W jaki sposób zorganizować eventy firmowe?

Porady
event firmowy

Event to słowo zapożyczone z języka angielskiego, które na dobre zagościło także w Polsce. Oznacza wcześniej zaplanowane wydarzenie, w którym uczestniczą pracownicy firmy. Czy eventy firmowe mają sens? W jaki sposób zorganizować eventy firmowe, które zapadną w pamięć? Na te pytania odpowiemy w dzisiejszym artykule.

Eventy firmowe to wydarzenia organizowane i sponsorowane przez pracodawcę. Głównym założeniem jest integracja pracowników, partnerów biznesowych i klientów – tych obecnych i potencjalnych. Oczywiście, nie są to jedyne cele, dla których organizuje się eventy firmowe. Wydarzenie może skupiać się na nauce pracy w grupie albo rozwiązaniu konfliktów i rozluźnieniu atmosfery.

Czy warto organizować eventy firmowe?

Często pada pytanie, jakie jest w ogóle sens w organizowaniu eventów firmowych. Tak naprawdę w każdej firmie znajdzie się dobry powód, dla którego warto zorganizować takie wydarzenie. Każdy pracodawca zdaje sobie sprawę, że wydajność pracowników jest tak dobra, jak ich samopoczucie i wzajemne relacje. Eventy firmowe mogą być doskonałym sposobem na integrację i przyniosą wymierne korzyści podczas wykonywania codziennych obowiązków. Zachęcają do dalszej pracy i osiągania wspólnych celów, pozwalają nawiązać nowe relacje między pracownikami, a co najważniejsze – są doskonałą odskocznią od codziennych obowiązków, które często bywają stresujące.

www.koronakarkonoszy.pl/dla-firm/

Satysfakcja pracownika

Zadowolony pracownik to taki, który ma poczucie przynależności do firmy. Czuje się potrzebny i doceniony, a jednocześnie wie, że pracodawca nie tylko wymaga, ale i chce dać coś od siebie. Eventy firmowe można zorganizować w miejscu pracy wynajmując catering albo całe wydarzenie przenieść do hotelu, który zapewni profesjonalną obsługę. Oba rozwiązania mogą się sprawdzić, jednak warto pamiętać, że spotkanie czy impreza poza siedzibą firmy nada eventowi wyższą rangę i sprawi, że na dłużej zapadnie on w pamięć załodze czy klientom.

eventy firmowe

W jakim celu warto organizować eventy firmowe?

Jak już wspominaliśmy – w każdej firmie znajdzie się naprawdę dobry powód do zorganizowania eventu firmowego. Nie ma żadnych z góry narzuconych wyznaczników, kiedy warto to zrobić. Jeśli pracodawca czuje, że opłaca się zorganizować event, najlepiej po prostu to zrobić. Wśród najpopularniejszych powodów można wskazać:

– imprezy integracyjne dla pracowników – dzięki temu nastąpi integracja zespołu, lepsze poznanie się nawzajem, oderwanie od stresujących codziennych obowiązków w towarzystwie koleżanek i kolegów, których zobaczymy od całkiem innej strony niż ta służbowa. Ćwiczenia na współpracę w zespole na pewno się sprawdzą podczas imprezy integracyjnej;

– wydarzenia firmowe i konferencje – pozwalają na wymianę doświadczeń, nauczenie się czegoś nowego, zaproszenie prelegentów z ciekawymi wykładami;

Szukasz wyjątkowego miejsca by zorganizować event firmowy?

Sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

– jubileusze i podziękowania dla pracowników – bardzo lubiane przez załogę, ponieważ każdy lubi czuć się doceniany. Dzięki takim wydarzeniom pracownicy identyfikują się z firmą;   

– rozwiązanie konfliktów i rozluźnienie atmosfery w firmie – czasem w każdej organizacji potrzebna jest impreza, podczas której można po prostu „się wyżyć”. W luźnej atmosferze czasem łatwiej porozmawiać o tym, co nam się nie podoba, czy co nas dzieli, albo co nam przeszkadza. Poza firmą, z pewnej perspektywy często łatwiej rozwiązać konflikty;

– nauka pracy w zespole – w tej sytuacji warto wykorzystać zabawy team buildingowe. Doskonale jednoczą zespół, uczą komunikacji w grupie, wspólnego rozwiązywania zadań. 

To najpopularniejsze, ale nie jedyne powody, do organizacji eventów firmowych. Warto je potraktować jako narzędzie do realizacji z góry założonych celów i pod tym kątem zaplanować przebieg imprezy.

Inne powody organizacji eventów firmowych

 • podziękowanie kontrahentom – zawsze warto doceniać i pamiętać o starych klientach. Częstym błędem popełnianym przez firmy jest dbanie tylko o nowych klientów, a pomijanie tych dotychczasowych;
 • dotarcie do nowych klientów – nowe rynki zbytu, nowe możliwości – podczas imprezy firmowej jest okazja, by w mniej formalnej atmosferze omówić warunki współpracy;
 • nawiązanie współpracy z nowym partnerem – by to uczcić, warto zaprosić na bankiet różnych gości – zarząd, pracowników, najważniejszych partnerów;
 • wprowadzenie na rynek nowego produktu lub wdrażanie nowych usług – event to doskonała okazja, by pokazać, że nasza firma jest dynamiczna, rozwija się, szuka nowych możliwości;
 • trening zdolności interpersonalnych zarządzania zespołem – dotyczy tylko kadry kierowniczej, bardzo ważny aspekt funkcjonowania firmy, jako że zły szef może zniweczyć wysiłki najlepszego nawet zespołu;
 • podsumowanie efektów działań kierownictwa firmy i przedstawienie nowej strategii.
25-lecie firmy - najlepsze pomysły, jak uczcić to wydarzenie

Eventy firmowe – zalety

Eventy firmowe – zalety. Jest ich mnóstwo. Oczywiście każdy event firmowy jest inny; każdy realizuje inne cele. To, co je łączy – to budowanie relacji. Wewnątrz grupy, albo między pracownikami a pracodawcą, albo między firmą i kontrahentami. Oczywiste jest przecież, że im więcej czasu ludzie ze sobą spędzają, tym większą przestrzeń na zawieranie różnorodnych znajomości zyskują. Można by powiedzieć, że przecież w pracy spędzamy naprawdę sporo czasu. To prawda. Jednak w firmie często nie ma czasu na nic poza relacjami typowo służbowymi, nie ma mowy o poznawaniu się nawzajem, o tak zwanej small talk. Trudno budować więzi mijając się tylko na korytarzu.

Integracja

Dopiero eventy firmowe dają nam okazję do dzielenia się swoimi przemyśleniami, opowiadania o swoich zainteresowaniach i pasjach, zdradzenia swoich marzeń. Do tego potrzebny jest nie tylko czas, lecz także zaufanie do reszty zespołu. A trudno je wypracować w natłoku codziennych zadań. Zmniejszenie dystansu, pokazanie się z innej, trochę prywatnej strony – oto zalety uczestnictwa w eventach firmowych. „Ludzka twarz” szefa nieraz też pozwala inaczej spojrzeć na niego i jego wymagania. Relacje międzyludzkie w zespole są nie do przecenienia!

kreatywne zabawy integracyjne: zespół

Nauka pracy w grupie, doskonalenie tak zwanych umiejętności miękkich to kolejna korzyść wyniesiona ze spotkań i wyjazdów firmowych. Zbudowanie zgranego zespołu nie jest rzeczą łatwą. Wspólne zabawy i rekreacja sprawiają, że więzi pomiędzy ludźmi się zacieśniają. Praca z ludźmi, do których czujemy sympatię, z którymi coś nas łączy – na przykład wspomnienia z szalonego zjazdu na torze saneczkowym – wydaje się nam łatwiejsza. A gdy pojawiają się problemy, łatwiej o nich porozmawiać i poszukać rozwiązania – wspólnie! To wszystko bezpośrednio przekłada się na efektywność w pracy. Widać więc, że eventy firmowe – zalety są niewątpliwe!

Eventy firmowe – plusy

Eventy firmowe skutecznie wzmacniają poczucie przynależności do danej firmy. Poza tym pracownik, który lubi swoich kolegów z pracy mniej chętnie będzie szukał nowej, a w dobie dużej rotacji kadr to też nie jest bez znaczenia. A więc dzięki eventom firmowym możemy mieć załogę nie tylko zgraną, ale i stałą.

Ponadto eventy firmowe pozwalają w miarę bezboleśnie dołączyć nowym pracownikom do zgranego już zespołu. W ten sposób łatwiej wprowadzić nowa osobę do firmy. Wspólna impreza firmowa minimalizuje stres i sprawia, że nowy pracownik ma szansę poczuć przynależność do danego zespołu.

zabawy team building

Planowanie eventów firmowych

Nie ma znaczenia, w jakim celu organizowany jest event, bo każde wydarzenie trzeba zaplanować z odpowiednim wyprzedzeniem, aby impreza była naprawdę udana. Nie jest to tylko i wyłącznie kwestia wyboru odpowiedniego miejsca. Event firmowy musi mieć z góry określony plan, według którego toczy się zabawa. Trzeba też zamówić jedzenie i zakupić najpotrzebniejsze rzeczy – zwłaszcza jeśli pracodawca planuje wręczyć nagrody w podziękowaniu za pracę albo zorganizować konkurs z nagrodami.

Zaproszenie na event

Nie można także zapomnieć o osobach zaproszonych na event. Zarówno wydarzenia kierowane do pracowników, jak i imprezy dla obecnych i potencjalnych klientów, muszą zostać zaplanowane znacznie wcześniej. Im szybciej wszyscy będą poinformowani, tym większa szansa, że pojawią się na evencie. Nie wszyscy są dyspozycyjni w każdy dzień i część osób z pewnością będzie musiała uwzględnić imprezę w swoim grafiku.

Eventy firmowe dla pracowników

Eventy firmowe – organizacja tego typu spotkań to naprawdę odpowiedzialne zadanie. Komu je powierzyć? Oczywiście może zająć się tym ktoś z firmy, jednak często warto powierzyć to zadanie specjalistom. Dlaczego? Zadanie nie wydaje się przecież specjalnie trudne. Prawdopodobnie jednak oszczędzimy czas i pieniądze, jeśli zajmie się tym osoba z firmy eventowej, mająca duże doświadczenie i odpowiednie kontakty.

Nie chodzi przecież tylko o znalezienie odpowiedniego miejsca, ustalenie menu i załatwienie ewentualnego transportu. Kluczowa jest kwestia dodatkowych atrakcji – ustalenia dotyczące spędzania czasu podczas firmowego eventu. Specjalista podpowie, czy w naszej sytuacji lepiej zorganizować elegancki raut, czy postawić na niezobowiązującą imprezę w górach? Wybrać grę miejską czy spływ kajakiem? I czy DJ na eventy firmowe to dobry pomysł? Jakie zabawy zaproponować pracownikom i gościom? Jeśli sami będziemy decydować o wszystkim, łatwo możemy popełnić błąd. Dopiero doświadczenie, wiedza i kontakty event managerów i animatorów pozwolą bez problemu zapanować nad wszystkim.    

https://www.koronakarkonoszy.pl/dla-firm/

Każdy detal ma znaczenie

Organizacja eventu firmowego to szczególne wydarzenie zarówno dla pracodawcy, jak i pracowników, dlatego podczas planowania należy wziąć pod uwagę każdy, nawet z pozoru najdrobniejszy, szczegół. Lokalizacja, catering i atrakcje eventowe – to wszystko wpływa na powodzenie imprezy i jej odbiór przez gości. Jeśli jedzenie okaże się niesmaczne, zabawy nietrafione, a miejsce niezbyt urodziwe… czy w takim wypadku firma może uznać, że był to dobry event? Raczej nie i to samo pomyślą wszyscy uczestnicy. Co szczególnie ważne – eventy firmowe mogą z różnych przyczyn pójść nie tak, jak zostały zaplanowane. Dlatego szczególnie ważne jest posiadanie planu B, który w razie komplikacji z pewnością uratuje imprezę.

Atrakcje na eventy firmowe

Eventy firmowe – atrakcje trzeba dobrze przemyśleć. Oczywiście dobra zabawa jest podstawą każdego wydarzenia, dlatego warto szczególnie skupić się na części rozrywkowej. Atrakcje na event firmowy powinny zachęcić wszystkich do wspólnej zabawy, a więc nie mogą być nudne, krępujące czy zbyt wymagające pod względem fizycznym. Najlepiej poświęcić chwilę na przyjrzenie się zaproszonym uczestnikom i na tej podstawie wybrać odpowiednie atrakcje.

atrakcje integracyjne: pomysły
https://www.koronakarkonoszy.pl/dla-firm/

Trzeba też zastanowić się, co ma osiągnąć event firmowy. Jeśli ma skupiać się na poprawie pracy w grupach – niechaj będą to zabawy zmuszające do zespołowej współpracy. Eventy organizowane w celach rozrywkowych mogą skupiać się wokół animatorów, którzy stale zabawiają uczestników. Warto też wspomnieć, że atrakcje powinny być dostosowane do miejsca, w którym odbędzie się wydarzenie. Imprezy na wolnym powietrzu pozwolą na organizację grilla czy ogniska oraz zabawy nastawione na aktywność fizyczną. Z kolei taka forma rozrywki całkowicie nie sprawdzi się przy eventach organizowanych na sali.

Jeśli chodzi o eventy firmowe – atrakcje trzeba więc wybrać naprawdę uważnie, by nieprzemyślanym działaniem nie zepsuć całej imprezy. Czasem faktycznie trudno przewidzieć reakcje uczestników  

W co się bawić?

Konkurencja na rynku jest ogromna. Jeśli chcemy zwrócić na siebie uwagę klienta oraz zdobyć nowych pracowników i utrzymać dotychczasowych, musimy podejmować nowe wyzwania. Organizacja eventów firmowych to doskonały sposób, by zintegrować zespół i zyskać nowych kontrahentów. Co można robić na eventach firmowych? Jakie są najlepsze pomysły na firmowe eventy? Krótki przegląd – eventy firmowe pomysły – pozwoli nam zobaczyć, w czym możemy wybierać, poszukując atrakcyjnych sposobów spędzania czasu z pracownikami i klientami.  

Z pewnością część pracowników doceni propozycję aktywnego spędzenia czasu. Obecnie wiele osób stara się prowadzić zdrowy tryb życia. A wszyscy wiedzą, że bez odpowiedniej dawki ruchu nie ma mowy o zachowaniu kondycji. Tak więc zabawy wymagające wysiłku zwykle cieszą się sporym powodzeniem. 

Atrakcje dla aktywnych fizycznie

 • wyprawy trekkingowe
 • warsztaty taneczne
 • narty
 • minigolf.

Wszyscy pamiętamy zapewne czasy dzieciństwa i gry w planszówki czy kalambury. Ile śmiechu było, gdy próbowaliśmy zająć kolejne państwo, wymyślić najdłuższe słowo czy mimiką i gestami przekazać, o jaki wyraz nam chodzi. Gry tego typu wróciły do łask już kilka lat temu, i to w wersji dla dorosłych! W wielu kawiarniach można wypożyczyć planszówki i zagrać z rodziną czy przyjaciółmi, czasem tak bardzo zapominając się w grze, że obsługa musi nas wyprosić, bo zamyka lokal. W ten sposób można też doskonale bawić się na evencie firmowym z koleżankami i kolegami z pracy.  

Atrakcje dla kreatywnych

 • warsztaty DIY
 • planszówki
 • kalambury
 • quizy
 • imprezy tematyczne.

Niektórzy ludzie, by dobrze funkcjonować, potrzebują od czasu do czasu porządnego wyrzutu adrenaliny. To dla nich stworzony jest downhill czy wspinaczka skałkowa, rafting, zorbing i skok na bungee. Oczywiście to nie są odpowiednie aktywności dla wszystkich pracowników, ale jeśli mamy w firmie grupę takich zapaleńców, czemu nie sprawić im przyjemności i nie zabrać na przykład na wyprawę survivalową?  

Atrakcje dla miłośników adrenaliny

 • spływ kajakiem/pontonem
 • paintball
 • rajd quadem
 • rajdy off road
 • turystyka motywacyjna.

Rozruszaj swój zespół  

W każdej firmie znajdą się też pracownicy, którzy wolą ruszać głową niż nogami. Miłośnicy zdobywania wiedzy, doszkalania się, rozwiązywania zagadek umysłowych. Bywalcy kursów, szkoleń i sympozjów. Zawsze chętni, by porozmawiać o aktualnej sytuacji politycznej, ekonomicznej czy społecznej i wyrazić swoje zdanie na dowolny temat. Dla nich też event firmowy może być ciekawy, pod warunkiem, że uwzględnimy ich preferencje.    

Atrakcje dla aktywnych umysłowo

 • gry miejskie
 • gry scenariuszowe
 • warsztaty z etyki biznesu
 • szkolenia
 • konferencje.
warsztaty integracyjne: wskazówki

W naszym zespole na pewno kryją się nieodkryte jeszcze talenty. Może ktoś w liceum grał w amatorskim teatrze? Albo któryś z pracowników w domowym zaciszu maluje akwarele? Być może ktoś z naszych kolegów z zespołu jest lwem parkietu, choć wcale na to nie wygląda, gdy widzimy go codziennie w biurze? Warto dać szansę naszym pracownikom i zabrać ich na jakieś ciekawe warsztaty, po których będzie można urządzić firmowy „talent show”.

Atrakcje dla utalentowanych

 • warsztaty muzyczne
 • warsztaty malarskie
 • warsztaty taneczne
 • warsztaty teatralne
 • karaoke.

Któż nie lubi dobrze zjeść… To jedna z tych przyjemności, którym mało kto potrafi się oprzeć. Oczywiście na co dzień staramy się jadać zdrowo, przestrzegać zasad piramidy żywieniowej, unikać alkoholu, jednak czasem warto pozwolić sobie na kulinarną ucztę! Okazją może być właśnie firmowy event, na którym zaplanowano gotowanie ze znanym szefem kuchni albo degustację trunków w regionalnej winnicy. 

Atrakcje dla smakoszy

 • warsztaty sommelierskie
 • warsztaty dla baristów
 • warsztaty kulinarne
 • bankiety.

Są ludzie, którzy tylko w towarzystwie innych osób czują, że żyją. Nie znoszą być sami, błyskawicznie nawiązują kontakty i z nowo poznaną osobą potrafią przegadać całą noc, przy okazji opowiadając jej dzieje swego życia. Tacy pracownicy zwykle uwielbiają eventy firmowe i sami domagają się ich zorganizowania.

Atrakcje dla towarzyskich

Eventy firmowe Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to region wyjątkowo ciekawy. Obfituje w najróżniejsze atrakcje, pozwalające ciekawie spędzić czas. Położony w dolinie Odry, u stóp majestatycznych Sudetów. To kraina wielu możliwości. Bogata w piękne krajobrazy, wspaniałą przyrodę, ale oferująca także niezliczone zabytki pamiętające wszystkie epoki, czy możliwość skorzystania z dobrodziejstw licznych uzdrowisk.

Oczywiście rodzaj organizowanego wydarzenia, na który się zdecydujemy zależy przede wszystkim od celu, jaki chcemy osiągnąć. Konferencja tak znacząco różni się od rajdu off road, że właściwie trudno je porównywać pod kątem zalet i wad. Musimy sobie po prostu uświadomić, co chcemy osiągnąć, organizując dany event firmowy? Dla kogo go organizujemy? Kto ma być uczestnikiem? Zależy nam raczej na szkoleniu, czy rozrywce? Dopiero odpowiedzi na te pytania pozwolą nam przygotować event „skrojony na miarę”. Z całą pewnością jednak Dolny Śląsk to wymarzone miejsce na eventy firmowe, bez względu na ich rodzaj.  

Dolny Śląsk eventy firmowe

Warto jeszcze wspomnieć, że event firmowy niekoniecznie musi oznaczać imprezę „ociekającą luksusem”. Event firmowy przybiera różnorakie formy. Czasem wystarczy kameralne spotkanie, nawet w miejscu pracy, z cateringiem. Albo piknik czy ognisko gdzieś niedaleko firmy. Choć oczywiście wyjazd w jakieś ciekawe miejsce, impreza w zabytkowym kurorcie będzie bardziej ceniona przez pracowników. Pozwoli im mieć nadzieję, że wytężona praca całego zespołu zaowocuje kolejnym atrakcyjnym eventem firmowym – może właśnie na Dolnym Śląsku?

Eventy firmowe Karpacz

Firmowe eventy warto organizować w ciekawym krajoznawczo miejscu. Oczywiście można spotkać się z pracownikami czy kontrahentami w siedzibie firmy, jednak z różnych względów nie jest to najlepszy pomysł. Atmosfera w miejscu pracy siłą rzeczy jest zawsze bardziej formalna, co zwykle nie sprzyja dobrej zabawie, wzajemnemu poznaniu się i zacieśnianiu więzi, budowaniu atmosfery zaufania. Dlatego właśnie lepiej zaprosić załogę, współpracowników, klientów czy kontrahentów w miejsce neutralne, gdzie wszyscy poczują się swobodniej.

Karpacz i jego okolice oferują wiele atrakcji na eventy firnowe. Przepiękne góry, malownicze zamki i pałace, jedyna w tej części Europy wieża rycerska w Siedlęcinie z unikatowymi freskami przedstawiającymi legendę o sir Lancelocie z Jeziora i rycerzach Okrągłego Stołu. Wyjątkowym zabytkiem jest także Świątynia Wang w Karpaczu, przeniesiona w XIX w. z Norwegii. To doskonale zachowany przykład wczesnośredniowiecznej kultury Wikingów. Jak widać, eventy firmowe Karpacz oferują wiele możliwości spędzenia wolnego czasu. W dodatku to spotkania na żywo! Tylko takie tak naprawdę pozwalają nawiązać kontakt. Wymiana wiadomości przez komunikatory, wideokonferencje czy nawet rozmowa przez telefon to nie to samo. Potrzeba kontaktu z żywym człowiek, by rozpoznać mowę jego ciała, zobaczyć emocje… Event firmowy to doskonała okazja, by nawiązać bezpośredni kontakt.

https://www.koronakarkonoszy.pl/blog-dla-firm/konkursy-na-imprezy-integracyjne/

Eventy firmowe mają za zadanie przede wszystkim zaprezentować i wypromować firmę na rynku. Pamiętajmy więc, że o ile dobre eventy firmowe zapadają w pamięć na bardzo długo, to te złe niestety na zawsze…

Szybki kontakt Zamów ofertę