Ślub w plenerze – wszystko, co warto o nim wiedzieć

PoradyWesele jesieńWesele latoWesele wiosna
śluby w plenerze

Wraz z nadejściem wiosny i wzrostem temperatury, rozpoczyna się w Polsce sezon na śluby organizowane w plenerze. Takie ceremonie mają naprawdę wyjątkową atmosferę, którą wszyscy wspominają z uśmiechem przez długie lata. Pomysł na ślub cywilny w plenerze jest idealny zwłaszcza dla par ceniących sobie oryginalność. Śluby plenerowe stają się z roku na rok coraz bardziej popularne, dlatego warto przyjrzeć się im nieco bliżej. Czy można bez problemu zorganizować ślub w plenerze, niezależnie od tego, jakiego rodzaju ma być to ślub? I jak znaleźć miejsce na ceremonię? Pełne kompendium wiedzy na ten temat znajdziesz poniżej..

Ślub na świeżym powietrzu

Niezapomniany ślub plenerowy to w naszym kraju wciąż jeszcze nowość. Moda na śluby plenerowe przyszła do nas z Zachodu, a konkretnie ze Stanów Zjednoczonych. Każdy z nas pamięta zapewne sceny romantycznych ślubów na plaży czy w ogrodzie z amerykańskich filmów i seriali. Tam zaślubiny w plenerze to chleb powszedni i miejsce na uroczystość można wybierać dowolnie. Niestety, jeśli zdecydowaliśmy się na ślub konkordatowy, o ceremonii w plenerze musimy pomyśleć odpowiednio wcześnie. Jej organizacja wiąże się bowiem z załatwieniem wielu kwestii i długim czasem oczekiwania na zgodę. Plenerowe przyjęcie to natomiast bardzo ciekawa opcja dla osób biorących ślub cywilny czy humanistyczny oraz należących na przykład do kościołów protestanckich.

Ślub w plenerze – dlaczego warto?  

Ceremonia zaślubin na łonie natury ma w sobie coś magicznego i wyjątkowego. Miejsce ślubu na świeżym powietrzu jest to z pewnością bardziej atrakcyjna wizja niż zaślubiny w budynku Urzędu Stanu Cywilnego. Ślub poza urzędem będzie miał zupełnie inny charakter. Wielu poetów, pisarzy i malarzy uwieczniło w swych działach obraz zakochanych, wyznających sobie miłość właśnie w romantycznym otoczeniu przyrody. Młode Pary najchętniej na miejsce takiej ceremonii wybierają góry, plażę lub ogród – miejsca same w sobie stanowiące dekoracje ślubne. Trzeba przyznać, że zdjęcia ze ślubów pod gołym niebem, ze świecącym słońcem i pięknymi krajobrazami w tle, prezentują się naprawdę wspaniale! Ślub w górach nabiera dodatkowego wyrazu, gdy odbywa się na zewnątrz, a goście i Para Młoda mogą przez cały czas zachwycać się otaczającym ich pejzażem stanowiącym miejsce ceremonii. Wówczas wspomnienia pozostają na zawsze.

Miejsce na uroczystość – gdzie zorganizować ślub w plenerze?

Zanim spełni się nasze marzenie o ślubie pod gołym niebem, musimy poczynić pewne przygotowania. Przede wszystkim należy wybrać miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Najczęściej wybierane są ogrody lub parki, zwykle znajdujące się przy obiekcie, któremu powierzyliśmy organizację wesela.

W Dworze Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza – popularnym centrum ślubów plenerowych na Dolnym Śląsku – pary mówią sobie „tak” w specjalnie przygotowanej do tego celu altanie na wzniesieniu, z której rozciąga się piękny widok na Karkonosze i otaczające altanę ogrody. To doskonałe miejsce na ślub w plenerze, a dodatkowo pięknie prezentuje się na zdjęciach. Ta podniosła chwila, jaką jest przysięga małżeńska, wymaga magicznej oprawy. Właśnie to otrzymują nasi goście weselni podczas ślubu w plenerze. Bo czy można wymarzyć sobie coś piękniejszego niż wypowiedzenie sakramentalnego „TAK” na tle górskich szczytów?

Wesele w górach w ogrodzie – fotografia ślubna

Decydując się na wesele w górach, otrzymujemy niepowtarzalną okazję zrobienie pięknych zdjęć ślubnych. Warto o tym pamiętać, szukając miejsca na wesele. Karkonosze oferują wiele naprawdę wspaniałych i wyjątkowo fotogenicznych zakątków. Dlatego wesele w Karpaczu czy okolicach to świetny wybór. Panna Młoda w bieli na tle surowych głazów albo majestatycznych górskich szczytów wygląda po prostu zjawiskowo! Można też urządzić sesję zdjęciową w otoczeniu ruin jednego z licznych górskich zamków. Pamiątka jedyna w swoim rodzaju!

Czy wesele w lutym to dobry pomysł?
Wesele w plenerze zimą, Miejsce Chwil Wyjątkowych, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Wyjątkowe miejsce na ślub – czy plener tylko latem?

Choć letnie miesiące są najczęściej wybierane, nie musimy się do nich ograniczać planując ślub w plenerze. Ceremonia na świeżym powietrzu poza tym okresem będzie mieć również niepowtarzalny urok. Czasem przydadzą się oświetlenie i ogrzewanie w ogrodzie dla lepszego komfortu, warto zadbać także o okrycia dla gości. Warto wziąć ślub w ogrodzie, gdy otaczać nas będą pełne wspaniałych kolorów jesienne pejzaże czy budząca się do życia wiosenna przyroda.

Nic nie stoi też na przeszkodzie, by taką uroczystość zorganizować zimą, wśród płonących pochodni, śnieżnego puchu i świecących na niebie gwiazd. Czyż nie brzmi to romantycznie? Aura rodem z bajki o Królowej Śniegu wprowadzi wszystkich w wyjątkową atmosferę, a dodatkowo możemy wykorzystać zimowe atrybuty, które zachwycą gości. Do ślubu możecie pojechać powozem konnym, a dzień po weselu zorganizować kulig dla chętnych gości. Czyż nie jest to scenariusz na ślub marzeń? Ponadto Karkonosze oferują mnóstwo stoków narciarskich, na których goście podczas tego krótkiego urlopu będą mogli spędzić radosne chwile.

Czy jest możliwy ślub cywilny w plenerze?

Jeśli chcemy wziąć ślub cywilny w innym miejscu niż Urząd Stanu Cywilnego, będziemy musieli je wskazać, składając odpowiedni wniosek w USC. Wnioski te niemal zawsze rozpatrywane są przychylnie, jednak musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Tak, ślub plenerowy generuje dodatkowe koszty. Standardowo jest to 1000 zł za przeprowadzenie ceremonii przez urzędnika w wybranym przez nas miejscu.

Ślub kościelny w plenerze

Warto wspomnieć, że o ile plenerowy ślub kościelny teoretycznie jest możliwy, w praktyce odbywa się to niezwykle rzadko. Prawo kanoniczne zabrania bowiem udzielania ślubów w miejscach niewyświęconych, odstępując od tej zasady tylko w przypadku wystąpienia „niezwykłych okoliczności”.

Blok CTA

Ślub w plenerze?

Mamy w tym doświadczenie i wprawę ♥

Jeśli chcemy zorganizować ślub kościelny czy konkordatowy w plenerze, musi się on odbyć w miejscu kultu religijnego, chociażby przy krzyżu. Jednak uzasadnienie tej chęci nie jest łatwe, należy użyć naprawdę solidnych argumentów, dlaczego tak bardzo chcemy przeżyć ślub w takiej formie. Wniosek jest wysyłany do kurii i często mija dużo czasu, zanim dostaniemy odpowiedź – nawet do kilka miesięcy. Dlatego decyzję o wysłanie tego typu wniosku należy podjąć zdecydowanie wcześniej.

Warto wspomnieć, że w pobliżu Dworu Korona Karkonoszy jest mnóstwo małych kościołów i kapliczek, które bezpośrednio graniczą z pasmami górskimi. Jest to pewien sposób na zorganizowanie ślubu w plenerze, a jednocześnie uniknięcie zbędnych formalności. Pomagamy Parom Młodym w przygotowaniu miejsca na ślub w plenerze, niezależnie od tego, w jakiej formie się on odbywa.

Pogoda na ślub plenerowy

Słońce, przyroda, zapach kwiatów, śpiewające ptaki i wiatr we włosach… Czy śluby w plenerze mają jakieś słabe strony? Pary obawiają się też, że deszcz czy brzydka pogoda pokrzyżują im szyki. Oczywiście pogoda jest nieprzewidywalna. Z całą pewnością nie możemy niczego wziąć za pewnik, dlatego należy przygotować się na każdą ewentualność. Na szczęście Dwór Korona Karkonoszy zawsze posiada plan B i w przypadku załamania pogody, cała uroczystość zostaje przeniesiona do środka.

W tym miejscu warto podkreślić, że najczęściej po zaślubinach zabawa weselna przenosi się do wnętrza, a na zewnątrz organizowane są dodatkowe atrakcje, takie jak ognisko, grill czy zabawy dla dzieci. Wybierając miejsce na wesele warto więc poszukać takiego, które oferuje także zapasową salę ślubną na wypadek deszczu (w Dworze Korona Karkonoszy jest to stylowa Sala Refektarz).

I na koniec rada dla wszystkich przyszłych małżonków od naszego ekspertki weselnej, Joanny Hoc-Kopiej. „Ceremonie w plenerze nie muszą odbywać się tylko wiosną czy latem! Jeśli decydujemy się na ślub zimą, to nie tylko zaoszczędzimy na kosztach przyjęcia weselnego. Zapewniam, że sakramentalne „tak” wypowiedziane w świetle księżyca i gwiazd, w otoczeniu pochodni i wirujących płatków śniegu, nie może się równać z niczym!”.

ślub w plenerze

Ślub w plenerze i co dalej?

Zaraz po ceremonii zaślubin, czas na zabawę weselną. Ważne więc, aby miejsce na ślub było nieznacznie oddalone od sali weselnej. Nie będzie wówczas potrzeby organizowania transportu dla gości, aby mogli się swobodnie przemieścić z punktu A do punktu B. Wystarczy więc kilkuminutowy spacer, aby goście po emocjonującym momencie mogli się wreszcie wyluzować. Właściwa organizacja wesela to podstawa!

Dobra orkiestra, wyśmienite jedzenie, miła atmosfera i świetna obsługa to najważniejsze części składowe udanego wesela. Dwór Korona Karkonoszy oferuje znakomite, lokalne smakołyki, którymi zachwycicie swoich gości.

Ślub w plenerze a noclegi – kompleksowa organizacja

Nie zapominajmy jednak o jednej z najważniejszych kwestii, jeśli chodzi o organizację wesela wyjazdowego. Powinniśmy bowiem zapewnić gościom komfortowe noclegi. Wesele w górach z noclegiem wydaje się ideałem! Zaraz po podróży czy całonocnym szaleństwie na parkiecie, goście mają prawo do odrobiny odpoczynku. Jeśli zabawa będzie przednia, tym bardziej po weselu goście będą wykończeni. Poza tym ślub w plenerze, szczególnie ten zimowy, wymaga zmiany obuwia czy zdjęcia okryć wierzchnich. Każdy z gości powinien więc mieć pokój lub apartament, który będzie służył nie tylko jako nocleg, ale także miejsce do przygotowania się przed weselem.

Najlepsze będą komfortowe pokoje i apartamenty w stylu butikowym, pasującym do ogólnej aranżacji hotelu. To tutaj Wasi goście będą mogli swobodnie odpocząć po zabawie lub przebrać się w kolejne wieczorowe kreacje. Dla Pary Młodej również przygotowaliśmy komfortowy apartament małżeński, dzięki któremu odnajdziecie chwilę upragnionej ciszy. To, z czym Wasi goście spotkają się na weselu, uzupełnia także dobra baza noclegowa, którą Dwór z pewnością może się pochwalić. Wspólnie spędzicie więc u nas nie tylko wspaniały czas zaślubin, ale także mały urlop, który zregeneruje siły, a jednocześnie tchnie w Was mnóstwo energii. Z takimi widokami nie można się nudzić…

Apartament Młodej Pary

Ślub w plenerze: praktyczne wskazówki dla Państwa Młodych

Zastanawiacie się, gdzie zorganizować ślub plenerowy? Pomyślcie o tym, żeby zorganizować wesele w ogrodzie. Może być przydomowy, ale jeśli takim nie dysponujecie, poszukajcie ładnego terenu, przylegającego do hotelu, restauracji, czy dworku.

Niezależnie od pory roku, pogoda lubi spłatać figla. Jeśli martwicie się, że niekorzystne warunki atmosferyczne pokrzyżują Wam plany, po prostu wynajmijcie elegancki i przestronny namiot. Proponowany obiekt skutecznie ochroni Was i gości przed deszczem, burzą, czy silnymi podmuchami wiatru.

Wesele z planem B

Nasi eksperci przypominają, że dzień ślubu jest pełen niespodziewanych sytuacji, zwłaszcza jeśli planujecie uroczystości pod chmurką. Aby szybko zażegnać kryzys, warto przygotować koszyczek ratunkowy. Stwórzcie dwie wersje: damską i męską, a następnie zostawcie je przy wejściach do toalet. Zastanawiacie się, co powinno się w nich znaleźć?

W damskim koszyczku nie może zabraknąć:

  • plasterków i tabletek przeciwbólowych,
  • rajstop w kilku rozmiarach,
  • dezodorantów, podpasek, wkładek i tamponów,
  • chusteczek nawilżanych i higienicznych,
  • miętówek i gumy do żucia,
  • bezbarwnego lakieru i pilniczka do paznokci, kremu do rąk,
  • rolki do czyszczenia ubrań i odplamiacza w sprayu,
  • igły z nitką, nożyczek i agrafki.
przesądy ślubne panna młoda

Zestaw ratunkowy dla panów

Co powinno zagościć w koszyku dla panów? Oprócz tabletek przeciwbólowych, wspomnianych wcześniej chusteczek, dezodorantu i grzebienia, nie może w nim zabraknąć uniwersalnej ładowarki do telefonu, żelu do włosów, pasty do butów i czarnych skarpetek. Takie koszyczki doskonale sprawdzą się w kryzysowych sytuacjach.

Pan Młody
Wesele – pan młody

Organizując ślub w plenerze, pamiętajcie, by przygotować plan B, C, a nawet D. Oczywiście, wymaga to od Was więcej pracy, ale za to macie pewność, że poradzicie sobie w każdej sytuacji. Życzymy Wam, żeby wszystko poszło jak z płatka, ale warto liczyć się z tym, że coś może Was zaskoczyć.

wesele w ogrodzie: nastrojowe oświetlenie
Ogród na wesele

Ślub w plenerze: garść inspiracji

Organizując uroczystości na świeżym powietrzu, powinniście zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. W tym przypadku nie wystarczy, że wybierzecie motyw przewodni, a następnie odpowiednio udekorujecie miejsce na wesele.

Planując ślub w plenerze, powinniście mieć przede wszystkim na uwadze kaprysy pogody. Pamiętajcie, że nawet przelotny deszcz może zrujnować fryzurę, makijaż i kreację. Na wszelki wypadek przygotujcie więc parasole. Jeśli organizujecie przyjęcie w stylu art deco, retro, czy boho, możecie też potraktować parasolki jako ciekawy akcent. Parasole zapewniają ochronę nie tylko przed deszczem, lecz także przed promieniami UV.

Niezależnie od tego, o jakiej porze roku organizujecie ślub w plenerze, pamiętajcie, że wieczory mogą być chłodne. Jeśli planujecie atrakcje na świeżym powietrzu, koniecznie zostawcie przynajmniej kilka ciepłych koców obok każdego stołu. Dzięki temu goście będą mogli spokojnie się nimi okryć, gdy wrócą już do sali.

ślub w ogrodzie steam punk

Zarezerwowaliście salę w obiekcie, w którym można też wynająć pokoje? W takim razie zapytajcie właściciela lub managera, czy możecie wypożyczyć koce. Jeśli nie, zdecydujcie się na niedrogie polarowe kocyki, dzięki czemu nie nadwyrężycie swojego portfelu.

Przypominamy też, że latem czasem atakują komary. Warto więc poszukać sposobów, które ochronią nas przed tymi owadami. Planując ślub w plenerze, przygotujcie świece sojowe. Najlepiej sprawdzą się świeczki o zapachu cynamonu, migdałów, cytryny, eukaliptusa, goździków lub trawy cytrynowej.

Formalności ślubne – jak zorganizować wymarzony ślub w plenerze?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, niezależnie od tego, czy chcecie wziąć ślub kościelny, czy cywilny, możecie urządzić go w plenerze. Jeśli jednak zdecydujecie się na pierwsze rozwiązanie, pamiętajcie, że uzyskanie zgody może być niezwykle trudne, a w wielu przypadkach nawet niemożliwe.

Zamiast jednak się zrażać, złóżcie wniosek do biskupa. Przedstawcie w piśmie solidne argumenty, dzięki czemu zwiększycie swoje szanse. Przypominamy też, że na decyzję trzeba się bardzo długo, dlatego wyślijcie wniosek przynajmniej z rocznym wyprzedzeniem. Nie ma jasnych wytycznych, jakie warunki powinna spełnić Para Młoda, aby wziąć ślub w plenerze.

Na pewno nie przejdzie argument „ponieważ marzymy o pięknej ceremonii”. Co ważne, biskup może odrzucić wniosek, nie podając przy tym przyczyny. W takiej sytuacji, jeśli nadal marzycie o uroczystości pod gołym niebem, zorganizujcie wesele w plenerze.

Ślub i wesele w plenerze w wyjątkowej odsłonie

Ślub to niezwykłe wydarzenie! Małżonkowie zapamiętają każdy najdrobniejszy element ceremonii, każde słowo, każdy gest, każdy uśmiech. Uroczystość zaślubin powinna odzwierciedlać marzenia i oczekiwania zakochanej pary. Jak zaaranżować wyjątkowe wydarzenie? Ślub w plenerze sam w sobie jest magiczny i romantyczny. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco go podrasować.

Jeśli sala na wesele to dla Was za mało, ogród z ponad 100 gatunkami roślin i wyjątkowe apartamenty czekają na Was w Dworze Korona Karkonoszy ♥

Ciekawym urozmaiceniem plenerowego ślubu jest wypuszczenie motyli. Wkroczenie w związek małżeński pośród pięknych, kolorowych motylków będzie niezapomnianym przeżyciem dla Młodej Pary. Wypuszczenie tysięcy motyli bez wątpienia oczaruje gości i wprawi ich w magiczny, romantyczny nastrój. Ta niesamowita atrakcja wiąże się jednak ze sporymi kosztami – w zależności od gatunku i liczby motyli może wynieść nawet kilka tysięcy złotych. Para, która chce nieco zaoszczędzić, może zdecydować się na białe konfetti w kształcie delikatnych, papierowych motylków. Taka atrakcja może być równie efektowna co przejście pośród prawdziwych motyli.

atrakcje dla dzieci na wesele
Atrakcje na wesele

A co zamiast motyli? Świetnie sprawdzą się również bańki mydlane! Bańki to, wbrew pozorom, nie tylko atrakcja dla dzieci, ale również ciekawa forma rozrywki dla dorosłych. Puszczenie baniek na zakończenie ceremonii czy podczas pierwszego tańca świeżo upieczonych małżonków nada chwili magiczny, bajkowy charakter.

Blok CTA

Szukasz idealnego ogrodu na wesele na Dolnym Śląsku?

Odkryj magię Dworu Korona Karkonoszy!

Jedyny w swoim rodzaju catering ślubny

Wesele w plenerze to doskonała okazja do tego, żeby zamówić… prawdziwą, mobilną stację z lodami! Kto nie kocha lodów? Pyszne, słodkie lody to gratka dla każdego łasucha. Nic więc dziwnego, że lody często pojawiają się w weselnym menu. Jednak zamiast tradycyjnych deserów w pucharkach, można wzbogacić przyjęcie o specjalną stację z lodami, która sprawi, że konsumpcja lodów stanie się prawdziwą, niezapomnianą ucztą. Możemy zdecydować się na tradycyjne lody gałkowe w słodkich wafelkach lub na popularne w ostatnim czasie lody tajskie, czyli kolorowe tubki z najróżniejszymi dodatkami. Mobilną stację z lodami należy ozdobić zgodnie z motywem weselnym. Jeśli zdecydowaliśmy się na lody w kubeczkach, te także warto ozdobić. Elegancka naklejka na kubeczku z datą ślubu i imionami nowożeńców będzie ciekawym akcentem dekoracyjnym.

Ogrody na wesele

Przyjęcie ślubne – jak uniknąć popularnych błędów organizacyjnych?

Organizując ślub w plenerze, mierzcie siły na zamiary. Co to oznacza? Być może marzyliście o tym, aby pobrać się na leśnej polanie, na której pocałowaliście się po raz pierwszy. Zastanówcie się jednak, czy rzeczywiście jest to możliwe. W końcu ceremonia ślubna jest bardzo wymagającym przedsięwzięciem pod kątem logistycznym. Może jednak lepiej będzie zorganizować uroczystości w ogrodzie przylegającym do domu weselnego?

ślub w ogrodzie
Ślub w górach – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Jeśli planujecie ślub w plenerze, koniecznie sprawdźcie, czy macie dostęp do prądu. Oczywiście, poinformujcie też rodzinę i znajomych, że organizujecie uroczystości na świeżym powietrzu. Przypomnijcie, żeby ubrali się adekwatnie do pogody i pory roku. W końcu nie wiadomo, jakie atrakcje przygotuje dla Was pogoda…

Ślub w plenerze to również okazja do zorganizowania ciekawych atrakcji dla dzieci. Podczas uroczystości wynajęty animator może spędzać czas z zaproszonymi maluchami. Wówczas ich rodzice będą mogli skupić się na przeżywaniu zaślubin razem z Parą Młodą. Ponadto już podczas wesela dzieci będą miały zajęcie. Animator zorganizuje dla nich mnóstwo zabaw i konkursów, podczas których dzieci wyszaleją się w ciekawy sposób. Animatorzy nierzadko instalują w plenerze różnego rodzaju dmuchańce i zjeżdżalnie. Organizują pokazy ogromnych baniek mydlanych czy warsztaty z robienia waty cukrowej. Raczej nie będzie na weselu dziecka, któremu takie atrakcje nie przypadłyby do gustu.

Ślub w plenerze a atrakcje dla gości

Podczas ślubu w plenerze Para Młoda ma także możliwość hucznego uczczenia tej chwili poprzez pokaz fajerwerków, zimnych ogni czy odpalenie kolorowych dymów. Stworzy to doskonały efekt na fotografiach, a na żywo zachwyci gości! Nie bez znaczenia będzie też pierwszy toast wzniesiony na cześć Młodej Pary, z widokiem na zniewalające górskie szczyty. Zimowy ślub w plenerze stwarza także możliwość zaprezentowania gościom niebanalnej atrakcji – pokaz tworzenia rzeźby z lodu. Efekt będzie powalający!

Jak efektownie zorganizować zimne ognie na wesele?
Atrakcje dla gości na weselu

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje ślub w plenerze?

Ślub cywilny zorganizowany poza siedzibą urzędu stanu cywilnego wiąże się z dodatkową opłatą w wysokości 1000 złotych. Koszt ślubu cywilnego w plenerze to jedyna różnica na minus, jeśli chodzi o dodatkowe koszty urządzenia wesela. Za to ogólna kwota za wesele może być dużo niższa, bo wynajęcie ogrodu na wesele jest znacznie tańsze niż wynajęcie sali weselnej.

Czy można wziąć ślub cywilny w plenerze?

Nie ma właściwie żadnych przeszkód, by wziąć ślub cywilny w plenerze. Urzędy Stanu Cywilnego pobierają jedynie dodatkową opłatę (1000 zł) za wysłanie swego przedstawiciela w teren. A więc możemy urządzić wymarzony ślub w ogrodzie, w parku, w lesie, na plaży czy nad jeziorem. Niektóre obiekty weselne przygotowały specjalne miejsca na plenerowe śluby. Na przykład Dwór Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza dysponuje piękną altaną na wzniesieniu, z widokiem na góry, w której odbywają się śluby cywilne i ceremonie humanistyczne.

Czy można wziąć ślub kościelny w plenerze?

Jeśli para młoda marzy o ślubie kościelnym w plenerze, jest to teoretycznie możliwe, lecz niestety trudne do załatwienia. Co do zasady bowiem, zawarcie ślubu kościelnego możliwe jest jedynie w kościele. Prawo kanoniczne zabrania udzielania ślubów w miejscach niewyświęconych. Można zwrócić się do biskupa z prośbą o uczynienie wyjątku, jednak na decyzję trzeba czekać nawet kilka miesięcy. I nie zawsze jest ona pozytywna.

Gdzie wziąć ślub w plenerze?

Las, morze, park, jezioro, góry… Gdzie ślub w plenerze będzie najbardziej magiczny? Góry, a zwłaszcza Karkonosze będą doskonałym wyborem. Wspaniałe widoki i mnóstwo obiektów weselnych do wyboru to najlepsza rekomendacja tego regionu. Na przykład Karpacz i okolice to istne zagłębie usług weddingowych. W Sosnówce graniczącej z Karpaczem znajdziemy piękne ogrody na wesele z pełną infrastrukturą.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę