Ceremonia ślubna krok po kroku

Porady
ceremonia ślubna: nowożeńcy

Ceremonia ślubna jest punktem kulminacyjnym wzruszającego, długo wyczekiwanego dnia. Warto zapoznać się z jej poszczególnymi etapami, w przeciwnym razie niewiedza może potęgować stres. Sprawdź, czego możesz się spodziewać!

Jak wygląda ceremonia ślubna?

Ceremonia ślubna w kościele ma specjalną oprawę i składa się z kilku etapów. Warto podkreślić, że Para Młoda ma wpływ na niektóre elementy, pod warunkiem, że uzgodni je wcześniej z duchownym i organistą. Chociaż obrzędy Sakramentu Małżeństwa są dokładnie określone w Kodeksie Prawa Kanonicznego, samo sprawowanie mszy różni się w zależności od regionu. Możecie wcześniej przedyskutować z księdzem, które fragmenty Starego i Nowego Testamentu zostaną odczytane przez gości lub Was samych.

Marzysz o ślubie i weselu jak ze snów?

Spełniamy najskrytsze marzenia – przekonaj się osobiście!

Przebieg ślubu kościelnego

Ceremonia ślubna różni się od tradycyjnej mszy świętej modlitwami, pieśniami i czynnym udziałem Pary Młodej. Złożenie przysięgi małżeńskiej to kluczowy moment sakramentu małżeństwa. Wszyscy wstają i odmawiają modlitwę do Ducha Świętego. Następnie narzeczeni zbliżają się do ołtarza i zwracają się do siebie, po czym podają sobie prawe dłonie. Duszpasterz przewiązuje je stułą i prosi, aby Pan Młody, a później Panna Młoda, powtarzali za nim słowa przysięgi. Nowożeńcy ślubują sobie miłość, wierność, uczciwość i to, że nie opuszczą się, aż do śmierci. Po tej wzruszającej chwili następuje wymiana obrączek i od tej pory jesteście już mężem i żoną.

ceremonia ślubna: para młoda

Niektóre pary młode podchodzą do ceremonii ślubnej jak do egzaminu i starają się perfekcyjnie do niej przygotować. Oczywiście, powinniśmy się zorientować, w czym bierzemy udział i zrozumieć symbole religijne, z drugiej strony nie przesadzajmy. Pamiętajmy, że pomimo starannych przygotowań do ślubu zawsze mogą się pojawić drobne wpadki. Wiele osób uważa, że przyniosą szczęście Państwu Młodym.

Szybki kontakt Zamów ofertę