Czy warto organizować wesele w niedzielę?

Porady

Coraz większą popularnością cieszą się wesela organizowane w inny dzień niż sobota. Ma na to wpływ kilka czynników, m.in. dostępność wolnych terminów oraz cena. Czy wesele w niedzielę może się udać? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy jego organizacji? Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać ten dzień.

Największą popularnością cieszą się wesela organizowane w sobotę. Wiele Par Młodych wychodzi z założenia, że to najmniej kłopotliwy dzień tygodnia, ponieważ goście nie muszą brać wolnego w pracy, a i poprawiny wypadają wtedy w niedzielę. Nie jest to jednak żelazna zasada, dlatego jeśli chcesz zorganizować przyjęcie w niedzielę, możesz to zrobić, ale pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. 

Data przyjęcia ma znaczenie

Obiekty specjalizujące się w organizacji wesel mają napięte grafiki i często termin przyjęcia trzeba rezerwować bardzo wcześnie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, większość osób decyduje się na wesele w sobotę, przez co poprawiny wypadają na kolejny dzień. Warto wziąć także pod uwagę, że w niedzielę organizuje się Komunie i przyjęcia rodzinne. Jak to przekłada się na dostępność sali? 

Nie ma się co oszukiwać — każda sala może pomieścić określoną ilość gości. Kuchnia co prawda jest w stanie obsłużyć kilka przyjęć, ale też ma swoje ograniczenia. Jeśli decydujesz się na wesele w niedzielę, musisz wziąć pod uwagę te limity. Żaden obiekt nie chce zaniżysz jakości świadczonych usług i móc zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie, dlatego postaraj się to zrozumieć. Duża impreza na 100 osób zwykle nie wchodzi w grę. Będzie to raczej kameralne przyjęcie w gronie najbliższych i rodziny.  

Bajkowy ślub i wesele w górach?

Zapytaj nas o wolne terminy!

Wesele w niedzielę a zapraszanie gości

Każdej Młodej Parze powinno zależeć na tym, aby ich goście nie mieli problemu z przyjazdem na wesele. Jeśli decydujesz się na wesele w niedzielę, musisz mieć na uwadze, że większość z nich od poniedziałku zaczyna pracę. Dla niektórych może być to kłopotliwe, zwłaszcza jeśli mają już rozplanowany urlop. Problemem może okazać się także organizacja poprawin, które w tym przypadku wypadają na poniedziałek. 

Wszystko co możesz zrobić w tej sytuacji, to odpowiednio wcześnie poinformowanie gości o zbliżającym się weselu. Chociaż uznaje się, że miesiąc przed przyjęciem jest wystarczający, to w takim wypadku lepiej pojawić się z zaproszeniem przynajmniej na 3 miesiące wcześniej. Daj każdemu czas na przygotowanie się do wesela. W przeciwnym razie może okazać się, że większość gości będzie chciała wrócić do domu, kiedy tylko minie północ lub, co gorsza, zostanie tylko na obiedzie.

Wykorzystaj dodatkowe wolne dni

Skoro już wiesz, że taki termin bywa kłopotliwy, a mimo wszystko chcesz zorganizować przyjęcie weselne w niedzielę, postaraj się jak najbardziej ograniczyć wspomniane wcześniej niedogodności. W każdym roku wypadają tzw. długie weekendy. Zerknij w kalendarz i sprawdź, czy możesz wybrać takie termin.  

W ten sposób goście weselni nie będą musieli borykać się z koniecznością wzięcia wolnego po pracy. Będą mieli też czas odpocząć po długiej imprezie i kilkunastu godzinach spędzonych na parkiecie. To także bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz zaprosić gości, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Terminy, które warto wziąć pod uwagę, to weekend majowy, Zielone Świątki, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, okolice Bożego Narodzenia lub Sylwestra. Nie zapominajmy także o niedzieli wielkanocnej- święcie, po którym wszyscy mają wolne przed lanym poniedziałkiem. Na wielu salach w tym terminie wesela odbywają co roku

Kiedy wesele w niedzielę sprawdzi się najlepiej?

To bardzo dobry pomysł w przypadku par, które od razu wiedzą, że nie planują hucznego wesela. Nie będzie problemu z ilością osób, które może obsłużyć dana sala, nawet jeśli w tym czasie będzie toczyć się impreza obok.  

To także bardzo dobry pomysł w przypadku narzeczonych, którzy rezygnują z zabaw tanecznych i stawiają na skromne przyjęcie w gronie najbliższych. Takie wesela zwykle kończą się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dlatego nikt nie będzie odczuwał potrzeby wzięcia dnia wolnego od pracy w poniedziałek. Młoda Para spędzi czas z rodziną przy obiedzie, po którym wszyscy spokojnie wracają do domu.

Logistyka ma znaczenie, zwłaszcza przy weselu w niedzielę

Nie chcemy nikogo przekonywać, że ślub odbywający się w niedzielę jest kiepskim pomysłem, a jedynie uzmysłowić, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę. Fakty są takie, że wiele osób decyduje się na ten dzień z różnych powodów. Jednak czy niedziela jest na pewno dobrą alternatywą dla imprezy organizowanej w sobotę? 

Jak już wspominaliśmy, obiekty zajmujące się organizacją wesel mają bardzo napięte grafiki. Z racji tego, że jednak większość osób wybiera sobotę, jest to jeden z najrzadziej dostępnych terminów. Nie wszyscy Młodzi chcą czekać kilka lat, aby wziąć ślub, więc szukają innych opcji. Problem z dostępnością można zauważyć także w innych kwestiach. Cóż z tego, że znajdziecie salę, która dysponuje wolnym sobotnim terminem, jeśli orkiestra, fotograf czy kamerzysta nie znajdzie dla Was czasu?  

Dla wielu osób determinującym czynnikiem jest cena i ta faktycznie może, ale nie musi, być niższa dlatego, że przyjęcie odbywa się w niedzielę. Czasem zdarza się, że domy weselne nie tyle obniżają cenę, co proponują dodatkowe usługi, np. tort weselny, bufet itp. w cenie

Szybki kontakt Zamów ofertę