Atrakcje na weselu zimą – na co postawić?

Atrakcje na weseleTrendyWesele zima
zimowe wesele

Jak urozmaicić przyjęcie weselne? Pomysłów jest wiele – od konkursów i gier dla Pary Młodej i gości, przez pokazy artystyczne, na wycieczkach kończąc. Szczególnie jeśli wesele odbywa się zimą, do dyspozycji mamy wyjątkowe atrakcje, niedostępne przez resztę roku. Związane są one z różnymi etapami wesela, i sprawiają, że staje się ono dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Zimowe wesele nie jest codziennością, ale sprawia, że wszyscy zaproszeni mogą poczuć się naprawdę wyjątkowo. Jakie atrakcje na weselu zimą warto zapewnić? Podpowiadamy.

Czy warto organizować wesele zimą? 

Ta wyjątkowa pora roku ma nam mnóstwo do zaoferowania! Wprowadza wszystkich w niezwykły, nieco magiczny klimat, którego krótkie dni i długie noce, znajdują swoich zwolenników. Tym bardziej w temacie przyjęcia weselnego jest to doskonała okazja do długiej i udanej zabawy.

Organizacja wesela zimą ma zarówno wady, jak i zalety. W zależności od tego, jak na nie spojrzymy i jakie priorytety mamy względem naszego wesela, będą one dla nas stanowiły błogosławieństwo bądź problem. Z pewnością wiele Par Młodych oraz gości, jest przerażonych pogodą, która zimą nas nie rozpieszcza. Oczywiście nie jest to wymarzona aura – słońce z lekkim wiaterkiem, nie za zimno, ale też nie za gorąco, tak aby było nam w sam raz.

Nie oszukujmy się, polski klimat jest niesamowicie zmienny i potrafi nas zaskoczyć zarówno pozytywnie, jak i negatywnie. Taki już nasz los Polaków. Lecz nie powinniśmy z powodu pogody uzależniać naszych planów i marzeń, bo na tę kwestię nie mamy absolutnie wpływu. Co więcej, to właśnie w okresie wiosenno-letnim, mamy więcej niespodziewanych załamań pogody, nagłych deszczów, a czasem nawet opadów śniegu! Dlatego nie odrzucajmy zimy już na starcie. Ona potrafi przynieść nam w miarę spodziewane czynniki atmosferyczne i wspaniałą, zimową aurę za oknem.

Wesele zimą ma wiele zalet, o których pewnie nie myślimy w pierwszej chwili, decydując się na wybrany termin uroczystości. Po pierwsze dostępność usług jest znacznie większa niż w ścisłym sezonie weselnym. Oprócz tego ceny są o wiele tańsze – w wielu miejscach goście dostają specjalne rabaty na wesela zimowe. Ponadto sale weselne oferują również dodatkowe rabaty na atrakcje na weselu i niesamowite pomysły, jak w czasie zimy, urozmaicić uroczystość.

Atrakcje na weselu zimą – inspiracje

Niezwykłość zimowych atrakcji jawi się już po wyjściu z kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Oczywiście, do sali weselnej możemy udać się klasycznie samochodem. Ale co powiecie na zaprzężone w konia sanie? Podróż pod gołym niebem, wśród wirujących płatków śniegu, obok majestatycznych świerków i tajemniczych szczytów górskich… To scena wyjęta prosto z baśni, pełna romantyzmu i magii, którą ciężko znaleźć w codziennym życiu.

Marzycie o weselu zimą w górach?

Jesteście w idealnym miejscu ♥

Zimowe atrakcje na weselu, dotyczą jednak zazwyczaj samej zabawy weselnej. Wśród nich są te, które nie zależą od pogody czy pory roku, np. pokaz iluzjonisty czy różnego rodzaju występy artystyczne. Ale są i takie, które z natury idealnie wpasowują się w stylistykę zimowych uroczystości, np. pokaz rzeźbienia w lodzie, czy specjalny lodowy bar. Z doświadczenia wiemy jednak, że największą popularnością wśród gości cieszą się proste gry i zabawy, które pamiętamy z dzieciństwa. Pojedynek na śnieżki czy lepienie bałwana na czas to hity na każdym zimowym weselu.

Wesele zimą w górach

Jeśli nasze wesele odbywa się w górach, otwiera to całe pole dodatkowych możliwości. Jazda na sankach (nie tylko dla najmłodszych!), łyżwach i nartach, piesze wycieczki z rakietami śniegowymi, czy w końcu ukochany przez wielu kulig – to tylko niektóre z rozrywek, które możemy zapewnić naszym gościom. Pamiętajmy jednak, aby zarezerwować na nie odpowiednio dużo czasu w trakcie wesela i poprawin, lub zdecydować się na dłuższe, 3-dniowe świętowanie.

Jeśli już mowa o poprawinach, wcale nie muszą się one odbywać wewnątrz. Drugi dzień uroczystości możemy celebrować w plenerze – opcja ta z roku na rok zyskuje na popularności. Latem często ma formę grilla, pikniku czy śniadania na zewnątrz, zimą natomiast doskonale sprawdzi się w tej roli ognisko. Rozgrzewać nas będą dodatkowo pieczone kiełbaski i inne specjały, gorąca czekolada, grzane wino czy piwo, oraz oczywiście śpiew i muzyka! Jeśli zdecydujemy się na poprawiny w plenerze, na pewno tego nie pożałujemy.

Blask ognia, płonących pochodni, lampionów, świątecznych lampek czy sztucznych ogni (szczególnie w okresie Sylwestra i karnawału) buduje magiczną atmosferę bliskości, wyjątkowości i podniosłości. Jeśli marzycie o ślubie jak z bajki, zimowe wesela są właśnie dla Was!

Jeśli chodzi o inne atrakcje na weselu zimą, nie zapominajmy, że dużym zainteresowaniem cieszy się wesele wyjazdowe, m.in. w góry, gdzie zimowa aura nadaje zupełnie innego wydźwięku. Góry i zima to jedno – warto więc zastanowić się, czy taki pomysł nam odpowiada. Wówczas możemy zapewnić atrakcje gościom nawet po uroczystości weselnej, np. w postaci kursu jazdy na nartach czy zimowe górskie wycieczki. Karkonosze oferują mnóstwo przepięknych szlaków, bardzo bezpiecznych i mocno rekreacyjnych. Warto zaprosić gości na taką wyprawę, która będzie dla nich z pewnością niesamowitą przygodą! A po wycieczce? Ognisko, karaoke w hotelu, wspólna kolacja, biesiada przy muzyce i wiele więcej atrakcji, dzięki którym wyjazd na wesele stanie się długo wyczekiwanym, mini urlopem!

Atrakcje na weselu zimą – sesja fotograficzna!

Kto z gości nie dałby się skusić na wyjątkową sesję fotograficzną, zorganizowaną przez Parę Młodą, aby zrealizować wymarzony reportaż ślubny? Na większości wesel nie ma czasu na zatrzymanie się i zrobienie kilku ważnych ujęć ze wszystkimi gośćmi, zaproszonymi na uroczystość. Takie atrakcje na weselu z pewnością przypadną do gustu przybyłym, a jeśli sceneria będzie równie wyjątkowa jak sam pomysł, realizacja reportażu będzie nie tylko doskonałą pamiątką na całe życie, ale także cudownym czasem, spędzonym w gronie najbliższych. Gwarantujemy – śmiechu będzie co niemiara!

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę