Budżet ślubny – co warto wziąć pod uwagę?

Porady
Jak oszacować budżet ślubny? Kilka wskazówek dla Panny Młodej

Organizacja ślubu i wesela jest skomplikowanym, stresującym, czasochłonnym, ale też kosztownym przedsięwzięciem. Ceny sali, cateringu, zespołu, czy fotografa rosną z roku na rok, dlatego przygotuj się na niemałe wydatki. Zastanawiasz się, jak ustalić budżet ślubny, który nie zniweczy Twoich planów na przyszłość? Skorzystaj z naszych podpowiedzi!

Wydatki weselne

Jak zaplanować budżet ślubny? Przede wszystkim ustal z partnerem, z jakich źródeł finansowania będziecie korzystać. Czy zgromadziliście na koncie odpowiednią kwotę? Czy możecie liczyć na pomoc najbliższych, czy planujecie wziąć kredyt? Nie zakładajcie, że większość kwoty pokryjecie z kopert gości. W przeciwnym razie narażacie Cię na niepotrzebne nerwy.

Myślisz, że wesele jak z bajki musi kosztować majątek?

Niekoniecznie.
Zapytaj nas o wycenę ♥

Przygotowując plan wydatków, wygospodarujcie przynajmniej 20 proc. zapas na niespodziewane wydatki. Dzięki temu nie będziecie musieli w ostatniej chwili z czegoś rezygnować.

Jak powinien wyglądać budżet ślubny?

Kosztorys wesela różni się w zależności od miejsca przyjęcia, liczby gości i zaplanowanych atrakcji. Ustalając budżet ślubny, porozmawiaj z partnerem, ile możecie wydać na zaproszenia, obrączki, catering, alkohol, wystrój sali, suknię i garnitur. Przy okazji porównajcie oferty zespołów weselnych, DJ-ów, kamerzystów i fotografów, dzięki czemu dowiecie się, na jakie wydatki powinniście się przygotować.

Przedyskutuj z partnerem, na czym najbardziej Wam zależy. Nie ulegajcie przy tym namowom rodziny i przyjaciół. Zastanówcie się, czy więcej chcecie wydać na profesjonalnego fotografa, czy zależy Wam na świetnym zespole, atrakcjach dla gości lub luksusowym wystroju sali.

Szybki kontakt Zamów ofertę