Czym zaskoczyć gości weselnych, czyli atrakcje weselne trafione w punkt!

Atrakcje na weselePoradyTrendy
Czym zaskoczyć gości weselnych, czyli atrakcje weselne trafione w punkt!

Pary Młode coraz częściej decydują się na nietuzinkowe pomysły by urozmaicić wesele. Dzięki temu, że coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnych ram typowego wesela, Państwo Młodzi mają okazję maksymalnie wyróżnić się i stworzyć przyjęcie szyte na miarę ich marzeń. Czym zaskoczyć gości weselnych? Kiedy postawić na indywidualny klimat przyjęcia, a kiedy jednak warto trzymać się tradycji? Sprawdźmy. 

Motywy przewodnie wesela w natarciu 

Zaskoczyć gości weselnych można jeszcze przed samą uroczystością. Wystarczy poinformować gości, że przyjęcie weselne będzie posiadało motyw przewodni. Można stworzyć wesele w stylu vintage czy boho. Można również przygotować stylizowane wesele na lata 80. czy staropolskie wesele. Poproszenie zaproszonych gości o to, by przebrali się odpowiednio do motywu przewodniego na czas wesela będzie dla nich z pewnością zaskoczeniem. 

Zaskoczeniem dla gości może również być prośba o to, by nie przywozili kwiatów, a losy na loterie. Lub by zamiast prezentów wręczyli na przykład przybory szkolne dla dzieci z domów dziecka czy karmę dla zwierząt ze schroniska.  

Ciekawe upominki dla gości weselnych

Gości można zaskoczyć również drobnymi upominkami, które można im podarować w podziękowaniu za to, że przybyli na uroczystość weselną. Upominkami tymi nie muszą wcale być krówki czy magnesy na lodówkę. Istnieją bardziej oryginalne upominki dla gości weselnych. Są nimi na przykład ziarna ulubionej kawy Państwa Młodych, modny w ostatnich latach sukulent, czy na przykład składniki na ciasto z mikrofali. 

Pierniki w kształcie sukni ślubnej i smokingu również zaskoczą przybyłych gości. Zaskoczyć gości weselnych można również nietuzinkowym zapakowaniem prezentów. Mogą to być ciekawe kształty pudełek na cukierki, lub wsypanie liści herbaty do probówki.  

Czym zaskoczyć gości weselnych? Nietuzinkową księgą gości! 

Księga gości to bardzo miła i nietuzinkowa pamiątka z wesela. Jednak nie musi ona wcale przyjmować kształtu księgi. A nawet jeśli, to nie musi to być tradycyjna księga z życzeniami.  

Propozycji jest bardzo dużo. Jeżeli na weselu Para Młoda planuje mieć fotobudkę, może poprosić zgromadzonych gości by zdjęcia, które zrobią w fotobudce wkleić do księgi gości lub przynajmniej wrzucić do przygotowanego wcześniej koszyczka.  

Innym pomysłem na księgę gości jest postawienie ramki, która ma otwór niczym skarbonka. Dołączone są do niej serduszka. Goście muszą wpisać swoje imię lub życzenia na serduszko i wrzucić je do ramki. Tak przygotowana księga gości może zawisnąć na honorowym miejscu w domu Nowożeńców.  

By księga gości była wyjątkowa i niepowtarzalna, można poprosić o jej wykonanie fotografa lub kamerzystę. Fotograf może zrobić na początku wesela zdjęcie każdej zaproszonej parze, a kamerzysta zaś może w trakcie wesela prosić każdego biesiadnika o przekazanie życzeń Młodej Parze. Taka pamiątka nie tylko zaskoczy gości weselnych, ale także będzie miło wspominana przez samą Parę Młodą.  

Jak zaskoczyć gości weselnych?

Wiemy, że każdy detal ma znaczenie.

Atrakcje weselne, czyli czym jeszcze zaskoczyć biesiadników? 

Jeżeli Para Młoda zastanawia się, czym zaskoczyć gości weselnych, to pierwszą odpowiedzią przychodzącą na myśl są atrakcje weselne. Należą do nich zarówno atrakcje takie jak fotobudka, jak i podświetlony napis LOVE, na tle którego można robić sobie zdjęcia. 

Innymi atrakcjami, które z pewnością zrobią wrażenie na gościach, są efektowne pokazy. Tym, co cieszy się ostatnio dużą popularnością są zimne ognie na wesele lub pokazy ognia. Zdjęcia tworzone w trakcie pokazów są wyjątkowe i magiczne.  

Barman na weselu to również zaskakująca, ale i miła niespodzianka. Może on nie tylko przygotowywać kolorowe drinki, ale także równie smaczne koktajle bezalkoholowe. W takim wydaniu także wesele bez alkoholu musi się udać. Do atrakcji weselnych zaliczają się również wszelkiego rodzaju pokazy takie jak pokaz tańca, czy sztucznych ogni.  

Czym zaskoczyć gości weselnych – atrakcje dla dzieci 

Jeżeli na weselu pojawią się dzieci, dla nich również można przygotować zaskakujące atrakcje. Jedną z nich jest wynajęcie animatora. Osoba taka nie tylko przypilnuje maluchy, ale także przygotuje dla nich ciekawe gry i zabawy. Dzięki temu dzieci obecne na uroczystości weselnej nie będą się nudziły.  

Jeżeli dzieci będzie dużo, Państwo Młodzi mogą pokusić się o zorganizowania malowania twarzy pociechom. Osoby, które się tym zajmują używają w tym celu certyfikowanych produktów. Potrafią stworzyć arcydzieła i zamienić każde dziecko w tygrysa, pieska czy pirata.  

Najmłodsi na weselu ucieszą się także z balonów. Jeżeli Para Młoda wykorzystała balony do wystroju sali weselnej, może pomyśleć o podarowaniu podobnych baloników każdemu z dzieci obecnych na imprezie. Mogą to być zwykłe balony lub specjalne – nadmuchiwane helem.  

Kolejnym pomysłem na urozmaicenie długiej imprezy jest fontanna z czekoladą. Państwo Młodzi mogą być pewni, że przysporzy ona wiele radości nie tylko najmłodszym, ale wszystkim biesiadnikom. Czekoladowa fontanna z owocami ustawiona na uboczu na każdym weselu znajdzie swoich sympatyków. Warto jednak ustalić z obsługą sali weselnej, że czekoladowa fontanna ustawiona będzie jedynie do pewnej godziny. Gdy minie 22.00 większość jej miłośników już się nią nacieszy, a po tym czasie będzie już ona zachlapana zastygniętą czekoladą. Nadająca się jedynie do umycia fontanna nie wygląda estetycznie. Stąd lepiej ją po prostu wynieść, zanim do tego dojdzie.  

Czym zaskoczyć gości weselnych w kwestii menu? 

Z pewnością menu może zaskakiwać. Nie tyle wyrafinowaniem, co wyglądem. Ładnie podane dania, nawet tradycyjne, mogą zaskoczyć biesiadników. Zaskoczyć może także tort. Zwłaszcza, jeżeli udekorowany będzie żywymi, jadalnymi kwiatami. Wyśmienita kuchnia z ponad 300 potrawami do wyboru z pewnością zyska uznanie smakoszy.  

Pary Młode coraz częściej chcą zaskoczyć swoich gości oryginalnym weselem. Istnieje wiele możliwości, by to osiągnąć. Czym zaskoczyć gości weselnych? Atrakcjami, ciekawymi upominkami czy nietuzinkowymi rozwiązaniami. Zamiast zwykłej sali, sala balowa. Zamiast tradycyjnych poprawin, bal przebierańców. Możliwości jest wiele. Przede wszystkim jednak warto postawić na zbudowanie odpowiedniej atmosfery.  To, jaka będzie panowała, w dużej mierze zależy od Pary Młodej. Czy będzie to miła, ciepła, rodzinna atmosfera? A może wyniosła, oficjalna, ale równie przyjemna uroczystość? Najważniejsze, żeby goście czuli się częścią tego dnia. W końcu to właśnie z nimi Państwo Młodzi chcą cieszyć się najpiękniejszym dniem w swoim życiu. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę