Zabawy weselne integracyjne, które porwą na parkiet wszystkich weselników

Porady
Zabawy weselne integracyjne, które porwą na parkiet wszystkich weselników

Zabawy integracyjne to nieodłączny element każdego wesela. Szalone gry nie tylko znakomicie urozmaicają przyjęcie, ale także skutecznie rozluźniają atmosferę i dostarczają gościom mnóstwo śmiechu. Przedstawiamy 5 pomysłów na zabawy weselne integracyjne, które porwą na parkiet wszystkich weselników.

Zabawy integracyjne – nieodłączny element każdego wesela

Organizacja wesela to niełatwe zadanie. Przyszli nowożeńcy muszą dołożyć wszelkich starań do tego, aby każdy element tego wyjątkowego wydarzenia był zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach. Na weselu poza smacznym jedzeniem, klimatycznym wystrojem i taneczną, radosną muzyką liczy się atmosfera. To właśnie od niej w dużej mierze zależy, czy zarówno para młoda, jak i wszyscy goście, będą dobrze wspominać przyjęcie. Jak urozmaicić wesele i dostarczyć gościom moc niezapomnianych wrażeń? Rozwiązaniem są zabawy weselne integracyjne!

Zabawy weselne głównie kojarzą nam się z oczepinami. Oczepiny to punkt kulminacyjny przyjęcia weselnego. To czas wypełniony szalonymi konkursami i grami zespołowymi, które mają rozruszać gości i zapewnić im porządną dawkę śmiechu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zabawy integracyjne zacząć nieco wcześniej. Odpowiednio dobrane i przeprowadzone z pomysłem gry weselne to gwarancja wyśmienitej zabawy do białego rana, która wygeneruje mnóstwo wspaniałych wspomnień!

Chcecie aby Wasi goście szampańsko się bawili?

Zorganizujemy Wam wesele, którego długo nie zapomną!

Pomysły na zabawy weselne integracyjne w rytm radosnej muzyki

Zabawy weselne integracyjne – ile wybierze się je z głową – mogą urozmaicić przyjęcie. Jedną z najpopularniejszych zabaw, którą można wykorzystać już na samym początku imprezy, jest pociąg. Gra porwie gości do zabawy i nastroi ich pozytywnie na resztę wieczoru. Na czym polega ta znana i lubiana zabawa? Wodzirej zaprasza na parkiet jak najwięcej osób. Goście ustawiają się jeden z drugim, łapiąc się za ramiona. W ten sposób tworzą długi pociąg. Na czele pociągu stają młodzi, którzy odgrywają rolę maszynistów. Świeżo upieczeni małżonkowie w rytm radosnej muzyki przygrywanej przez zespół przemierzają całą salę weselną, a przy tym zachęcają do włączenia się do zabawy kolejnych mijanych weselników. Grę można urozmaicić, wprowadzając stacje odpowiadające różnym miastom świata. Na każdej stacji zespół przygrywa piosenkę charakterystyczną dla danego kraju – lambadę na stacji Havana, kankana w Paryżu i pieśń mele w Honolulu. Goście tańczą w rytm przygrywanej muzyki.

A co gdyby tak na chwilę przenieść się do słonecznej Grecji? Sirtaki to popularny grecki taniec, który można z powodzeniem wykorzystać na weselnej imprezie. Co ciekawe, jest to taniec pseudoludowy. Choreografia została stworzona na potrzeby filmu Grek Zorba – stąd też wzięła się potoczna nazwa tańca „Zorba”. Taniec klimatem i krokami zbliżony jest to prawdziwych greckich tańców ludowych. W tańcu Zorba tancerze ustawiają się w kilku liniach, obejmują ramionami i wykonują charakterystyczne kroki w rytm rytmicznej greckiej muzyki.

Naszą kolejną propozycją na weselną zabawę taneczną z elementami integracji są dwa kółeczka. Goście ustawiają się w dwóch okręgach. Zewnętrzny okrąg tworzą panowie, a wewnętrzny panie. Zespół przygrywa znaną piosenkę „Trzymajmy się za ręce”. W rytm muzyki damski okrąg kręci się w jedną stroną, a męski w przeciwną. Kiedy muzyka cichnie panie i panowie odwracają się do siebie twarzami. W ten sposób powstają nowe pary. Każda z nich musi razem zatańczyć kolejny utwór zagrany przez orkiestrę.

Niezawodna zabawa weselna integracyjna to głuchy telefon. Weselnicy ustawiają się w jednej linii. Wodzirej podaje hasło pierwszej osobie, a ta musi przekazać je na ucho kolejnej. Zabawa trwa do momentu, w którym hasło dotrze do ostatniej osoby z linii. Ostatni uczestnik głośno wypowiada to, co usłyszał. Otrzymane hasło zwykle mocno różni się od tego, które zostało podane na samym początku. Często jest to niemały powód do śmiechu.

Zabawy weselne integracyjne w formie konkursów

Na przyjęciach weselnych nie brakuje konkursów. Gry wprowadzające element zdrowej rywalizacji to znakomity sposób na rozluźnienie atmosfery.

Jedną z ciekawych zabaw na wesele jest zbieranie fantów. Wodzirej wybiera kilka osób, które wezmą udział w rozgrywce. Następnie wymienia jedną rzecz, którą uczestnicy muszą jak najszybciej znaleźć na sali weselnej i przynieść na parkiet. Ostatnia osoba odpada. Co może być fantem? Wszystko! Warto zacząć od prostych rzeczy (takich jak widelec czy but), a potem przejść do tych nieco trudniejszych do zdobycia (np. garnek z kuchni, zapałki czy szminka).

Limbo, inaczej taniec pod poprzeczką, to popularna zabawa, która doskonale urozmaici przyjęcie bez względu na motywy przewodnie wesela. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykorzystać ją na tradycyjnym polskim weselu, jak i na imprezie w hawajskich rytmach. Jak przebiega rozgrywka? Weselnicy tanecznym krokiem jeden za drugim przechodzą pod drewnianą poprzeczką. Poprzeczkę w każdej rundzie ustawia się coraz niżej. Jaki jest haczyk? Linii pod żadnym pozorem nie można dotknąć! Do zwycięstwa potrzeba sporej gibkości i dużych pokładów kreatywności.

Ciekawą weselną zabawą integracyjną jest gra jabłko Adama. Weselnicy zapisują na karteczkach swoje imiona i nazwiska i umieszczają je w dwóch szklanych kulach – jednej przeznaczonej dla pań, a drugiej dla panów. Wodzirej z losuje karteczki i w ten sposób tworzy nowe pary. Następnie każda pani otrzymuje jabłko nawleczone na sznurek. Zadaniem pana jest jak najszybsze zjedzenie zwisającego owocu, bez używania rąk. Wygrywa ta para, której uda się ukończyć zadanie jako pierwszej.

Integracyjne zabawy weselne dla najmłodszych

Chociaż mówi się, że wesele to impreza dla dorosłych, to wiele par decyduje się na zaproszenie całych rodzin wraz z dziećmi. Organizując rodzinne przyjęcie, należy zadbać o specjalne atrakcje dla najmłodszych, które zapewnią im doskonałą zabawę na długie godziny. Doskonałym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnego animatora weselnego, który zajmie się maluchami, podczas gdy rodzice będą mogli spokojnie bawić się i biesiadować w gronie dorosłych.

Jakie integracyjne zabawy weselne przypadną do gustu najmłodszym gościom?

Konkurs tańca

Taniec to obowiązkowy element każdego przyjęcia weselnego. Ciekawym urozmaiceniem tanecznej zabawy będzie konkurs na najlepsze ruchy! Grę można wzbogacić o ciekawe polecenia (np. taniec na jednej nodze) czy kolorowe stroje (np. hawajskie).

Zwycięzcą zostanie ten maluch, który wykaże się największą kreatywnością. Pamiętajmy, żeby każdemu uczestnikowi zabawy wręczyć drobną nagrodę pocieszenia – żeby nikt nie był poszkodowany.

Gry z chustą animacyjną

Chust animacyjna, inaczej zwana chustą klanza, wyglądem przypomina okrągły spadochron uszyty z trójkątnych, kolorowych kawałków materiału. Na brzegach koła znajdują się uchwyty.

Chusta jest lekka, a przy tym bardzo wytrzymała. Można nią swobodnie podrzucać, chować się pod nią, czy też turlać po niej różne przedmioty. Istnieje całe mnóstwo niesamowitych zabaw z wykorzystaniem tego ciekawego gadżetu. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia!

Wesele to czas radości, miłości i wyśmienitej zabawy. Państwo młodzi powinni zadbać o to, aby weselnicy dobrze czuli się w swoim towarzystwie. I tu integracyjne zabawy weselne sprawdzą się doskonale! Odpowiednio dobrane gry doskonale rozluźnią atmosferę i wprawią gości we wspaniałe nastroje.

Świetnym pomysłem – dla wszystkich gości, bez względu na wiek – jest zorganizowanie karaoke! Wspólne śpiewanie ulubionych piosenek bez wątpienia zbliży do siebie weselników i zagwarantuje im wspaniałą zabawę. Karaoke można przeprowadzić w formie konkursu na najlepiej odśpiewany kawałek.

Szybki kontakt Zamów ofertę