Dziecko na weselu? To nie problem!

Porady
wesele atrakcje dzieci

Podczas przygotowań do przyjęcia weselnego Młode Pary czasem zapominają o swoich najmłodszych gościach. Tymczasem przy odrobinie wysiłku możemy sprawić, że dziecko na weselu nie tylko będzie bawić się w najlepsze, ale i doda uroku oraz spontaniczności całemu wydarzeniu. Oto kilka prostych sposobów, które pomogą nam to osiągnąć.

Czy dziecko na weselu to dobry pomysł?

Nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Co prawda wesele to impreza całonocna, w której w większości obecny jest alkohol. Nie możemy jednak już na wstępie zakładać, że dzieci na weselu pojawić się absolutnie nie mogą. Wszystko zależy od tego, jakie jest nastawienie Państwa Młodych oraz jaki stosunek mają oni do tychże dzieci. Jeśli należą one do najbliższej rodziny, np. są to dzieci rodzeństwa, Młodzi z pewnością inaczej potraktują taką sytuację, niż gdyby były to dzieci znajomych. Niemniej pamiętajmy, że każda rodzina jest inna i w każdej panują różne zwyczaje.

Miejmy na uwadze nie tylko to, co wypada, a co nie, lecz także komfort gości. Jeśli wiemy, że większość gości jednak nie zabierze na wesele swoich dzieci, zaznaczmy to w zaproszeniu. Jeśli wiemy, że niektóre pary nie mają innego wyjścia i muszą wziąć dziecko na wesele, powinniśmy się z tym liczyć. Niektórzy nie mają po prostu żadnej opieki do dziecka i stoją przed wyborem – albo zabrać dziecko ze sobą, albo nie iść na wesele wcale. W tym przypadku na komforcie powinno zależeć nie tylko gościom, ale także Parze Młodej.

wesele dzieci

Dziecko na weselu – co z noclegiem?

Dziecko na weselu może się naprawdę dobrze bawić. Całkowicie zajęte zabawą z rówieśnikami, dzieci nie będą nawet dawały o sobie znaku. Jednak pewne jest, że dzieci nie przetańczą całej nocy na parkiecie. Nie będą też mogły biegać po ogrodzie do woli, bo wreszcie zrobi się ciemno, a dzieci staną się zmęczone.

Jasne jest, że Młodzi powinni wówczas zorganizować dla najmłodszych komfortowy nocleg. Pokoje, w których mogłyby spokojnie spać, a w tym czasie rodzice mogliby nadal się bawić. Jeśli na weselu jest więcej dzieci, można im zorganizować jeden apartament, w którym zaaranżują sobie prawdziwe piżama party! To będzie dla nich dodatkowa atrakcja.
 
W zależności od tego, w jakim wieku będą dzieci, należy im zorganizować także opiekę, podczas gdy będą smacznie spały. W razie przebudzenia czy jakichkolwiek problemów, taka osoba natychmiast poinformuje rodzica o zaistniałej sytuacji. Dlatego nocleg nie może być znacznie oddalony od miejsca wesela. Najlepiej, gdyby pokoje sąsiadowały z salą weselną, a jednocześnie były chronione przed hałasem.

Szukasz miejsca na niezapomniane wesele?

Właśnie zalazłeś! Wszystkim się zajmiemy.

Sposoby na dobrą zabawę dla wszystkich

Dziecko na weselu potrzebuje opieki, nie muszą to być jednak rodzice. Coraz większą popularnością cieszy się wynajmowanie na wesele animatorów czy opiekunów, którzy zapewnią rozrywkę najmłodszym. Rozwiązanie takie wiąże się oczywiście z dodatkowym kosztem, ale i przynosi Młodej Parze dużo korzyści. Jak wskazuje ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: „Przede wszystkim nie musimy się martwić o to, że dzieci będą się na weselu zwyczajnie nudzić. Wynajęci opiekunowie poświęcą im całą swoją uwagę i sprawią, że będzie to dla pociech niezapomniane przeżycie. Mogą to być zarówno prywatne osoby jak i specjalne firmy. Jednak warto wcześniej dobrze zorientować się w zakresie oferowanych przez nie usług”.

Rodzice i dziadkowie z pewnością podziękują nam za takie rozwiązanie, gdyż to na nich zwykle spada obowiązek zajmowania się dziećmi. Każda Młoda Para sama musi zdecydować, czy taka opcja im odpowiada, mając na uwadze budżet, miejsce wesela, liczbę gości itp. Jednak niezależnie od tego jest kilka rzeczy, o których warto pomyśleć przed tym wielkim dniem.

dziecko na weselu

Małe dziecko na weselu

Po pierwsze pamiętajmy o specjalnym miejscu przeznaczonym tylko dla najmłodszych. Nie musi to być koniecznie osobne pomieszczenie, ale np. wyznaczony kawałek sali, w którym dzieciaki będą mogły dać upust swojej energii. Jeśli na przyjęciu będą obecne bardzo małe dzieci, powinniśmy też przygotować specjalny kącik, w którym będą mogły bezpiecznie i wesoło spędzić czas.
 
Nie zapomnijmy zapytać managera sali, czy dostępne są na niej krzesełka do karmienia. Dzięki temu rodzice najmłodszych pociech będą mogli w spokoju nakarmić maluchy, a jednocześnie sami swobodnie zjeść posiłek. W toalecie powinien być także wyznaczony przewijak. W takim miejscu rodzice spokojnie przebiorą dziecko i przygotują je do dalszej części uroczystości.

Jeśli na weselu pojawią się mamy karmiące, dobrze byłoby zorganizować im kącik na uboczu, aby mogły spokojnie nakarmić swoje pociechy i aby głośna muzyka nie zagłuszała im posiłku. Chyba, że goście mają zapewnione noclegi, wówczas karmiąca mama może bez problemu nakarmić i przy okazji uśpić dziecko w pokoju.

 Dzieci na weselu – atrakcje i zabawy

Dziecko na weselu to niejako gość specjalny. Dobrym rozwiązaniem jest też osobny stolik, na którym będziemy serwować wcześniej ustalone, specjalne menu dla dzieci. Pamiętajmy, że najmłodszym niekoniecznie będą smakować te same potrawy co dorosłym gościom. Za to kolorowe i specjalnie dla nich przygotowane dania na pewno zapadną dzieciom na długo w pamięć.

Niezwykle istotne jest także to, aby włączyć dzieci w różne gry i zabawy weselne. Nie muszą być one skomplikowane i nie wymagają wielkich przygotowań. Wystarczy, że zaprosimy dzieci do tańca z Panem i Panią Młodą, urządzimy zawody w łapaniu ślubnego bukietu, czy poprosimy o wspólne wykonanie ulubionej piosenki. Jeśli dzieci są wystarczająco duże, świetnie sprawdzi się też weselna zabawa w krzesełka.

weselne atrakcje dla dzieci

Ostatnimi czasy bardzo popularne są gry w rozmiarze XXL, np. warcaby, klasy czy chińczyk. Wówczas pionkami są dzieci. To świetna zabawa, w której nierzadko biorą udział także dorośli goście!

Wśród animacji, przygotowanych przez Parę Młodą mogą być także bardziej zaawansowane zabawy, m.in. warsztaty malowania farbami, tatuaże z henny, warkoczyki dla dziewczynek czy zabawa w poszukiwanie skarbu. Idealnie sprawdza się do tego także chusta klanzy, która jest pierwszym akcesorium każdego animatora. Można z nią zorganizować niezliczoną liczbę atrakcji i gier!

Najważniejsze, aby dzieci czuły się częścią tego wyjątkowego dnia. By nie były pomijane. Wówczas ich rodzice nie poczują się dobrze na weselu. Jeśli odpowiednio zadbamy nie tylko o atrakcje dla dzieci, ale także wszelkie inne dogodności, zarówno dzieci, jak i ich rodzice, długo nie zapomną świetnie spędzonego czasu na Waszym przyjęciu weselnym.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę