Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
KOMUNIE - WOLNE TERMINY:
26-27.06.
Istnieje możliwość zamówienia cateringu

Zapytaj o ofertę:
telefon tel. 607 144 511 lub 607 144 480
email email: k.bemsz@dwor-korona.pl lub a.luczywo@dwor-korona.pl
Kontakt w godzinach 09:00 - 17:00

Czy warto organizować wesele w niedzielę?

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
Coraz większą popularnością cieszą się wesela organizowane w inny dzień niż sobota. Ma na to wpływ kilka czynników, m.in. dostępność wolnych terminów oraz cena. Czy wesele w niedzielę może się udać? Na co szczególnie zwrócić uwagę przy jego organizacji? Podpowiadamy, jak najlepiej wykorzystać ten dzień.  

Największą popularnością cieszą się wesela organizowane w sobotę. Wiele Par Młodych wychodzi z założenia, że to najmniej kłopotliwy dzień tygodnia, ponieważ goście nie muszą brać wolnego w pracy, a i poprawiny wypadają wtedy w niedzielę. Nie jest to jednak żelazna zasada, dlatego jeśli chcesz zorganizować przyjęcie w niedzielę, możesz to zrobić, ale pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. 


Data przyjęcia ma znaczenie 

Obiekty specjalizujące się w organizacji wesel mają napięte grafiki i często termin przyjęcia trzeba rezerwować bardzo wcześnie. Jak już wcześniej wspominaliśmy, większość osób decyduje się na wesele w sobotę, przez co poprawiny wypadają na kolejny dzień. Warto wziąć także pod uwagę, że w niedzielę organizuje się Komunie i przyjęcia rodzinne. Jak to przekłada się na dostępność sali? 

Nie ma się co oszukiwać — każda sala może pomieścić określoną ilość gości. Kuchnia co prawda jest w stanie obsłużyć kilka przyjęć, ale też ma swoje ograniczenia. Jeśli decydujesz się na wesele w niedzielę, musisz wziąć pod uwagę te limity. Żaden obiekt nie chce zaniżysz jakości świadczonych usług i móc zagwarantować obsługę na najwyższym poziomie, dlatego postaraj się to zrozumieć. Duża impreza na 100 osób zwykle nie wchodzi w grę. Będzie to raczej kameralne przyjęcie w gronie najbliższych i rodziny.  
 
wesele w niedzielę

Wesele w niedzielę a zapraszanie gości

Każdej Młodej Parze powinno zależeć na tym, aby ich goście nie mieli problemu z przyjazdem na wesele. Jeśli decydujesz się na wesele w niedzielę, musisz mieć na uwadze, że większość z nich od poniedziałku zaczyna pracę. Dla niektórych może być to kłopotliwe, zwłaszcza jeśli mają już rozplanowany urlop. Problemem może okazać się także organizacja poprawin, które w tym przypadku wypadają na poniedziałek.  

Wszystko co możesz zrobić w tej sytuacji, to odpowiednio wcześnie poinformowanie gości o zbliżającym się weselu. Chociaż uznaje się, że miesiąc przed przyjęciem jest wystarczający, to w takim wypadku lepiej pojawić się z zaproszeniem przynajmniej na 3 miesiące wcześniej. Daj każdemu czas na przygotowanie się do wesela. W przeciwnym razie może okazać się, że większość gości będzie chciała wrócić do domu, kiedy tylko minie północ lub, co gorsza, zostanie tylko na obiedzie. 
 
wesela w niedzielę

Wykorzystaj dodatkowe wolne dni 

Skoro już wiesz, że taki termin bywa kłopotliwy, a mimo wszystko chcesz zorganizować przyjęcie weselne w niedzielę, postaraj się jak najbardziej ograniczyć wspomniane wcześniej niedogodności. W każdym roku wypadają tzw. długie weekendy. Zerknij w kalendarz i sprawdź, czy możesz wybrać takie termin.  

W ten sposób goście weselni nie będą musieli borykać się z koniecznością wzięcia wolnego po pracy. Będą mieli też czas odpocząć po długiej imprezie i kilkunastu godzinach spędzonych na parkiecie. To także bardzo dobry pomysł, jeśli chcesz zaprosić gości, którzy przyjeżdżają z zagranicy. Terminy, które warto wziąć pod uwagę, to weekend majowy, Zielone Świątki, Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny, okolice Bożego Narodzenia lub Sylwestra. Nie zapominajmy także o niedzieli wielkanocnej- święcie, po którym wszyscy mają wolne przed lanym poniedziałkiem. Na wielu salach w tym terminie wesela odbywają co roku. 
 
śluby w niedzielę

Kiedy wesele w niedzielę sprawdzi się najlepiej?

To bardzo dobry pomysł w przypadku par, które od razu wiedzą, że nie planują hucznego wesela. Nie będzie problemu z ilością osób, które może obsłużyć dana sala, nawet jeśli w tym czasie będzie toczyć się impreza obok.  

To także bardzo dobry pomysł w przypadku narzeczonych, którzy rezygnują z zabaw tanecznych i stawiają na skromne przyjęcie w gronie najbliższych. Takie wesela zwykle kończą się w godzinach popołudniowych lub wieczornych, dlatego nikt nie będzie odczuwał potrzeby wzięcia dnia wolnego od pracy w poniedziałek. Młoda Para spędzi czas z rodziną przy obiedzie, po którym wszyscy spokojnie wracają do domu. 
 
ślub w niedzielę

Logistyka ma znaczenie, zwłaszcza przy weselu w niedzielę

Nie chcemy nikogo przekonywać, że ślub odbywający się w niedzielę jest kiepskim pomysłem, a jedynie uzmysłowić, na co szczególnie trzeba zwrócić uwagę. Fakty są takie, że wiele osób decyduje się na ten dzień z różnych powodów. Jednak czy niedziela jest na pewno dobrą alternatywą dla imprezy organizowanej w sobotę? 

Jak już wspominaliśmy, obiekty zajmujące się organizacją wesel mają bardzo napięte grafiki. Z racji tego, że jednak większość osób wybiera sobotę, jest to jeden z najrzadziej dostępnych terminów. Nie wszyscy Młodzi chcą czekać kilka lat, aby wziąć ślub, więc szukają innych opcji. Problem z dostępnością można zauważyć także w innych kwestiach. Cóż z tego, że znajdziecie salę, która dysponuje wolnym sobotnim terminem, jeśli orkiestra, fotograf czy kamerzysta nie znajdzie dla Was czasu?  

Dla wielu osób determinującym czynnikiem jest cena i ta faktycznie może, ale nie musi, być niższa dlatego, że przyjęcie odbywa się w niedzielę. Czasem zdarza się, że domy weselne nie tyle obniżają cenę, co proponują dodatkowe usługi, np. tort weselny, bufet itp. w cenie.
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu

Polityka prywatności

Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl