Plan wesela idealnego – jak go stworzyć?

Porady
Plan wesela idealnego – jak go stworzyć?

Dzień wesela jest jednym z bardziej stresujących w życiu. Wszyscy pragną, by każdy szczegół idealnie się udał i tworzył najpiękniejsze chwile rozpoczynające wspólną drogę Pary Młodej. Na szczęście w Dworze Korona Karkonoszy za plan wesela odpowiada dedykowany opiekun. Wystarczy przekazać takiej osobie jak najdokładniej swoją wizję przyjęcia, by  pokazać, na czym najbardziej nam zależy. 

Plan wesela to w uproszczeniu lista, na której znajdują się wszelkie niezbędne elementy, składające się na organizację przyjęcia. To coś, dzięki czemu dedykowany opiekun ma kontrolę nad przebiegiem imprezy. Może on być krótki i opisywać tylko najważniejsze elementy uroczystości. Może również być szczegółowy i dokładnie określać każdą kolejną godzinę świętowania.  

Komu potrzebny jest plan wesela? 

Para Młoda nie musi szczegółowo określać każdej minuty zabawy. Jednak plan wesela pomoże zapanować nad atrakcjami i ułożyć poszczególne tradycje weselne tak, jak chcemy. Potraktujmy nasz indywidulany plan wesela jako coś innego niż harmonogram, nad którym panuje organizator. 

Tworzenie harmonogramu weselnego jest pretekstem by zastanowić się nad tym, jak Państwo Młodzi chcą świętować ten dzień. Tworząc plan warto określić, gdzie składane będą życzenia? Czy Para Młoda wchodzi pierwsza na salę weselną? Pierwszy taniec odbędzie się przed obiadem, czy zaraz po posiłku? 

Para Młoda, która planuje ślub w Dworze Korona Karkonoszy, może skorzystać z doświadczenia i kontaktów, wypracowanych przez organizatorów. Wodzirej czy zespół z polecenia, podobnie jak fotograf, czy kamerzysta, którzy już znają obiekt i obsługę, bez trudu wpasują się w plan wesela. Pozwoli to uniknąć wpadek i jeszcze łatwiej ustalić godziny posiłków oraz przerw. Szczegółowy harmonogram nie musi być znany wszystkim gościom, jednak pomocne jest, gdy świadkowie lub bliskie Parze Młodej osoby również znają przebieg wesela. 

Dodatkowo plan wesela pomoże obsłudze sali współpracować z zespołem lub DJ-em, który tworzy część artystyczną. Zwłaszcza, gdy Państwo Młodzi zaplanowali dodatkowe atrakcje dla swoich gości.  

Najważniejsze punkty w czasie wesela 

Niezależnie od tego, czy Para Młoda zdecyduje się na wesele w stylu amerykańskim czy też może urocze i sielskie wesele folkowe, ten dzień nie może obyć się bez podstawowych punktów programu. Z jakich elementów składa się prawie każda uroczystość weselna? 

Powitanie Pary Młodej może odbyć się wewnątrz sali, lub przed nią. Zazwyczaj element ten zależny jest od pogody. Warto ustalić wcześniej, kto wita Nowożeńców. Mogą to być rodzice, obsługa sali weselnej, lub wodzirej z zespołem. Powitanie chlebem i solą odbywa się przez zjedzenie kawałka chleba przez Parę Młodą, lub pocałowanie bochenka.  

Wejściu na salę towarzyszyć mogą życzenia, jeżeli wcześniej goście nie składali ich przed kościołem lub urzędem stanu cywilnego. Warto to uwzględnić. Na ten element składa się również toast. Goście częstują się szampanem, a Para Młoda po wypiciu zawartości kieliszków wyrzuca ja za siebie. Rozbicie szkła przepowiada szczęście w małżeństwie.  

Kolejną częścią każdej uroczystości weselnej jest pierwszy taniec. Odbywa się on po obiedzie, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by Para Młoda zatańczyła jeszcze przed posiłkiem.  Następne godziny świętowania to wspólna zabawa przeplatana kolejnymi posiłkami. Czas ten trwa aż do Oczepin. Tradycyjnie zaczynają się one w okolicach północy. Składają się na nie gry organizowane przez muzyków oraz rzucanie welonem i muszką. 

Po oczepinach czas na tort weselny. Obsługa sali wprowadza go w towarzystwie fanfarów na salę, a następnie pozwalają zgromadzonym cieszyć się jego widokiem. Po kawie i skosztowaniu tortu Para Młoda przygotowuje się do podziękowań dla rodziców. Tradycyjnie element ten ma miejsce po torcie, jednak zdarza się, że Państwo Młodzi chcą  przenieść go na wcześniejszą godzinę. 

Jest to podstawowy plan wesela. Jeżeli jednak Para Młoda zorganizowała dodatkowe atrakcje, muszą być zaplanowane  w odpowiednim czasie. Wielu Nowożeńców decyduje się na pokazy tańca, barmańskie czy na sztuczne ognie w czasie uroczystości weselnej. O wszystkich tych dodatkowych elementach wie obsługa sali oraz wodzirej prowadzący zabawę. 

Przeraża Cię myśl o organizowaniu wesela?

Przekaż nam swoją wizję przyjęcia, a my zajmiemy się resztą!

O czym pamiętać przed weselem? 

Plan wesela może obejmować również zadania, które Para Młoda ma do zrealizowania przed dniem ślubu. Jest on wtedy dużo bardziej szczegółowy i uwzględnia nie tylko harmonogram tego, o czym muszą pamiętać w tym najważniejszym w życiu dniu. 

Organizując wesele trzeba pamiętać o załatwieniu wielu rzeczy. Od ubioru Państwa Młodych, przez wystrój kościoła, aż po dodatkowe atrakcje i sesję fotograficzną. Osoby, które nie mają doświadczenia w urządzaniu tak dużych uroczystości mogą czuć się przytłoczone ilością spraw, które trzeba dopiąć na ostatni guzik jeszcze przed weselem. Wtedy właśnie z pomocą przychodzi plan wesela. Możemy w nim spisać wszystko, co należy zrobić przed uroczystością i spać spokojnie, że o niczym nie zapomnimy.  

Korzystając z pomocy Zespołu Doradców Ślubnych, którzy wspierają Parę Młodą w przygotowaniach do świętowania w Dworze Korona Karkonoszy, przyszli Nowożeńcy mogą czuć się bardziej komfortowo, a część obowiązków przenieść na obsługę. Para Młoda może wybrać menu z listy 300 proponowanych dań, określa kolor przewodni wesela i mówi, jak wyobraża sobie wystrój sali, czy przebieg wesela. Po ustaleniu szczegółów, Zespół Doradców Ślubnych bierze sprawy w swoje ręce i spełnia nawet najbardziej szalone pomysły Państwa Młodych.  

Plan wesela idealnego – jak go stworzyć?

ednak elementy związane z salą i przebiegiem uroczystości od strony Dworu Korona Karkonoszy to nie wszystko. Para Młoda musi zadbać o swój strój, a Panna Młoda ponadto wybrać fryzurę, makijaż i bukiet ślubny. Pan Młody zorganizować pojazd, którym Para Młoda pojedzie na wesele. Państwo Młodzi muszą także zakupić obrączki i zaproszenia ślubne. Powinni także dowiedzieć się, kiedy można stroić kościół i kto to zrobi, a także czy nie ma innego ślubu przed ich uroczystością. Można również pomyśleć o dodatkowych elementach, takich jak zakup drobnych upominków dla gości weselnych, czy zorganizowanie dodatkowych atrakcji. Tworząc tak ważną uroczystość, z pewnością przyda się plan wesela, który pomoże Parze Młodej zapanować nad wszystkim.  

W jakiej formie stworzyć plan wesela? 

Mając na myśli to, o czym sami musimy pamiętać, plan wesela może być zwykłą kartką z notesu, na której Para Młoda będzie zapisywać wszystkie szczegóły. Dostępne są również całe planery ślubne w formie książek-kalendarzy. Często wyposażone są one w dodatkowe rady i wskazówki. Osoby kochające technologie mogą swój planer stworzyć w jednej z wielu darmowych aplikacji do planowania i udostępnić plan partnerowi, czy zaufanej przyjaciółce, która pomoże w organizacji uroczystości.  

Modnym elementem w ostatnich latach jest również plan wesela udostępniony gościom w czasie uroczystości. Jest on ustawiony w sali weselnej w formie banera, czy tablicy informacyjnej. Pozwala on gościom sprawdzić orientacyjne godziny poszczególnych atrakcji. Zorganizowanie wesela idealnego może wydawać się trudnym przedsięwzięciem. Jednak z pomocą naszych Doradców Ślubnych i wsparciem całej obsługi Dworu Korona Karkonoszy Para Młoda będzie mogła stworzyć i zrealizować scenariusz najpiękniejszego dnia swojego życia. 

Szybki kontakt Zamów ofertę