku? 

Najmłodszym trzeba zapewnić ciekawe atrakcje, które dostarczą im potężnej dawki dobrej zabawy. Dzięki nim dzieci nie będą biegać po parkiecie ze znudzeniem, utrudniając starszym weselnikom taniec. Odpowiednio dopasowana rozrywka sprawi, że maluchy będą radosne, a rodzice – spokojni i zrelaksowani. Wyśmienita zabawa każdego uczestnika przyjęcia gwarantowana! 

Jakie atrakcje dla dzieci na weselu sprawdzą się najlepiej? Wszystko zależy od wieku pociech, weselnego budżetu oraz od liczby zaproszonych maluchów. Jeśli nie chcemy ponosić dodatkowych kosztów, warto wybrać lokal, który oferuje plac zabaw lub pokój do dyspozycji najmłodszych gości. Innym pomysłem jest własnoręczne przygotowanie atrakcji – np. stworzenie kącika plastycznego. 

Aktywności i zabawy powinny być dopasowane do wieku dzieci. Jeśli na przyjęciu goszczą maluchy z różnych grup wiekowych, warto nieco urozmaicić atrakcje. Najmłodsi goście raczej nie będą zainteresowani rozrywkami dla starszaków – i odwrotnie. 

 

Doskonałym pomysłem jest wynajęcie doświadczonego animatora na wesele. Taka osoba, wykorzystując swoje umiejętności, zapewni wyśmienitą zabawę nie tylko najmłodszych weselnikom. Dzieci nie będą się nudzić, a rodzice będą mogli zająć się celebrowaniem tego wyjątkowego wydarzenia w gronie dorosłych. 

Dlaczego warto zatrudnić animatora na wesele? 

W zasadzie wesele to impreza dla dorosłych. Na przyjęciu poza menu dziecięcym i kilkoma piosenkami nie ma nic specjalnie dedykowanego dla pociech. Gdy maluchy zostają pozostawione same sobie, nudzą się i marudzą. Animator na wesele to człowiek do zadań specjalnych. To osoba, która organizuje zabawy i aktywności dla najmłodszych weselników. Dba o to, aby żaden maluch nie czuł się samotny, smutny czy znudzony wielogodzinnym celebrowaniem dnia zaślubin. 

Animatorzy starannie dobierają aktywności do wieku i liczby dzieci, stawiając na integrację i dobrą zabawę. Na jakie atrakcje można liczyć? Malowanie twarzy, warsztaty balonowe, czytanie bajek, warsztaty plastyczne, gry plenerowe, zabawy z wykorzystaniem rekwizytów, zabawy ruchowe i taneczne i wiele innych. Animatorzy rozbudzają kreatywność maluchów, angażują je i zapewniają im profesjonalną opiekę, podczas gdy rodzice mogą w pełni poświęcić się weselnemu świętowaniu. Przez cały czas dbają o to, aby każdy maluch czuł się dobrze i swobodnie. 

Podczas zabaw z animatorem dzieci są całkowicie bezpieczne. Nie są pozostawione same sobie, co zmniejsza ryzyko nieszczęśliwych wypadków. A jak dobrze wiemy, maluchom czasem przychodzą do głowy szalone pomysły – szczególnie wtedy, kiedy się nudzą. 

Liczba animatorów na weselu powinna być uzależniona od liczby zaproszonych dzieci. Przy niewielkich grupach (np. 5-osobowych) jeden animator w zupełności wystarczy. Zapraszając więcej małych weselników, warto pomyśleć o zatrudnieniu kilku osób. 

Ile kosztuje animator na wesele? 

Koszt wynajęcia profesjonalnego animatora zależy od kilku czynników. Najważniejsze kwestie to wiek oraz liczba dzieci zaproszonych na przyjęcie. Nie bez znaczenia jest również czas trwania imprezy weselnej. Niestety zwykle ciężko przewidzieć, ile ostatecznie maluchów pojawi się na przyjęciu, a także, do której godziny dzieci będą chciały się bawić. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest rozliczenie godzinowe – na które decyduje się większość firm. Stawka za godzinę pracy animatora waha się w granicach 100-250 złotych. Rezerwacji animatora należy dokonać odpowiednio wcześnie. Nie warto zostawiać tego na ostatnią chwilę. 

Pomysły na inne ciekawe atrakcje dla dzieci 

Poza opieką animatora można postawić również na inne formy aktywności dla najmłodszych. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest fotobudka. Przebieranki w fantazyjne stroje i szalone zdjęcia z ciekawymi gadżetami to gwarancja doskonałej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Warto także przemyśleć osobny stół dla dzieci na weselu. I to niekoniecznie taki, przy którym będą jadły, ale który będzie dla nich pracownią artystyczną. Wyposażony w obrusy do malowania, kartki, kredki i naklejki, z pewnością stanie się obleganym miejscem. 

Innym pomysłem jest przygotowanie dmuchanego placu zabaw – czyli mini wesołego miasteczka. Dzieci uwielbiają dmuchańce! Zjeżdżalnie, eleganckie zamki i baseny z mnóstwem kolorowych piłeczek to atrakcje, które zajmą dzieci na długie godziny. 

A może piniata? Atrakcja ta przywędrowała do nas z krajów latynoskich. Uczestnicy zabawy mają zakryte oczy i za pomocą specjalnego kija muszą strącić wiszącą, kolorową kulę po brzegi wypełnioną łakociami. Coraz częściej można spotkać piniaty w innych kształtach niż kula – począwszy od prostych figur geometrycznych, aż do popularnych bajkowych postaci. 

Jak widać, dzieci również mogą wyśmienicie bawić się na przyjęciu weselnym. Grunt to zorganizować ciekawe atrakcje, które zapewnią im zajęcie na długie godziny. Najlepszym pomysłem jest wynajęcie animatora na wesele. Animator zagwarantuje maluchom ciekawą rozrywkę i sprawi, że na ich twarzach pojawią się szerokie uśmiechy. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę