Jaki upominek dla gości weselnych wybrać?

Atrakcje na weselePoradyTrendy
Jaki upominek dla gości weselnych wybrać?

Jednym z elementów kosztorysu wesela coraz częściej są prezenty dla gości weselnych. Czym konkretnie jest upominek dla gości weselnych i w jaki sposób go wybrać, by każdemu kojarzył się z miło spędzonym czasem na weselu? Podpowiadamy.  

Czym jest upominek dla gości weselnych? 

Podczas gdy goście zastanawiają się jaki wybrać prezent dla nowożeńców, Młoda Para myśli nad podarunkami dla gości. Utarło się, że upominek dla gości weselnych, czyli pamiątkę z dnia ślubu, Państwo Młodzi powinni przygotować przede wszystkim rodzicom. Podziękowania składane na ich ręce są już wpisane do tradycji weselnych. Pary Młode często decydują się na różnego rodzaju statuetki, kosze prezentowe lub fotoalbumy.  

Oczywiście nie ma obowiązku szykowania upominków dla wszystkich gości weselnych. Jednak coraz częściej nie tylko rodzice dostają od Młodej Pary prezenty, ale wszyscy biesiadnicy wychodzą z przyjęcia z drobnymi upominkami. Od słodkości, przez magnesy, po kawę czy herbatę. To, jaki upominek Państwo Młodzi przygotują, zależy jedynie od nich. Wszyscy goście mogą dostać takie same upominki, ale nie jest to konieczne. Inne, bardziej okazałe upominki mogą dostać np. dziadkowie, czy chrzestni Pary Młodej.  

Zastanawiasz się, czym zaskoczyć gości weselnych?

Zorganizujemy wesele, którego nie zapomną!

Upominek dla gości weselnych – czym się kierować się przy wyborze? 

Najważniejszym kryterium przy wyborze upominków dla gości weselnych często nie jest wcale budżet. Państwo Młodzi chcąc przygotować upominki dla gości powinni pamiętać, że goście nie oczekują prezentów za nie wiadomo jak wysoką cenę. Drobny upominek będzie równie miły. To, ile będzie trzeba wydać na upominki, zależy od ilości gości. Im większe wesele, tym więcej upominków będzie potrzebne.  

Wybór upominków może być trudny. Większości par zależy na tym, by pamiątki z wesela były oryginalne. Warto więc kierować się tym, co najbardziej podoba się Parze Młodej. Jeżeli Narzeczeni mają wspólne zainteresowania, upominki mogą do nich nawiązywać. Osoby, które nie mogą oprzeć się słodyczom i są znane z bycia łasuchami, mogą postawić na upominek dla gości weselnych w formie małych miodków. Kawosze i smakosze herbaty mogą wybrać dobrej jakości kawę czy herbatę. Do prezentu warto dołączyć kartonik z imionami Narzeczonych lub instrukcję, jak przygotować najlepszy napój. W ten sposób goście następnego dnia czy nawet kilka tygodni po ślubie będą mogli usiąść przy kubku gorącej kawy lub herbaty i wspominać mile spędzone chwile. 

Upominek dla gości weselnych w stylu eko

Dziś coraz więcej uwagi poświęcamy trosce o środowisko. Jeśli ten temat jest bliski sercu także Państwa Młodych, mogą oni postawić na upominek dla gości weselnych w stylu ekoDrewno nigdy nie wychodzi z mody i jest ponadczasowe. Drewniane upominki mogą przybrać formę magnesów, lub ramek do zdjęć. Mogą to być również drewniane serduszka, na których wygrawerowane są imiona Pary Młodej i data ślubu, a osoby kochające książki, mogą stworzyć drewniane podziękowania w formie zakładek. 

Jaki upominek dla gości weselnych wybrać?

Słodkie podziękowanie dla gości weselnych 

Jadalny upominek dla gości weselnych to zawsze dobry pomysł. Drobne słodkości, które mogą być podziękowaniem dla zgromadzonych na uroczystości, są bardzo popularne. Pary Młode, decydujące się na tego typu prezent, mają bardzo duży wybór. Mogą sprezentować gościom np. krówki, na których papierku można umieścić dowolny napis. Ciekawym pomysłem są również pierniki. Mogą one być w kształcie sukni i garnituru, lub po prostu w kształcie serca. Na nim warto umieścić napis z datą ślubu. Inną propozycją są czekoladki lub ciasteczka na wesele, pięknie spakowane w miniaturowych pudełeczkach.  

Interesującym rozwiązaniem jest również przygotowanie mieszanki do upieczenia ciasta. Mieszankę taką można wsypać do malutkiego słoiczka i dołączyć do niej przepis. Pamiętać jednak należy, by w mieszance umieścić jedynie sypkie produkty. Mleko, czy jajka należy wpisać na listę składników i dołączyć tę listę do przepisu. Na słoiczku powinno się także umieścić naklejkę, na której znajdować się będą wszystkie składniki użyte w mieszance.  

Żywe upominki dla gości weselnych 

Rośliny, jako upominek dla gości, mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Modne ostatnio sukulenty można zapakować w malutkie kartoniki. Innym sposobem na podarowanie zielonego upominku jest włożenie gałązki do probówki, zalanie jej wodą lub olejem, a następnie zamknięcie takiego prezentu korkiem.  

Figurka – pamiątka

Pamiątką z wesela może być praktycznie wszystko. Jeżeli Para Młoda ma wspólne zainteresowania, pamiątka może luźno do nich nawiązywać. Doskonałym pomysłem są figurki ze specjalnej modeliny. 

Jedną z opcji są także breloki. Taki upominek dla gości weselnych można zamówić np. w kształcie tańczącej pary czy serduszka. W brelokach Para Młoda może także umieścić swoje zdjęcie z datą ślubu. 

Kiedy podarować prezenty gościom? 

Upominek dla gości weselnych można wręczyć w dowolnym momencie. Najwygodniej jest przygotować osobny stolik, do którego goście będą mogli podejść podczas przyjęcia i wziąć prezent dla siebie. Innym, równie wygodnym sposobem, jest postawienie malutkiego pudełeczka z prezentem przy każdym talerzu. W ten sposób goście będą mieli od samego początku prezenty przy sobie.  

Innym sposobem jest podarowanie upominków osobiście, każdemu z gości. W takim przypadku Para Młoda powinna zrobić to na początku wesela, lub obdarowywać gości, gdy ci opuszczają salę weselną. W tym przypadku Państwo Młodzi muszą być bardzo czujni, by nie okazało się, że któryś z gości wyszedł z pustymi rękami. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę