Jak wybrać miejsce na wesele?

Porady
Miejsce na wesele

Gdy do naszego ślubu zaczynamy odliczać dni, a nawet godziny, często jesteśmy podekscytowani, lekko zdenerwowani, ale bywa też, że spanikowani do granic możliwości. Tak, to prawda! Państwo Młodzi często zastanawiają się czy wybrane przez nich miejsce na wesele okaże się trafnym wyborem. I nic w tym dziwnego. Jak sprawić by w nie znaleźć się w gronie nieszczęśliwców, którzy w dniu ślubu z powodu trefnych wyborów dostają rozstroju żołądka? Niestety po podpisaniu umowy, a zwłaszcza gdy weselne potrawy już kipią na palniku, a Panna Młoda stuka obcasami po kamiennych schodach, nasze pole manewru jest mocno ograniczone.

Miejsce na wesele – jak wybrać odpowiednią lokalizację?

Powinniśmy kierować się swoimi własnymi upodobaniami. Jeśli uwielbiamy morze, świetnym pomysłem będzie sala ulokowana blisko plaży. Jednak wiele osób decyduje się także na góry. To doskonała propozycja nie tylko ze względu na wspaniałe widoki, ale także na możliwość pieszych wędrówek po górskich ścieżkach. Dolny Śląsk jest pełen niespodzianek, a majestatyczne góry wprowadzają w doskonały nastrój. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze sali weselnej, aby później uniknąć rozczarowania czy zawodu na całe życie? Jak sprawić, aby uroczystość przebiegła idealnie, bez żadnych wpadek ze strony organizatora?

Miejsce na wesele

Jakie powinno być idealne miejsce na wesele i sala weselna?

Rozglądając się za wymarzoną salą weselną, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Musimy zastanowić się jaki rodzaj oprawy weselnej najbardziej nam odpowiada. Czy będzie to sala balowa w stylu dworskim, pałacyk, karczma czy też restauracja hotelowa, ważne jest, aby miejsce było dostosowane do naszych oczekiwań, a organizatorzy mieli odpowiednie doświadczenie. 

Sala na wesele to bardzo ważna kwestia. Dlatego jak podkreśla ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: „Sprawą oczywistą jest, że musimy pojechać i obejrzeć wybrane miejsce na żywo, gdyż zdjęcie na stronie internetowej nie oddaje niekiedy charakteru miejsca. Przed spotkaniem dobrze jest poczytać opinie w Internecie oraz przygotować sobie listę pytań, tak aby nic istotnego nam nie umknęło. Często od samej kategorii miejsca, ważniejsze jest pewnego rodzaju klimat oraz złapanie pozytywnego kontaktu z organizatorami”. Jeśli nasz zmysł nas nie zawodzi, tym razem również możemy zdać się na przeczucie, uwzględniając przy tym twarde fakty.

Z pewnością wiele par wiele słyszało o różnych miejscach. Dobrze jest kierować się opiniami innych, ale pamiętajmy także, że każdy ma nieco inne oczekiwania i gust. Ciężko jest się więc idealnie dopasować. Oczywiście właśnie po to powinniśmy na wstępie zrobić główną selekcję sal i udać się tylko tam, gdzie rzeczywiście mamy chęć zorganizowania wesela. Warto przy wyborze zwrócić uwagę na naszą liczbę gości oraz miejsce na sali. Może się bowiem okazać, że mimo, iż sala oferuje 200 miejsc, my widzimy, że realnie zmieści się na niej około 100 gości. Przecież nie chcemy ścisku, dlatego mierzmy siły na zamiary i obiektywnie oceniajmy przestrzeń.

Jak wybrać miejsce na wesele

Miejsce na wesele z noclegiem

Jeśli sala znajduje się daleko od miejsca zamieszkania oczywiście powinniśmy zapewnić gościom możliwość komfortowego noclegu. Po całonocnej zabawie i przed poprawinami czy podróżą powrotną, goście powinni solidnie odpocząć. Nocleg sprawdzi się także w momencie, kiedy na weselu będą bawiły się także dzieci. 

Miejsce na wesele – impreza w stylu góralskim

Tradycyjne góralskie wesela mają w sobie coś niepowtarzalnego. Mają duszę, osobowość, wyjątkowy charakter i nieodparty urok. Folkowe dekoracje, wyśmienita kuchnia góralska, skoczna muzyka przygrywana przez prawdziwą góralską kapelę. Połączenie tych elementów tworzy wspaniały klimat, który przenosi uczestników weselnej zabawy w niezwykły świat. Świat magiczny, romantyczny, pełen niesamowitych wrażeń.

Idealne miejsce na wesele góralskie to… góry! Magiczny ślub pośród urokliwych okoliczności przyrody z widokiem na majestatyczne szczyty górskie będzie niezapomnianym przeżyciem. Nie tylko dla małżonków, ale dla wszystkich gości weselnych.

Jak powinna wyglądać sala na wesele w góralskim stylu? Może być to tradycyjna chata góralska wykonana z drewnianych bali i kamienia. Świetnie sprawdzi się również klasyczna sala weselna w obiekcie wypoczynkowym usytuowanym w malowniczej, górskiej lokalizacji.

Szukasz miejsca na imprezę weselną w stylu góralskim?

Dwór Korona Karkonoszy to doskonały wybór!

Czego nie może zabraknąć na góralskim weselu? Przede wszystkim folkowych dekoracji, które pokreślą góralski charakter przyjęcia! Drewniane stoły pokryte skórą owczą, świeże polne kwiaty, kolorowe wycinanki, haftowane obrusy i firany, elementy z czerwonymi akcentami. Starannie dobrana aranżacja stworzy w sali weselnej iście góralski klimat.

Góralskie wesele to biesiadowanie do białego rana i szalone pląsy na parkiecie w rytm skocznej, góralskiej muzyki. Sala na wesele w stylu góralskim powinna być odpowiednio duża – żeby goście czuli się swobodnie i komfortowo podczas zabawy. Warto wydzielić kawałek miejsca (lub najlepiej specjalny podest) dla góralskiej kapeli, która zapewni oprawę muzyczną.

A co z jadłospisem? Na góralskim weselu na próżno szukać egzotycznych dań czy finezyjnych drinków. Tu rządzi tradycyjne, swojskie jadło. Na stołach znajdziemy m.in. kwaśnicę, różne rodzaje mięs (golonkę duszoną w piwie, żeberka pieczone w kapuście itp.), deski serów góralskich, domowy chleb ze smalce i pasztet z żurawiną. Goście popijać będą tradycyjne trunki.

Styl rustykalny – wesele blisko natury

Dokonując wyboru miejsca zazwyczaj kierujemy się naszymi gustami i budżetem. Pamiętajmy jednak, aby jak najniższa cena nie była jedynym czynnikiem, determinującym naszą decyzję. Często warto jest wybrać miejsce ślubu poza dużą aglomeracją, ale takie które będzie miało piękne okoliczności przyrody. Koszty dojazdów zrekompensują nam niższe ceny menu oraz innych usług. Sala na wesele w stylu rustykalnym pozwoli na chwilę przenieść się do innego czasu, tworząc niezwykłą i romantyczną atmosferę. Ta opcja jest warta rozważenia, także dlatego, że dla Pary Młodej i ich gości, wesele w otoczeniu przyrody i gór, będzie niesamowitym przeżyciem, zupełnie odmiennym od ślubu w zgiełku miasta.
 
Ta opcja od lat zyskuje na popularności i nic dziwnego! Mieszkańcy dużych miast z ogromnym entuzjazmem przyjmują wiadomość o 2 – 3 dniach z dala od hałasu i ciągłego pośpiechu. Decydując się na wesele w górach, otrzymujemy też niepowtarzalną okazję na piękne zdjęcia ślubne. Mamy gwarancję spektakularnej sesji decydując się zarówno na zdjęcia na łonie natury. Wśród zieleni, kwiatów, wodospadów – jak i zdjęcia bardziej stylizowane, np. w charakterze wiejskiej sielanki przy snopkach siana, na traktorze, podczas jazdy konnej etc.
 

Wydaje się, że moda na wesele w stylu rustykalnym szybko nie przeminie. Przez co najmniej kilka następnych sezonów możemy spodziewać się wzrostu popularności kameralnych miejsc na wesele, proponujących niestandardowe rozwiązania, wystrój sali i design. Dzięki temu oferta weselnych usług jest bardziej zróżnicowana i każdy może wybrać coś dla siebie.

Miejsce na wesele jak wybrać

Styl glamour – miejsce na wesele pośród górskich krajobrazów

Kto powiedział, że wesele glamour nie może odbyć się w pięknym dworze, a ślub na tle górskich szczytów? Ogromne balony z helem, wspaniałe dodatki w stylu glamour i piękne stylizacje Pary Młodej i gości – to kwintesencja doskonałej uroczystości weselnej!
 
Nie zapominajmy także o podwykonawcach. Z pewnością miejsce na wesele musi także być powiązane z dobrą oprawą muzyczną oraz fotografami. Oczywiście można pomyśleć o usługach z całej Polski, jednak musimy liczyć się wówczas z dodatkowym kosztem dojazdu oraz noclegu dla podwykonawców. Dlatego właśnie lepiej jest poszukać zespołu czy fotografa z okolic sali weselnej. Dolny Śląsk słynie z dobrej muzyki, a od wielu lat Dwór Korona Karkonoszy współpracuje z najlepszymi, lokalnymi usługodawcami.
 
Dobrze wybrane miejsce na wesele, jak i sama sala weselna to jedna z najważniejszych kwestii przy organizacji wesela. Pamiętajmy jednak, aby wybierać miejsca rekomendowane np. przez byłych gości, posiadających dużą liczbę pozytywnych referencji. To znacznie zwiększy szansę na najpiękniejsze wesele i niepowtarzalne wspomnienia tego dnia.

Szybki kontakt Zamów ofertę