Jak wybrać fotografa weselnego?

Porady
jak wybrać fotografa weselnego?

Wesele to dla każdego czas niezwykły. Uczestnicząc w tak podniosłym i ważnym wydarzeniu w życiu, chcemy jak najdłużej zachować w pamięci wspomnienia tych chwil. Państwo Młodzi, jako gospodarze uroczystości, są często pod tak dużym wpływem emocji, że nie pamiętają wszystkiego tak dokładnie jak by sobie tego życzyli. Nie są też w stanie być wszędzie i ze wszystkimi na raz. Dlatego tak ważny dla Młodej Pary jest wybór dobrego fotografa, który upamiętni za nich wszystkie wyjątkowe chwile. Tylko jak wybrać fotografa weselnego – czym się kierować?

Doskonałe zdjęcie to pamiątka na całe życie. Wybrane fotografie, zarówno z sesji ślubnej, jak i z samej zabawy weselnej, często lądują w ramkach. Stawiane i wieszane są na honorowym miejscu w mieszkaniu. Każdy z nas chciałby posiadać takie zdjęcia, które pozwolą na dobre zatopić się we wspomnieniach. A z drugiej strony z dumą prezentować je przed rodziną i znajomymi. Piękne fotografie przypominają nam, jak wiele osób przybyło na tę wyjątkową uroczystość, aby wspólnie świętować ten dzień. Kadry pełne miłości to niezwykła pamiątka dla wielu pokoleń, którą możemy pokazywać dzieciom, a po latach także i wnukom. Wartość fotografii ślubnych obliguje nas to wybrania takiego fotografa, który nie tylko wykona piękne zdjęcia. To musi być osoba, która będzie porozumiewała się z nami niema bez słów. Jak wybrać fotografa weselnego, który stworzy dla nas wspaniałą scenerię, uspokoi nasze nerwy i wprowadzi Parę Młodą w świat magicznych kadrów?

Jak stworzyć najpiękniejsze zdjęcia weselne – czas wybrać fotografa weselnego!

– Poświęćmy czas na znalezienie dobrego fotografa. Jak podkreśla ekspert weselny Joanna Hoc-Kopiej: „Nie decydujmy się na pierwszą osobę, która pojawi się w wynikach wyszukiwarki Google. Warto zrobić sobie bazę danych, podpytać o cennik oraz zakres usług. Od ilu lat zajmuje się fotografią, na jakim sprzęcie pracuje? Warto zobaczyć zdjęcia z ostatnich 20 wesel z ostatniego roku. Być może okaże się, że w tej samej cenie znajdą się bardzo różne propozycje z szerokim zakresem usługi dodatkowych” – dodaje Joanna Hoc-Kopiej. Zdjęcia ze ślubu to pamiątka na całe życie, dlatego warto się zastanowić nad wyborem odpowiedniego fotografa. Warto spotkać się także z potencjalnymi podwykonawcami, niejednokrotnie możemy spotkać się z sytuacją, że po kilkuminutowej rozmowie już wiemy, że dobrze trafiliśmy, a fotograf spełni nasze oczekiwania.

Fotograf na wesele jak wybrać

Nie decydujmy się na najtańszą opcję. Często jest tak, że chcąc zaoszczędzić wynajmujemy bardzo taniego fotografa. Później żałujemy, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Zdjęcia do niczego się nie nadają i lepsze zrobili byśmy sami. Taka fotorelacja ślubna nie jest pamiątką, na jaką liczyliśmy. Najważniejsze przy wyborze fotografa są umiejętności i doświadczenie oraz stosunek ceny do jakości. Przejrzyjmy portfolio, skontaktujmy się, porozmawiajmy osobiście. Być może warto umówić się na próbne zdjęcie, aby dokładnie sprawdzić czy oferowana przez fotografa usługa jest tym, czego właśnie oczekujemy.

Nie ma piękniejszej scenerii do sesji weselnej, niż górskie krajobrazy ♥

Już dziś zarezerwujcie dogodny termin
Waszego wesela w górach!

Jak wybrać fotografa na wesele – co trzeba wiedzieć?

Po wybraniu fotografa trzeba ustalić jasne kryteria wynagrodzenia. Zatrudniając osobę odpowiedzialną za naszą fotorelację ślubną, musimy z góry wiedzieć jak będziemy się rozliczać. Np. za godzinę, za ilość wykonanych zdjęć, czy dodatkowe usługi jak np. obróbka zdjęć są wliczone w cenę etc. Warto wcześniej podpisać umowę z fotografem, aby później zaoszczędzić sobie nerwów i niepotrzebnych nieporozumień. Ważny jest też scenariusz oraz obowiązkowe ujęcia. Dobry fotograf będzie miał przygotowany plan na ten dzień i dokładnie objaśni nam, o jakiej porze dnia będą tworzone poszczególne kadry.

Sam moment ślubu i wesela to nie wszystko. Często jeszcze przed uroczystością powstają najbardziej emocjonalne, wyjątkowe zdjęcia, choćby podczas przygotowań do uroczystości czy błogosławieństwa. Warto zwrócić uwagę także na detale. Takie jak nocleg dla podwykonawców, którzy pracując do późnych godzin nocnych, mogą potrzebować noclegu, szczególnie jeśli czeka ich długa podróż. Nie zawsze bowiem wybieramy fotografa, mieszkającego w miejscowości Sali weselnej czy w jej pobliżu. Ta kwestia jest bardzo ważna, ponieważ generuje dla Pary Młodej dodatkowe koszty – warto zapoznać się z oczekiwaniami fotografa i kamerzysty. BARDZO WAŻNE jest także pisemne przekazanie praw autorskich do wykonanych utworów (zdjęć).

– Warto zdać się na rekomendacje. Na pewno wielu naszych znajomych biorąc ślub przed nami, stawiało przed podobnymi pytaniami i wątpliwościami. Warto zatem umówić się na kawę i poprosić o fachową poradę, podpytać o jakość współpracy z wybranym fotografem, wspólnie zobaczyć zdjęcia etc. Drugą opcją jest rekomendacja organizatorów wesela. Często bywa tak, że obiekt, w którym odbywa się nasze przyjęcie weselne, współpracuje stale z jednym lub kilkoma fotografami. To także dobry i bezpieczny sposób, aby nie kupować kota w worku. Wystarczy po prostu zapytać managera sali, jak wybrać fotografa i czy w pobliżu jest jakiś twórca, który tworzy wyjątkowe relacje ślubne.

Jak wybrać fotografa na wesele

Czy istnieje fotograf idealny?

Jak wybrać fotografa na wesele, który spełni nasze oczekiwania? Przede wszystkim musimy sobie jasno określić, jakie są te nasze oczekiwania i na czym najbardziej nam zależy. Jeśli nie lubimy pozować, wybierajmy takiego twórcę, który nie będzie tego od nas oczekiwał i wychwyci wyjątkowe momenty bez naszej wyraźnej prośby. Fotograf powinien być nieco niewidzialny, a już na pewno nie powinien przeszkadzać w przygotowaniach. To tylko dzięki jego wyczuciu można uchwycić niecodzienne momenty i przeżycia. Fotograf, który zatrzymuje na zdjęciach różne emocje, niezapomniane sytuacje na weselu, to osoba, której na pewno możemy zaufać. Z pewnością takie fotografie ślubne pełne emocji i przeżyć, zostaną z nami nie tylko na papierze, ale także w naszych wspomnieniach.

Jeśli dokonując wyboru fotografa ślubnego, będziemy pamiętać o wszystkich wymienionych tu bardzo istotnych punktach, na pewno wybierzemy specjalistę na miarę naszego, najpiękniejszego przecież ślubu! Patrząc na pamiątkową fotografię pozostanie nam westchnąć „Ach, co to był za ślub!”. Zobacz zdjęcia weselne z Dworu Korona Karkonoszy!

Szybki kontakt Zamów ofertę