Jak wybrać miejsce na wesele?

PoradySala weselna
Miejsce na wesele

Gdy do naszego ślubu zaczynamy odliczać dni, a nawet godziny, często jesteśmy podekscytowani, lekko zdenerwowani, ale bywa też, że spanikowani do granic możliwości. Tak, to prawda! Państwo Młodzi często zastanawiają się, czy wybrane przez nich miejsce na wesele okaże się trafnym wyborem. I nic w tym dziwnego. Jak sprawić, by w nie znaleźć się w gronie nieszczęśliwców, którzy w dniu ślubu z powodu nietrafionych wyborów dostają rozstroju żołądka? Niestety po podpisaniu umowy, a zwłaszcza gdy weselne potrawy już kipią w garnku, i Panna Młoda stuka obcasami po kamiennych schodach, nasze pole manewru jest mocno ograniczone.

Miejsce na wesele – jak wybrać odpowiednią lokalizację?

Przy wyborze miejsca na wesele powinniśmy kierować się swoimi własnymi upodobaniami. Jeśli uwielbiamy morze, świetnym pomysłem będzie sala ulokowana blisko plaży. Jednak wiele osób decyduje się także na góry. To doskonała propozycja nie tylko ze względu na wspaniałe widoki, ale także na możliwość pieszych wędrówek po górskich ścieżkach. Dolny Śląsk jest pełen niespodzianek, a majestatyczne góry wprowadzają w doskonały nastrój. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, aby później uniknąć rozczarowania czy zawodu na całe życie? Jak sprawić, aby uroczystość przebiegła idealnie, bez żadnych wpadek ze strony organizatora?

Miejsce na wesele

Jakie powinno być idealne miejsce na wesele i sala weselna?

Rozglądając się za wymarzoną salą weselną, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Musimy zastanowić się, jaki rodzaj oprawy weselnej najbardziej nam odpowiada. Czy będzie to dworek weselny, pałacyk, karczma czy też restauracja hotelowa, ważne jest, aby miejsce było dostosowane do naszych oczekiwań, a organizatorzy mieli odpowiednie doświadczenie. 

Sala na wesele to bardzo ważna kwestia. Dlatego, jak podkreśla ekspertka weselna Joanna Hoc-Kopiej: „Sprawą oczywistą jest, że musimy pojechać i obejrzeć wybrane miejsce na żywo, gdyż zdjęcie na stronie internetowej nie oddaje niekiedy charakteru miejsca. Przed spotkaniem dobrze jest poczytać opinie w Internecie oraz przygotować sobie listę pytań tak, aby nic istotnego nam nie umknęło. Często od samej kategorii miejsca, ważniejszy jest pewnego rodzaju klimat oraz złapanie pozytywnego kontaktu z organizatorami”. Jeśli nasz zmysł nas nie zawodzi, tym razem również możemy zdać się na przeczucie, uwzględniając przy tym twarde fakty.

Jak wybrać salę na wesele?

 • Określ swoje wymagania i preferencje – przed rozpoczęciem poszukiwań sali weselnej warto określić, jakie są Twoje wymagania i preferencje dotyczące miejsca, w którym odbędzie się wesele. Na przykład, jak duża powinna być sala, ile gości zamierzasz zaprosić, jakie menu ma być podawane, czy sala powinna mieć ogródek czy parking. Pozwoli to skupić się na szukaniu sali, która spełnia Twoje oczekiwania.
 • Przeglądaj oferty – w Internecie znajdziesz wiele stron internetowych, na których są umieszczone oferty różnych sal weselnych. Przeglądając te oferty, warto zwrócić uwagę na zdjęcia, opisy i ceny, aby wybrać kilka sal, które najbardziej Ci odpowiadają.
 • Zapytaj znajomych i rodzinę – jeśli znasz kogoś, kto niedawno organizował wesele, warto zapytać o ich doświadczenia i rekomendacje. Mogą polecić Ci miejsca, z którymi mieli dobre doświadczenia lub ostrzec przed salami, które lepiej omijać.
 • Umów się na spotkanie z właścicielem sali – jeśli już wybrałaś kilka sal, które Ci się podobają, warto umówić się na spotkanie z managerem każdej z nich. Podczas spotkania możesz zobaczyć salę na żywo, porozmawiać o menu, cenie i innych szczegółach, które są dla Ciebie ważne.
 • Porównaj oferty – po spotkaniach warto porównać oferty różnych sal, aby wybrać tę, która najlepiej odpowiada Twoim wymaganiom i budżetowi.
 • Potwierdź rezerwację – gdy już zdecydujesz się na salę weselną, ważne jest, aby potwierdzić rezerwację i podpisać umowę. Upewnij się, że dokładnie przeczytałaś i zrozumiałaś warunki umowy, aby uniknąć nieporozumień w przyszłości.

Miejsce na wesele – impreza w stylu góralskim

Tradycyjne góralskie wesela mają w sobie coś niepowtarzalnego. Mają duszę, osobowość, wyjątkowy charakter i nieodparty urok. Folkowe dekoracje, wyśmienita kuchnia góralska, skoczna muzyka przygrywana przez prawdziwą góralską kapelę. Połączenie tych elementów tworzy wspaniały klimat, który przenosi uczestników weselnej zabawy w niezwykły świat. Świat magiczny, romantyczny, pełen niesamowitych wrażeń.

Blok CTA

Szukasz miejsca na imprezę weselną w stylu góralskim?

Dwór Korona Karkonoszy to doskonały wybór!

Idealne miejsce na wesele góralskie to oczywiście… góry! Magiczny ślub pośród urokliwych okoliczności przyrody z widokiem na majestatyczne szczyty górskie będzie niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko dla małżonków, ale dla wszystkich gości weselnych.

Sala na wesele

Z pewnością każda Para Młoda słyszała o różnych miejscach, w których można zorganizować wesele. Dobrze jest kierować się opiniami innych, ale pamiętajmy także, że każdy ma nieco inne oczekiwania i gust. Trudno jest się więc idealnie dopasować. Oczywiście właśnie po to powinniśmy na wstępie zrobić podstawową selekcję sal weselnych i udać się tylko tam, gdzie rzeczywiście mamy chęć zorganizowania wesela. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na naszą liczbę gości oraz miejsce na sali. Może się bowiem okazać, że mimo, iż sala oferuje 200 miejsc, my widzimy, że realnie zmieści się na niej około 100 gości. Przecież nie chcemy ścisku, dlatego mierzmy siły na zamiary i obiektywnie oceniajmy przestrzeń.

Jak wybrać miejsce na wesele

Jak powinna wyglądać sala na wesele w góralskim stylu? Może być to tradycyjna chata góralska wykonana z drewnianych bali i kamienia. Świetnie sprawdzi się również klasyczna sala weselna w obiekcie wypoczynkowym usytuowanym w malowniczej, górskiej lokalizacji.

Czego nie może zabraknąć na góralskim weselu? Przede wszystkim folkowych dekoracji, które pokreślą góralski charakter przyjęcia! Drewniane stoły pokryte skórą owczą, świeże polne kwiaty, kolorowe wycinanki, haftowane obrusy i firany, elementy z czerwonymi akcentami. Starannie dobrana aranżacja stworzy w sali weselnej iście góralski klimat.

Dekoracje – wesele w stylu góralskim, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Góralskie wesele to biesiadowanie do białego rana i szalone pląsy na parkiecie w rytm skocznej, góralskiej muzyki. Sala na wesele w stylu góralskim powinna być odpowiednio duża – żeby goście czuli się swobodnie i komfortowo podczas zabawy. Warto wydzielić kawałek miejsca (lub najlepiej specjalny podest) dla góralskiej kapeli, która zapewni oprawę muzyczną.

A co z jadłospisem? Na góralskim weselu na próżno szukać egzotycznych dań czy finezyjnych drinków. Tu rządzi tradycyjne, swojskie jadło. Na stołach znajdziemy m.in. kwaśnicę, różne rodzaje mięs (golonkę duszoną w piwie, żeberka pieczone w kapuście itp.), deski serów góralskich, domowy chleb ze smalce i pasztet z żurawiną. Goście popijać będą tradycyjne, mocne trunki.

Miejsce na wesele z noclegiem

Jeśli sala znajduje się daleko od miejsca zamieszkania, oczywiście powinniśmy zapewnić gościom możliwość komfortowego noclegu. Na przykład organizując wesele w górach z noclegiem, powinniśmy zadbać, by po całonocnej zabawie i przed poprawinami czy podróżą powrotną, goście mogli spokojnie odpocząć. Nocleg sprawdzi się także w momencie, kiedy na weselu będą bawiły się także dzieci. Aby zabawa była naprawdę komfortowa, warto dać gościom możliwość przebrania się przed imprezą lub w jej trakcie oraz szansę na chwilę odpoczynku w trakcie zabawy. Wesele z noclegiem zawsze się sprawdzi.

Apartament Młodej Pary

Styl rustykalny – wesele blisko natury

Dokonując wyboru miejsca zazwyczaj kierujemy się naszymi gustami i budżetem. Pamiętajmy jednak, aby jak najniższa cena nie była jedynym czynnikiem, determinującym naszą decyzję. Często warto jest wybrać miejsce ślubu poza dużą aglomeracją, ale takie, które będzie miało piękne otoczenie. Koszty dojazdów zrekompensują nam niższe ceny menu oraz innych usług. Sala na wesele w stylu rustykalnym pozwoli na chwilę przenieść się do innego czasu, tworząc niezwykłą i romantyczną atmosferę. Ta opcja jest warta rozważenia, także dlatego, że dla Pary Młodej i ich gości, wesele w otoczeniu przyrody i gór będzie niesamowitym przeżyciem, zupełnie odmiennym od ślubu w zgiełku miasta.

Wesele Karpacz i okolice

Ta opcja od lat zyskuje na popularności i nic dziwnego! Mieszkańcy dużych miast z ogromnym entuzjazmem przyjmują wiadomość o 2-3 dniach z dala od hałasu i ciągłego pośpiechu. Decydując się na wesele w górach, otrzymujemy też niepowtarzalną okazję do zrobienia pięknych zdjęć ślubnych. Mamy gwarancję spektakularnej sesji decydując się zarówno na zdjęcia na łonie natury, wśród zieleni, kwiatów, wodospadów, jak i zdjęcia bardziej stylizowane, na przykład w stylu wiejskiej sielanki przy snopkach siana, na traktorze, podczas jazdy konnej etc.

Sesja zdjęciowa – wesele w górach

Wesele w malowniczym miejscu

Jeśli do organizacji przyjęcia weselnego chcemy wybrać najpiękniejsze miejsca, najlepiej zacząć od gór. Dlaczego? Po pierwsze, na wesele w górach sezon trwa cały rok. A po drugie, tu zawsze jest pięknie i malowniczo. Góry zachwycają swoim majestatem i sprawiają, że wszystko jest bardziej wyraziste. Nawet słowa przysięgi małżeńskiej wypowiedziane na tle górskich szczytów zdają się mieć więcej mocy. Takie miejsce wesela gwarantuje też niezapomnianą zabawę i wspomnienia. To też wymarzone miejsce na organizację ślubu plenerowego.

Wesele w górach

Każde weselne przyjęcie można połączyć z klimatycznym miejscem. Nadamy wtedy naszej uroczystości odpowiednią oprawę, a także sprawimy sobie i gościom weselnym dodatkową przyjemność i atrakcję. Kiedy już znajdziecie idealne miejsce wesela, pozostanie tylko sprawdzić, czy również obiekt weselny będzie odpowiadał Waszym standardom. I oczywiście czy ma odpowiednią liczbę miejsc noclegowych, a także przestrzeń sali weselnej dostosowaną do wielkości Waszego wesela.

O co pytać przy wyborze sali?

Oto kilka pytań, które warto zadać przy wyborze sali na wesele:

 • Czy sala jest dostępna w terminie, w którym chcesz zorganizować wesele?
 • Jak duża jest sala weselna, ile osób może pomieścić?
 • Czy istnieje możliwość korzystania z ogrodu, tarasu, parkingu lub innych udogodnień?
 • Jakie jest menu i czy istnieje możliwość dopasowania go do indywidualnych potrzeb i preferencji?
 • Jakie są ceny i co jest wliczone w cenę (na przykład napoje, dekoracje, obsługa)?
 • Czy istnieje możliwość wynajęcia dodatkowych usług, takich jak DJ, fotobudka, dekorator itp.?
 • Czy sala posiada odpowiednie zaplecze techniczne, takie jak nagłośnienie, oświetlenie, projektor?
 • Jak wygląda procedura rezerwacji i jakie są warunki anulacji?
 • Jakie są zasady dotyczące depozytu i płatności?
 • Czy istnieje możliwość zorganizowania wcześniejszej degustacji menu i obejrzenia sali?
menu wesele jesienią

Nietypowe miejsca na wesele

Każda Para Młoda pragnie, aby to właśnie jej ślub i wesele były wyjątkowe. Choć nie trzeba się aż tak znowu starać, bo przecież każdy jest inny, ma inny temperament i osobowość. Już samo to sprawi, że inaczej będziemy się bawić, uśmiechać i cieszyć życiem. Jeśli jednak chcecie być jeszcze bardziej oryginalni, to rozważcie nietypowe sale weselne. Choć żeby miejsce na wesele miało ciekawy charakter, wystarczy czasem, by dekoracja sali weselnej była niebanalna. Prawie każdy dom weselny jest w stanie, poprzez odpowiednie dekoracje, nabrać wyrazu. Zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na wesele tematyczne, to łatwo będzie dobrać akcenty podkreślające główny motyw wesela.

Wesele z motywem

Sala bankietowa to pewien standard weselny. Ale ostatnio najnowsze trendy ślubne to wesele w plenerze i ślub w ogrodzie. Na przykład w Dworze korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza przygotowano specjalne, urocze miejsce na ślub plenerowy. Odbywają się tam nie tylko kameralne wesela, ale również przyjęcia weselne i poprawiny dla dużych i bardzo dużych wesel. Zarówno goście weselni, jak i Państwo Młodzi zwykle są zachwyceni możliwością organizacji uroczystości ślubnych w tak pięknym otoczeniu. Takie niezapomniane wesele również na fotografiach ślubnych wygląda wspaniale. A takie wspomnienia przecież będziemy mieli już na zawsze.

Altana na śluby w plenerze, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kiedy wybieracie nietypowe miejsca, to pamiętajcie też o tym, że musi ono zapewnić pełne zaplecze do organizacji wesela. A także możliwość szybkiego przeniesienia uroczystości do sali weselnej w razie nagłej zmiany pogody. Jeśli więc szukacie wyjątkowego miejsca, rozważcie na przykład wspomniany wyżej stylowy dwór weselny i jego piękne ogrody. Można tam przygotować na przykład wesele w stylu boho albo dowolnym innym. Nie zapomnijcie też o konieczności wcześniejszego wynajęcia nietypowego miejsca i uprzedzeniu gości weselnych, że uroczystość odbędzie się w ogrodzie lub innym nietypowym miejscu. Pozwoli im to na przykład zabrać okulary przeciwsłoneczne albo letnie kapelusze.

Wesele w górach

Wydaje się, że moda na wesele w stylu rustykalnym szybko nie przeminie. Przez co najmniej kilka następnych sezonów możemy spodziewać się wzrostu popularności kameralnych miejsc na wesele, proponujących niestandardowe rozwiązania, wystrój sali i design. Na przykład planując wesele Dolny Śląsk, w Dworze Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza znajdziemy to wszystko. Dzięki temu oferta weselnych usług jest bardziej zróżnicowana i każdy może wybrać coś dla siebie.

Miejsce na wesele jak wybrać

Styl glamour – miejsce na wesele pośród górskich krajobrazów

Kto powiedział, że wesele glamour nie może odbyć się w pięknym dworze, a ślub na tle górskich szczytów? Ogromne balony z helem, wspaniałe dodatki w stylu glamour i piękne stylizacje Pary Młodej i gości – to kwintesencja doskonałej uroczystości weselnej!  

Organizacja wesela

Podczas organizacji wesela nie zapominajmy także o podwykonawcach. Z pewnością miejsce na wesele musi także być powiązane z dobrą oprawą muzyczną oraz fotografami. Oczywiście można pomyśleć o usługach z całej Polski, jednak musimy liczyć się wówczas z dodatkowym kosztem dojazdu oraz noclegu dla podwykonawców. Dlatego właśnie lepiej jest poszukać zespołu czy fotografa z okolic sali weselnej. Dolny Śląsk słynie z dobrej muzyki, a od wielu lat Dwór Korona Karkonoszy współpracuje z najlepszymi, lokalnymi usługodawcami.

Jak wybrać fotografa na wesele


Dobrze wybrane miejsce na wesele, jak i sama sala weselna to jedna z najważniejszych kwestii przy organizacji wesela. Pamiętajmy jednak, aby wybierać miejsca rekomendowane na przykład przez byłych gości, posiadające dużą liczbę pozytywnych referencji. To znacznie zwiększy szansę na najpiękniejsze wesele i niepowtarzalne wspomnienia tego dnia.

Blok CTA

Marzysz o weselu w górach?

Zorganizujemy je dla Ciebie!

Czy istnieje miejsce idealne na organizację weselnego przyjęcia?

Jak zorganizować wyjątkowe wesele? Trzeba mieć pomysł i kogoś doświadczonego w organizacji imprez. Profesjonalny organizator wesele jest nie do przecenienia! Pamiętajmy jednak, że klimat wesela tworzą przede wszystkim ludzie. To od nich zależy najwięcej. To, jak będą bawić się goście weselni i Młoda Para zależy od atmosfery i klimatu przyjęcia. Oczywiście doświadczony zespół muzyczny na wesele również potrafi rozruszać towarzystwo i podkręcić zabawę. Podobnie jest z obsługą domu weselnego. Ci najlepsi również wiedzą, jak się zachować i stworzyć świetny klimat do weselnej zabawy. Tak więc idealne miejsce na wesele to przede wszystkim takie z dobrą obsługą; ludźmi, którym zależy na dobrej zabawie i pięknym świętowaniu i celebrowaniu uroczystości.

Sala na wesele – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Kolejnym ważnym elementem idealnego na wesele miejsca z pewnością będzie położenie miejsca na wesele. Na pewno góry to doskonałe miejsce na ślub. Piękne widoki, przestrzeń i górskie plenery stanowią doskonałą oprawę każdej imprezy. Góry to też miejsce, gdzie obiad weselny lepiej smakuje, a trunki nabierają szlachetności. Z pewnością potrzebna będzie też przestronna sala weselna w górach. Na przykład w Sosnówce koło Karpacza znajduje się niezwykłe miejsce, w którym tradycja weselna ma ponad 100 lat! Tamtejsza Dworska Sala Balowa jest również jedną z najwyższych i najpiękniejszych sal weselnych w regionie. Co ważne, oferuje ona również wszystkim zainteresowanym nocleg w miejscu wesela. Noc spędzona w jednym z butikowych pokoi na długo pozostaną w pamięci gości.

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Jak znaleźć idealne sale weselne?

O jakości i popularności sali weselnej najłatwiej przekonać się, odwiedzając jej stronę internetową. Dużo powiedzą też opinie na popularnych weselnych portalach. Parom szukającym miejsca na organizację ślubu i wesela w jednym miejscu doradzić można też mały rekonesans wśród znajomych i rodziny. Wtedy też od razu będziemy mieli rekomendację sali weselnej lub domu weselnego z pierwszej ręki. Osoby mające więcej czasu mogą też sprawdzić, jaka jest liczba odwiedzin danego miejsca na wesele i ile odbyło się tam imprez.

Sale weselne Karpacz?

Karpacz to jedno z ulubionych miejsc Polaków. Oprócz hoteli i pensjonatów w Karpaczu i jego sąsiedztwie można znaleźć też kilka ciekawych sal weselnych. Jedną z najbardziej polecanych, najpiękniejszych i najwyższych w regionie jest ponad stuletnia Dworska Sala Balowa w Sosnówce, tuż obok Karpacza. Dwór Korona Karkonoszy, w którym ona się mieści, to stylowy dom weselny z wyśmienitą kuchnią i butikowymi pokojami dla gości weselnych.

Jak szukać sali na wesele?

Jak szukać sali na wesele? Oto kilka porad: przeglądaj internetowe portale weselne - znajdziesz wiele stron internetowych, na których możesz przeglądać oferty różnych sal weselnych. Strony te często oferują zdjęcia sal, opisy, ceny i informacje kontaktowe. Zapytaj znajomych i rodzinę - jeśli znasz kogoś, kto organizował wesele w niedalekiej przeszłości, warto zapytać o rekomendacje i doświadczenia. Przyjaciele mogą polecić miejsca, z którymi mieli dobre doświadczenia. Wykorzystaj media społecznościowe - coraz więcej sal weselnych ma swoje profile na portalach społecznościowych. Śledzenie tych profili może być dobrym sposobem na znalezienie interesującej sali i sprawdzenie, jakie oferty są dostępne. Odwiedź targi ślubne - to świetne miejsce, aby zapoznać się z ofertami różnych usług weselnych, w tym sal weselnych. To także dobra okazja, aby porozmawiać z przedstawicielem danego domu weselnego. Skorzystaj z usług firm weddingowych - agencje eventowe często posiadają szeroką ofertę sal weselnych i mogą pomóc w znalezieniu idealnego miejsca na organizację wymarzonego wesela.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę