Atrakcje dla dzieci na weselu

Atrakcje na weselePorady
atrakcje dla dzieci na weselu

Choć liczba młodych gości na weselu jest różna, to takie, gdzie dzieci w ogóle nie ma, praktycznie się nie zdarzają. Dlatego planując przyjęcie weselne, powinniśmy zadbać o dobre samopoczucie i świetną zabawę wszystkich, niezależnie od wieku. Jakie atrakcje dla dzieci na weselu wybrać?

Czy dzieci na weselu to dobry pomysł?

To, czy dzieci na weselu będą akurat w Waszym przypadku dobrym rozwiązaniem, musicie ustalić wyłącznie Wy. Mówi się, że wesele to impreza, gdzie dzieci nie powinny biegać między stolikami z alkoholem, którego notabene na weselu spożywa się zwykle sporo. Jednocześnie dzieci są także sporym wydatkiem dla Pary Młodej. Zazwyczaj za młodsze dzieci płaci się połowę ceny, a za starsze i młodzież – całą kwotę za talerzyk. W momencie, kiedy tacy goście będą na weselu godzinkę lub dwie, dla Pary Młodej to tak naprawdę wydatek, którego można uniknąć.

Wiele osób żyje w przekonaniu, że nie wypada zapraszać gości bez dzieci. Obecnie ta tendencja się zmienia i coraz więcej osób rezygnuje z obecności najmłodszych na przyjęciu. Wszystko to zależy od wielu czynników. Od tradycji, liczebności rodziny, stopnia pokrewieństwa oraz ogólnego kontaktu z dziećmi spośród rodziny czy grupy przyjaciół. Powinniśmy więc zastanowić się dobrze, jakie relacje łączą nas z maluchami w rodzinie. Czy ich obecność jest dla nas po prostu ważna? Jeśli wiemy, że dzieci na weselu mogą być przeszkodą w dobrej zabawie dorosłych i ich obecność nie jest nam niezbędna, możemy delikatnie zaznaczyć, że przyjęcie odbywa się bez maluchów.

Dzieci na weselu – jak skonstruować zaproszenie? 

Jeśli podejmiemy decyzję, że dzieci na weselu ma nie być, wówczas powinniśmy poinformować o tym rodziców. Jeśli obawiacie się rozdawania zaproszeń i reakcji  rodziców, zawsze możecie na wstępie dodać żartobliwą sentencję. Pn. w stylu, iż mają jedyną okazję do tego, żeby odpocząć i wybawić się bez dzieci! To z pewnością rozwieje ich wątpliwości i udowodni, że macie dobre zamiary i nie chcecie sprawić im absolutnie przykrości. Na zaproszeniu możecie napisać po prostu imię i nazwisko osób zaproszonych i nie dodawać frazy „wraz z dzieckiem”. To będzie jasny komunikat, że wesele odbywa się bez dzieci.

Inaczej sprawa się ma w przypadku bardzo bliskich Parze Młodej gości, m.in. rodzeństwa czy dzieci rodzeństwa. Jeśli Para Młoda nie wyobraża sobie by ich nie było, to oczywiście należy zrobić wszystko, by zapewnić dzieciom dobrą zabawę. Tak, by czuły się najlepiej jak tylko można, a jednocześnie nie nudziły się. Z pomocą przychodzą atrakcje dla dzieci na weselu!

atrakcje dla dzieci na weselu

Co zrobić, jeśli na weselu będzie tylko kilkoro dzieci?

Zanim przejdziemy do atrakcji, warto zaznaczyć, że animacje zazwyczaj robi się dla większej liczby maluchów. Nie ma sensu wynajmować animatora czy dmuchańców dla jednego czy dwójki dzieci. Ostatecznie to dość spory wydatek. Wyjścia są dwa. Jeśli wiemy, że tylko jedna osoba z naszego otoczenia ma dziecko, nie zapraszajmy tych gości wraz z pociechą. Jeśli jednak sytuacja wygląda tak, że rodzice nie mają z kim zostawić malucha, zaprośmy ich wraz z nim, jednak nie organizujmy zbyt wiele animacji, a raczej zadbajmy o jakiś balonik dla dziecka, bańki mydlane, którymi będzie mogło się bawić. To mały wydatek, a dziecku na pewno sprawi wielką radość.

Dzieci na weselu – gry i zabawy

Dzień ślubu i wesela jest bardzo ważny dla Młodej Pary oraz gości. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku dzieci na weselu, jednak podczas wielogodzinnego przyjęcia wypełnionego wydarzeniami, których znaczenia do końca nie rozumieją ciężko im zachować skupienie. Dlatego powinniśmy zadbać przynajmniej o kilka zabaw, które uatrakcyjnią dzieciom ten wieczór.

Marzycie o pełnym atrakcji weselu w górach?

Jesteśmy gotowi je spełnić ♥

Najprostszym rozwiązaniem jest zaangażowanie młodych gości w gry i zabawy weselne, np. pomoc przy grze z krzesełkami czy taniec „kaczuchy” albo pociąg. Dzięki temu będą miały okazję spożytkować pokłady energii oraz poczują się częścią całej uroczystości. Jeśli przygotowaliśmy dodatkowe atrakcje weselne które mogą spodobać się dzieciom (np. pokaz iluzjonisty czy deszcz konfetti) pamiętajmy o tym, by znalazły się odpowiednio wcześnie w rozkładzie wesela, inaczej najmłodsi mogą ich po prostu nie doczekać.

Jeśli młodych gości jest sporo (lub są w bardzo młodym wieku), świetnie sprawdzi się animator zabaw dla dzieci na wesele. Jak podkreśla Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy: „Specjalne miejsce dla dzieci lub osobne pomieszczenie, gdzie spędzają one czas pod okiem animatora jest coraz popularniejszym rozwiązaniem na weselach. Pozwala ono nie tylko dzieciom spędzić czas na świetnej zabawie dostosowanej do ich wieku, ale także umożliwia rodzicom pełne uczestnictwo w przyjęciu weselnym, bez o samopoczucie ich pociech” – kończy wypowiedź ekspertka.

wesele atrakcje dzieci

Wesele – atrakcje dla dzieci

Oprócz gier i zabaw możemy także zapewnić dzieciom na weselu inne atrakcje. Może to być np. malowanie twarzy dzieci w kolorowe wzory – dzięki temu poczują się wyjątkowo, a dodatkowo podkreśli to nastrój świetnej zabawy i będzie wspaniałą pamiątką na zdjęciach. Ciekawym rozwiązaniem jest też np. puszczanie wielkich baniek mydlanych – szczególnie dobrze sprawdzi się to w przypadku wesel w plenerze czy poprawin w formie grilla na zewnątrz. Dzieci na weselu (oraz dorośli) bardzo chętnie korzystają też z fotobudki czy ścianki fotograficznej.

Oprócz tego powinniśmy pamiętać o potrzebach żywieniowych najmłodszych – zarówno posiłki, jak i napoje. Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście przygotowanie specjalnego menu na wesele, jednak nie zawsze jest taka możliwość. Oczywiście większość dzieci przepada za słodyczami, dlatego w takim przypadku warto zadbać, aby właśnie słodki bufet był przyjazny dzieciom. Doskonale sprawdza się tu fontanna czekolady, w której najmłodsi mogą maczać owoce czy inne słodkości. Jeśli wesele odbywa się zimą, przy podawaniu kawy dzieci mogą otrzymać w zamian np. gorącą czekoladę czy kakao. Nasze wysiłki na pewno nie pójdą na marne – wesele przyjazne dzieciom będą one ciepło wspominać przez długie lata.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę