Akcesoria weselne, które nadadzą przyjęciu niepowtarzalny charakter

Atrakcje na weselePoradyStylizacje
Akcesoria weselne, które nadadzą przyjęciu niepowtarzalny charakter

Wesele to wyjątkowa uroczystość. To czas wesołego celebrowania dnia zaślubin w gronie najbliższych, romantyczne przyjęcie na cześć świeżo upieczonych małżonków. Dlatego niezwykle ważne jest to, aby idealnie wpisywało się w ich marzenia i oczekiwania. Wesele to nie tylko odpowiednio dobrana sala, przyjemna muzyka i wyśmienite menu. Duży wpływ na całokształt ślubnej aranżacji mają akcesoria weselne. Czym są i jak dobrać odpowiednie? 

Akcesoria weselne – doskonale dopełnienie ślubnej aranżacji 

Wielomiesięczne przygotowania, sterta formalności do załatwienia, dużo stresu i nerwów, niespodziewane przeszkody, ale też i radość, niecierpliwe odliczanie i mnóstwo miłości, aż wreszcie przychodzi ten długo wyczekiwany, niezwykle romantyczny dzień. Dzień, w którym dwie kochające się osoby przyrzekną sobie wierność, silną miłość i szacunek do końca życia. Dzień niezwykły, który małżonkowie będą wspominać przez wiele lat. Ważne jest jednak, żeby wspominali go dobrze – jako wyjątkowo magiczną, niesamowicie romantyczną chwilę. Na to, jak będzie wyglądać ceremonia zaślubin i przyjęcie weselne, wpływa wiele czynników. Jednym z nich są akcesoria weselne. Odpowiednio dobrane dodadzą uroczystości niepowtarzalnego charakteru i sprawią, że Para Młoda poczuje się fantastycznie. 

Starannie dobrane akcesoria weselne to przepis na przepiękne przyjęcie. To klucz do zbudowania cudownej, klimatycznej atmosfery w dniu ślubu. Tylko czym tak właściwie są dodatki weselne? Jak wybrać odpowiednie? 

Ciekawe dekoracje sali weselnej, czyli drogowskazy i balony 

Największą grupę akcesoriów weselnych stanowią dekoracje. To właśnie one sprawiają, że przyjęcie weselne jest niepowtarzalne. Są sposobem na przygotowanie wesela najpiękniejszego ze wszystkich wesela idealnie wpisującego się w gusta i marzenia nowożeńców. Pierwszym ciekawym akcesorium dekoracyjnym są drogowskazy weselne. Są to mniejsze lub większe tabliczki (zazwyczaj drewniane) z ozdobnymi napisami. Zwykle wyposażone są w specjalne stelaże, które umożliwiają postawienie ich w dowolnych miejscach. Na rynku znajdziemy również drogowskazy przyczepiane do drzew, które świetnie wpiszą się w subtelną stylistykę przyjęcia plenerowego. 

Gadżety weselne

Drogowskazy weselne łączą elementy dekoracyjne i informacyjne. Nie tylko doskonale uzupełnią weselną aranżację, ale również będą czytelną wskazówką dla gości. Wystarczy ustawić je w kluczowych, widocznych miejscach. Dzięki nim goście z łatwością odnajdą drogę do toalet, na taras, do wiejskiego stołu i w każdy inny weselny kącik.

Innym przykładem efektownych (a przy okazji dość tanich) dekoracji ślubnych są balony. Dostępność wielu form, wzorów i kolorów balonów sprawia, że organizatorzy przyjęcia weselnego mogą stworzyć dowolne, nawet najbardziej nietypowe ozdoby balonowe. Doskonale sprawdzą się do przygotowania dekoracji na ściankę za stołem Państwa Młodych, czy też stworzenia magicznego tła do zdjęć ślubnych na sali weselnej , na przykład podczas wesela we Wrocławiu.

 

Jak dobrać odpowiednie dekoracje? Ozdoby przede wszystkim powinny być spójne z motywami przewodnimi wesela. Powinny idealnie wpisywać się w styl przyjęcia. Dzięki temu wystrój będzie spójny i estetyczny. 

Akcesoria weselne z myślą o gościach i rodzicach 

Ważnym ślubnym akcesorium są upominki dla gości – czyli nieodłączny element dnia ślubu. Jest to popularna forma podziękowań za wspólne świętowanie dnia zaślubin, doskonały sposób na wyrażenie wdzięczności za przybycie na ślub. Co podarować gościom? Najczęściej wybieraną opcją są elegancko zapakowane czekoladki z datą ślubu, imionami nowożeńców i napisem „Dziękujemy”. Popularne są również ciasteczka z wróżbą, ozdobne pudełeczka ze słodkościami oraz słoiczki z miodem. Prezenty dla weselników – podobnie jak pozostałe akcesoria weselne – powinny idealnie wpisywać się w charakter ślubu. Swoją formą i stylem muszą pasować do motywu przewodniego przyjęcia. 

Chcecie aby Wasze wesele było dopięte na ostatni guzik?

Jesteście w dobrym miejscu!

Według etykiety prezenty dla rodziców Pary Młodej i świadków powinny wyróżniać się spośród upominków dla pozostałych weselników. Dlaczego? Bo rodzice i świadkowie to honorowi goście. 

Prezenty powinny zawierać słowa wdzięczności za pomoc w organizacji ślubu, za wsparcie na każdym etapie przygotowań, cierpliwość, miłość i szacunek. Doskonale sprawdzą się ozdobne pudełeczka z grawerem wypełnione starannie dobranymi drobiazgami. Co umieścić w środku? Alkohol, eleganckie pralinki, zestawy kaw czy herbat, filiżanki, biżuterię – wszystko to, co pasuje do obdarowywanych osób. 

Akcesoria weselne pełne wspomnień 

Księga gości to wspaniała pamiątka z dnia ślubu. Starannie wypisane życzenia od wszystkich weselników i zdjęcia wykonane polaroidem będą przywodzić na myśl miłe wspomnienia z tego niesamowitego wydarzenia. Dzięki nim małżonkowie w każdej chwili będą mogli przenieść się do jednego z najważniejszych dni w ich życiu. 

Pamiątki z wesela

Ciekawym akcesorium weselnym jest pudełko pełne wspomnień. Jak je przygotować? W widocznym miejscu na sali weselnej należy umieścić stolik, na którym znajdą się eleganckie karki, długopisy lub markety i wcześniej wspomniane pudełko. Następnie należy poprosić każdego gościa, aby wypełnił jedną karteczkę miłym słowem – czymś, co kojarzy mu się z Parą Młodą, jakąś ciekawą anegdotką, życzeniem lub przewidywaniem na przyszłość. Świeżo upieczeni małżonkowie będą mogli przeczytać zapisane serdeczności dopiero w pierwszą rocznicę dnia zaślubin. Życzenia od gości sprawią, że para znów poczuje się tak, jak na swoim ślubie. Stolik i pudełko można ozdobić zgodnie z motywem przewodnim wesela. Dzięki temu idealnie wpisze się w weselną stylistykę. Będzie stanowił część dekoracji sali weselnej. 

Akcesoria weselne mogą być znakomitym urozmaiceniem ślubu. Wybór takich elementów leży w kwestii Pary Młodej. Ważne jest bowiem, aby akcesoria idealnie wpisywały się w ich gusta i perfekcyjnie dopełniały weselną aranżację. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę