Goście na weselu – co zrobić by czuli się komfortowo?

Porady
Goście na weselu - co zrobić by czuli się komfortowo?

Goście na weselu są nierozłączną częścią każdej uroczystości. To wspólnie z nimi Para Młoda chce się cieszyć z tak ważnego dla nich dnia. Kogo wypada zaprosić na wesele? W jaki sposób usadzić biesiadników? Jak umilić gościom czas spędzony na przyjęciu weselnym? Podpowiadamy. 

Goście na weselu – kogo nie może zabraknąć? 

To, kogo Para Młoda zaprosi na swoją uroczystość, w dużej mierze zależy od nich samych. Są jednak osoby, których nie może zabraknąć na sali weselnej. Tacy goście na weselu to zwykle najbliżsi Młodych, czyli ich rodzice, chrzestni, czy dziadkowie i rodzeństwo. 

Wielkość wesela, a więc liczba zaproszonych gości, w dużej mierze zależy od funduszy, jakie Para Młoda może przeznaczyć na organizację wesela. Duża część kosztów to sala weselna. Gdzie ją znaleźć jak najtaniej? Najlepiej w rejonie, gdzie jest duży wybór – wesele Wrocław i okolice to na pewno opcja warta rozważenia.

Według niektórych zwyczajów koszty sali weselnej i jedzenia pokrywa rodzina Panny Młodej. Może się jednak okazać, że rodziny Panny Młodej nie stać na tak duży wydatek. Wtedy Młodzi mogą podzielić wszystkie koszty wesela na pół. Coraz częściej zdarza się także, że przyszli Nowożeńcy biorą na siebie cały koszt organizacji wesela.  

Kogo zaprosić na wesele? Tu dużo zależy od tego, bez kogo Para Młoda nie wyobraża sobie tego ważnego dnia. Oprócz najbliższej rodziny, Państwo Młodzi często zapraszają dalszą rodzinę taką jak rodzeństwo rodziców i swoje kuzynostwo. Nic nie stoi na przeszkodzie, by zaprosić także swoich przyjaciół.

  

Duże wesele,
a może kameralne przyjęcie?

Zrealizujemy Wasz wymarzony scenariusz!

Dzieci na weselu – czy zapraszać małych gości? 

Dzieci na weselu to często kontrowersyjny temat. Czy zapraszać małych gości? Czy impreza mocno zakrapiana alkoholem to odpowiednie miejsce dla maluchów? Jak rodzice będą się bawić, mając pod opieką swoich milusińskich? I czy dziecko na weselu będzie się dobrze bawić? 

To wszystko również zależy od tego, jak duże wesele Państwo Młodzi organizują. Pamiętać jednak należy, że w niektórych przypadkach obecność dzieci jest wręcz wymagana. Dotyczy to przede wszystkim maluchów, które są zbyt małe by zostać przez całą noc pod opieką kogoś innego niż rodzice. Zwłaszcza, gdy niemowlę jest nadal karmione przez mamę piersią. W takim przypadku nietaktem jest wymagać od rodziców, by przyszli bez dziecka na imprezę.  

Animator dla dzieci?

Jeśli Narzeczeni decydują się zaprosić gości wraz z dziećmi, nie muszą zapraszać z maluchami wszystkich. Jeżeli dzieci są na tyle duże, że bezpiecznie wytrzymają jeden wieczór pod opieką kogoś innego, Para Młoda może pokusić się na zaproszenie dalszej rodziny bez dzieci.  

Jak zapewnić atrakcje dla dzieci na weselu? Chcąc umilić czas spędzony na przyjęciu zarówno dzieciom jak i ich rodzicom, wiele Par Młodych decyduje się na wynajęcie animatora dla dzieci. Taka osoba w ustalonych godzinach zajmuje się dziećmi. Nie tylko organizuje im gry i zabawy, ale także ma je na oku i pilnuje, by żadnemu nic się nie stało.  

Mając na przyjęciu małe dzieci, Przyszli Małżonkowie często decydują się także na wynajęcie pokoju w tym samym miejscu. Dzięki temu rodzice będą mogli położyć dzieci choć na chwilę, gdy te zmęczą się zabawą, a także w cichym i ustronnym miejscu zająć się nimi, by móc dalej się bawić.  

Goście na weselu – w jaki sposób ich posadzić? 

Istnieje wiele możliwości, by posadzić gości na weselu. Państwo Młodzi mogą się zdecydować na posadzenie zaproszonych przy jednym długim stole, lub kilku mniejszych. Mniejsze stoły mogą być kwadratowe lub okrągłe.  

Zaproszonych gości można usadzać rodzinami lub mieszać rodziny. Oba sposoby mają swoje zalety. Dzięki temu, że Para Młoda posadzi rodzinę Panny Młodej obok siebie, a Pana Młodego razem, rodziny będą miały okazję do wspólnych rozmów. Rozwiązanie takie jest wspaniałym pomysłem zwłaszcza wtedy, gdy część rodziny przyjechała z daleka lub część gości to dalsza rodzina, którą rzadko się widuje. Metoda ta jednak może sprawić, że na weselu będą bawiły się dwie, zupełnie sobie obce, grupy ludzi.  

Innym sposobem, by posadzić gości, jest podzielenie rodzin. Pary siedzące obok siebie to naprzemiennie rodzina Pani Młodej i rodzina Pana Młodego. Takie rozwiązanie sprawi, że obie rodziny się zintegrują i bawić się będą wspólnie, nie zaś oddzielnie. Może jednak się okazać, że rodzina, która dawno się nie widziała, będzie miała żal o to, że nie mogą spokojnie porozmawiać. 

Oba te rozwiązania są często wykorzystywane. Często również Narzeczeni decydują się na oddzielny stolik specjalnie stworzony dla dzieci. To Państwo Młodzi muszą zdecydować, jak będą siedzieli zaproszeni goście weselni.  

W jaki sposób umilić czas gościom na weselu 

Wesele należy do dość długich imprez. By czas zaproszonym gościom się nie dłużył, Pary Młode decydują się na różne atrakcje w czasie trwania imprezy. W jaki sposób zorganizować atrakcje? O czym należy pamiętać? 

Atrakcje dla gości

Ogrom atrakcji i różnorodność propozycji, które rynek weselny proponuje Parze Młodej może sprawić, że wybór będzie trudny. Warto wybrać takie urozmaicenia wesela, które będą pasowały do stylu, w jakim impreza jest organizowana. Na przykład pokaz tańca towarzyskiego idealnie pasuje do wesela w stylu glamour. Zaś zimne ognie bardziej kojarzą się z weselem w stylu boho 

Pamiętać jednak należy o umiarze. W czasie wesela należy postawić na dwie, góra trzy atrakcje. W innym przypadku nadmiar urozmaiceń sprawi, że wesele okaże się kompletną klapą. Dzięki temu, że na każdym weselu jest czas na ucztę oraz czas na taniec, wielu gości dłużej czuje się w czasie wesela dobrze, mimo wypitego alkoholu. Nadmiar atrakcji może sprawić, że goście nie będą mieli czasu dobrze zjeść lub nie będą mogli poruszać się na parkiecie. To zaś zapowiadać może tragedię. Dlatego, jeśli Państwo Młodzi zdecydują się umilić czas gościom, tak ważny jest wybór atrakcji na wesele.  

Goście weselni to najważniejsze dla Państwa Młodych osoby, z którymi chcą cieszyć się zawarty małżeństwem. Warto pamiętać o wszystkich i w czasie trwania wesela podejść do każdej pary by zapytać jak się bawią i czy czegoś im nie brakuje. Na miejscu jest także poinformowanie sali weselnej o tym, że któryś z gości jest na diecie wegańskiej, czy na przykład nie może jeść glutenu. Wtedy dla takich gości obsługa może przygotować specjalne dania.  

To, jak Państwo Młodzi będą wspominać swoje wesele, w dużej mierze zależy od zaproszonych przez nich gości. Dlatego warto o nich odpowiednio zadbać i zaprosić wszystkich tych, bez których Para Młoda nie wyobraża sobie świętowania tak ważnego dnia. 

Szybki kontakt Zamów ofertę