Wesele last minute – jak szybko zorganizować przyjęcie weselne

Porady
wesele last minute

Wesele last minute to co roku bardzo popularna opcja wśród Młodych Par, pozwalająca często sporo oszczędzić na organizacji uroczystości. W 2020 r. roku mieliśmy jednak do czynienia z wyjątkową sytuacją, gdyż pandemia zmusiła narzeczonych do odwołania lub przełożenia zaślubin na inny termin. Tym bardziej warto przyjrzeć się opcjom, jakie oferuje szybka organizacja wesela.

Czym jest wesele last minute?

Wesele last minute oznaczać może organizację uroczystości w przeciągu zaledwie kilku tygodni, jak i wielu miesięcy. Specyfika branży weselnej (a zwłaszcza dostępność sal na organizację przyjęcia) sprawia bowiem, że pary często rezerwują terminy nawet na 2 czy 3 lata do przodu. Promocją last minute zostają objęte mniej popularne daty lub takie, z których ktoś w ostatnim momencie zrezygnował. Jeśli zależy nam na szybkiej organizacji wesela, warto zwrócić uwagę właśnie na nie. Jakie są więc to daty?

Ślub last minute – czy warto?

Wielu osobom ślub kojarzy się z wielomiesięcznym, a czasem nawet kilkuletnim, okresem przygotowań. To jednocześnie czas, który dostarcza przyszłym małżonkom mnóstwo stresu i niepotrzebnych nerwów. Długie oczekiwanie na ten wymarzony dzień może być dla zakochanej pary niezwykle frustrujące. Na szczęście dzisiejszy rynek oferuje znakomite możliwości! Przy odrobinie zaangażowania, chęci i pracy można przygotować niesamowite przyjęcie weselne w kilka tygodni. Jednak czy wesele lat minute rzeczywiście się opłaca? Bez wątpienia jest to doskonałe rozwiązanie dla niecierpliwych osób. Dla tych, dla których najważniejsze jest to, by wreszcie wypowiedzieć sobie „TAK” na ślubnym kobiercu. Dla tych, dla których reszta – czyli cała ślubna oprawa – nie ma większego znaczenia.

Warto jednak pamiętać, że ślub last minute może być równie piękny, jak ten organizowany przez długie miesiące. W krótkim czasie można kupić tak samo piękne kreacje. Można zarezerwować tak samo wyjątkową salę i znaleźć dobrego fotografa, który uwieczni ten magiczny moment na zdjęciach. Grunt to zrobić dobry research i włożyć odrobinę pracy w przygotowania. W organizację wydarzenia warto zaangażować profesjonalnego wedding plannera. Taka osoba, dzięki swoim znajomościom, kwalifikacjom i doświadczeniu będzie mógł załatwić i przygotować to, co ciężko byłoby ogarnąć samemu. Pomoc wedding plannera może okazać się nieoceniona w szybkiej organizacji ślubu. Bez wątpienia warto rozważyć tę opcję.

Kiedy wesele last minute się nie sprawdzi? Przede wszystkim nie jest to dobre rozwiązanie dla tych par, które marzą uroczystości, w której wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Ślub last minute to taka „uroczystość na wariackich papierach”. Może się okazać, że Panna Młoda będzie musiała zrezygnować z wymarzonej sukni, wybrany zespół czy DJ na wesele nie będzie dysponował wolnym terminem, a żadna kwiaciarnia nie da rady zorganizować konkretnych kwiatów w krótkim czasie. Ślub last minute to dobra opcja dla odważnych, dla tych, którzy nie boją się nieco zmienić planów w razie konieczności.

wesela last minute

Wyjątkowe daty na wesele last minute

Mówiąc ogólnie szczyt sezonu ślubnego trwa w Polsce od maja do końca września. Wtedy to za oknem panuje zwykle słoneczna pogoda. Mamy pełnię sezonu grillowego i urlopowego, a na stole obfitość świeżych owoców i warzyw. Ten okres jest najbardziej oblegany, a ceny wesela są wtedy najwyższe. Ta sama sytuacja dotyczy też długich weekendów i dni świątecznych poza sezonem (np. Boże Narodzenie). Aby zwiększyć szansę na rezerwację terminu wesela, powinniśmy więc skoncentrować się na miesiącach spoza tego okresu. Rozważyć np. listopad, lutym czy marzec.

Jest jednak jeszcze jeden czynnik wpływający na dostępność terminu – mianowicie to, czy chcemy zorganizować wesele na weekend czy też nie. Wesela organizowane w tygodniu, zwłaszcza w jego pierwszej połowie (poniedziałek-środa) są dużo rzadsze. Nie sprawdzą się one we wszystkich przypadkach. Jeśli jednak nasza sytuacja pozwala na organizację uroczystości w takim terminie, możemy być przyjemnie zaskoczeni dostępnością i ceną usług.

Niegdyś taka sama sytuacja dotyczyła ślubu w piątek, dziś natomiast taka data uroczystości dla nikogo nie jest zaskoczeniem. Ceny wesela piątkowego nie są już o tyle tańsze, jak miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Coraz bardziej popularne są wesela w czwartki, a goście biorą sobie dodatkowe wolne w piątek, aby odpocząć po całonocnym szaleństwie na parkiecie. Wesele w piątek, czwartek czy inny dzień tygodnia, z pewnością ma swoją zaletę w postaci dostępnych terminów.

Szukacie klimatycznej sali weselnej?
Zależy Wam na czasie?

Ustalimy dla Was dogodny termin!

Zaślubiny last minute

Pamiętajmy, że nie tylko od sali zależy powodzenie uroczystości, ale także dostępności terminów w USC czy kościele. Musimy zatem zorientować się jak najszybciej, jak wygląda to z punktu widzenia dostępności nie tylko dnia, ale także godziny uroczystości, na którą Para Młoda chciałaby się zdecydować. Wiele Par w końcowym etapie rezerwuje terminy zaślubin i wówczas okazuje się, że wszystko jest już zajęte. Innym wyjściem z sytuacji może być ślub humanistyczny lub ślub w plenerze – tutaj należy jednak uiścić odpowiednią opłatę, co zwiększa koszty wesela o 1000 zł.

Szybko nie znaczy gorzej

Wesele last minute nie oznacza, że musimy rezygnować z dodatkowych atrakcji czy wymarzonych dekoracji. Jeśli np. marzy nam się wesele w stylu boho czy inspirowane epoką wiktoriańską, najlepiej wybierać ośrodki zajmujące się kompleksową organizacją wesela, takie jak Dwór Korona Karkonoszy. Dzięki temu dostajemy dostęp nie tylko do doświadczonego zespołu, ale także szerokiej gamy dekoracji i gadżetów, oraz odpowiednich usługodawców. Jak mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny w Dworze Korona Karkonoszy: „Jesteśmy dumni z tego, że organizowane przez nas uroczystości weselne są zawsze szyte na miarę. Nie ma dla nas pomysłów zbyt dziwnych i szalonych. Dzięki bogatemu zapleczu i doświadczeniu możemy też zorganizować przyjęcie weselne bardzo szybko, nawet w 2-3 tygodnie” – dodaje ekspertka.

Wesele last minute a motyw przewodni

Jeśli Para Młoda chciałaby zdecydować się na wesele tematyczne – żaden problem. Możemy zorganizować każdy pomysł i zrealizować marzenia Pary Młodej. Nasze doświadczenie jest zbudowane także na wielu scenariuszach i motywach przewodnich wesel, od uroczystości w stylu lat 50-tych po wesele rodem z Casino Royale. Elastyczność to główna zaleta każdej dobrej sali weselnej, jaką Dwór Korona Karkonoszy z pewnością może się nazwać. Jesteśmy pewni swoich umiejętności i tego, że dobro i komfort naszych klientów jest dla nas na wagę złota.

wesele last minute

Wesele last minute a dostępność podwykonawców

Sam termin uroczystości niestety nie wystarczy. Wesele last minute jest organizowane szybko, ale powinno się do niego podejść praktycznie i solidnie. Należy pomyśleć jeszcze o kilku najważniejszych kwestiach, takich jak zespół weselny. Dobry DJ czy zespół nie zawsze pracuje w tygodniu. Dlatego, jeśli zdecydujecie się na taką imprezę, w pierwszej kolejności zaraz po rezerwacji sali, musicie zgłosić się do wybranego realizatora oprawy muzycznej na Waszym weselu. Ta sama kwestia dotyczy także fotografa i kamerzysty, jeśli takowe usługi chcemy mieć zapewnione. Dla każdego podwykonawcy to sprawa indywidualna, czy znajdzie czas na Waszą uroczystość. Nie zwlekajcie do ostatniej chwili i od razu po decyzji o zaślubinach, rezerwujcie terminy u podwykonawców.

Suknia ślubna na wesele last minute

Zakup garnituru dla Pana Młodego nie jest problemem – dostępność butików i sklepów z asortymentem dla mężczyzn jest imponująca. Z suknią Panny Młodej nie jest już tak kolorowo. Uszycie sukni na miarę zajmuje około 6 tygodni, jednakże w salonach sukien ślubnych obowiązuje kolejka na realizacje, dlatego wiele salonów maksymalny termin pierwszej przymiarki i wyboru sukni określa na około 9 miesięcy przed ślubem. Może to stanowić pewnego rodzaju problem, jeśli wesele last minute jest zaplanowane za kilka tygodni.

Jedynym wyjściem z takiej sytuacji jest zakup gotowej sukni w dobrze dobranym rozmiarze. Wiele takich ofert można znaleźć w internetowych salonach sukien ślubnych. Można spróbować także uszycia sukni u zaprzyjaźnionej krawcowej lub wybrać jeden z używanych modeli od osoby posiadającej podobne wymiary. To sposób na znalezienie pięknej sukni w krótkim czasie, a jednocześnie spora oszczędność pieniędzy.

Organizacja wesela nie musi być żmudnym i długim procesem. Jeśli chcemy zorganizować wesele w krótkim terminie, powinniśmy skupić się na mniej popularnych terminach oraz wybrać doświadczonego organizatora, który zajmie się całością przygotowań. Reszta zależy już tylko od nas!

Szybki kontakt Zamów ofertę