Nocleg dla gości weselnych – pokoje z duszą

PoradyTrendy
pokój afrykański

Szukając hotelu, sali czy innego miejsca na wesele z pewnością nie raz spotkaliście się z informacją: pokoje urządzone są w stylu… Właśnie – w przypadku Dworu Korona Karkonoszy nie jest łatwo dokończyć to zdanie. Naszym celem jest bowiem, aby każda chwila spędzona u nas, łącznie z noclegiem, była niezapomnianym przeżyciem. Dlatego każdy z naszych pokojów posiada swój niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Dlaczego właściwie nocleg dla gości weselnych warto zaplanować w wyjątkowym miejscu?

Nocleg dla gości weselnych – Dwór Korona Karkonoszy

Najprościej można by powiedzieć, że nasze pokoje, apartamenty i saloniki urządziliśmy w stylu eklektycznym. Rozpoczynając wędrówkę od dołu, np. z Dworskiej Sali Balowej czy Sommelier Club, trafimy na Parter Podróżnika. Znajdziemy tu wnętrza inspirowane przygodami i różnymi zakątkami globu. Np. nawiązujący do stylu kolonialnego Pokój Afrykański, Prowansalski czy uwielbianą przez dzieci Kajutę Marynarza z piętrowym łóżkiem. Wszystko utrzymane jest w konkretnej konwencji. Mimo, że poszczególne piętra czy obszary Dworu są urządzone zupełnie inaczej, wszystko ze sobą współgra.

Noclegi dla gości weselnych i Pary Młodej

Na Piętrze Ogrodowym znajdują się z kolei wnętrza, nawiązujące do natury i motywów roślinnych. Utrzymany w biało-zielonej kolorystyce Apartament Botaniczny to jedno z najpopularniejszych miejsc na pamiątkowe zdjęcia. Tu także odnajdziemy pogodne, sprzyjające relaksowi saloniki: Słoneczny i z Motylami. Niezwykle ciekawy jest też pokój Wiejska Sielanka. Dzięki oryginalnym elementom wyposażenia (np. tarka do prania ręcznego czy monidło weselne z połowy ubiegłego wieku). Nocleg dla gości weselnych w tych pomieszczeniach to prawdziwa przyjemność.

Planujecie nocleg dla gości weselnych?

Nasze wnętrza urzekną każdego ♥

Kontynuując wędrówkę ku górze trafimy na Piętro Dworskie, z pokojami urządzonymi w wytwornym, eleganckim stylu. Apartament Srebrny i Salonik Królowej Śniegu od dawna konkurują o miano ulubionego wnętrza Młodych Par. Dzięki kolorystyce i wystrojowi, w Pokoju Miedzianym poczujemy się jak bohaterowie romansu z XIX w. Z kolei w Apartamencie Zwierciadlanym odnajdziemy spokój i ukojenie po całonocnej zabawie. Wesele z noclegiem w górach w takim wydaniu staje się niezapomnianym przeżyciem.

Ostatnie piętro – Teatralne – to hołd dla różnych dziedzin sztuki. Położone tu pokoje posiadają skośny sufit, co nawiązuje życia malarzy i artystów z dawnych lat, tworzących często na strychach i poddaszach. Salonik Aktora inspirowany jest kinem i teatrem azjatyckim. Znajdziemy tu wiele niepowtarzalnych rekwizytów i dodatków, co nadaje temu wnętrzu niezwykłego uroku. Podobnie jest w przypadku Saloniku Fotografa – jego wystrój przywołuje z kolei na myśl pracownię z początków ery fotograficznego szaleństwa.

Nocleg w Dworze Korona Karkonoszy to coś, co nasi goście mile wspominają przez długie lata. Nie zapominamy przy tym o względach praktycznych – posiadamy też pokoje z łazienką dostosowane do potrzeb osób starszych i poruszających się na wózku. Każdy znajdzie u nas pokój dostosowany do swoich potrzeb, gustu i temperamentu.

Nocleg dla gości weselnych – zapewniać czy nie?

Wróćmy jednak do samego początku. Zastanówmy się, czy zapewnienie noclegu dla gości weselnych ma sens. I dlaczego głosy w tej sprawie są podzielone?

Wygodny nocleg dla gości weselnych jest niezbędny dla osób, które nie mieszkają w pobliżu miejsca uroczystości. Jeśli ktoś mieszka tuż obok Sali weselnej lub sala weselna jest w rodzinnej miejscowości Pary, należy dać gościom możliwość noclegu w sali weselnej lub w jej pobliżu. „Dać gościom możliwość” a nie „zapewnić” – to zasadnicza różnica. Nie każdy bowiem decyduje się na fundowanie gościom pobytu. Niektóre Pary po prostu nie mają takich funduszy. Z drugiej strony chodzą głosy, że jeśli na wesele zaprasza się gości przyjezdnych, trzeba ich ugościć. Jest to pewnego rodzaju kwestia sporna, ponieważ oczywiście Para Młoda nie ma obowiązku fundowania gościom noclegu. Powinni się oni z tym liczyć. Jednakże z drugiej strony z pewnością poczują się spokojniej, jeśli taki nocleg będzie im zapewniony. Tym bardziej w sytuacji, kiedy po weselu odbywają się poprawiny.

Najważniejsze jest to, aby Para Młoda zadbała o możliwość zarezerwowania sobie przez gości noclegu po zabawie. Jeśli wspomnimy gościom, że niestety nie mamy takich możliwości, aby zapewnić im nocleg z własnej kieszeni, ale zapewniacie im taką możliwość, powinni Was zrozumieć. Oczywiście w zamian za to możecie postarać się o zorganizowanie jakiegoś grupowego transportu, np. busa czy większych taksówek, który zawiezie gości do domu. Pozostawienie tej sprawy niezałatwionej, na pewno nie przypadnie gościom do gustu. Stwierdzą bowiem, że Para Młoda nie zapewniła dostatecznych warunków, aby goście mogli się bez obaw bawić.

Nocleg dla gości weselnych – komfort, również na dłuższy pobyt

Wybierając salę weselną, powinniśmy zwracać uwagę na jakość noclegów. Goście po zabawie będą odpoczywać w pokojach, jednakże w przypadku wesela wyjazdowego, goście robią sobie w związku z tym mały urlop. Chcą pozwiedzać okolicę, zobaczyć ciekawe miejsca, odpocząć i spędzić więcej czasu już w mniejszym gronie rodziny. To świetna okazja do przedłużenia pobytu o kilka dni. Wesele latem można również połączyć z wakacjami. Szczególnie wtedy, gdy przyjęcie odbywa się w górach czy nad morzem. Atrakcji jest wówczas wiele. Również Para Młoda często pozostaje w hotelu sali weselnej i spędza podróż poślubną w tym miejscu. Czy jest to dobry pomysł? Oczywiście! To dobra okazja, aby ciekawie spędzić czas, a przy okazji zaoszczędzić.

W związku z tym, noclegi muszą być komfortowe i przyjazne dla gości. Przebywając w pięknym, klimatycznym pokoju czy apartamencie, zarówno goście jak i Para Młoda doskonale zapamięta ten aspekt wesela. Pamiętajmy, że wrażenie robi całokształt uroczystości, a w jego skład wchodzą także komfortowe noclegi. Przydają się one również w przypadku dzieci na weselu. One bowiem znacznie wcześniej potrzebują się położyć. W przyjaznych, wygodnych pokojach, łatwiej im będzie zasnąć.

Szybki kontakt Zamów ofertę