Organizacja imprez firmowych – co warto wiedzieć?

Imprezy firmowePoradyTeam Building
DJ na imprezę firmową: doskonała zabawa

Organizacja imprez firmowych na stałe zagościła w przedsiębiorstwach. Eventy, szkolenia, wyjazdy integracyjne to dziś standardowy element funkcjonowania wielu organizacji. Również kongresy, konferencje i spotkania biznesowe stały się codziennością w wielu branżach. Jak więc powinna wyglądać organizacja imprez firmowych? Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi. 

Określenie celu – co nam da impreza firmowa?

Organizację imprez firmowych należy zacząć od ustalenia jej celu. Musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: po co ją organizujemy? Co chcemy w ten sposób osiągnąć? Znając odpowiedź, organizator imprezy jest w stanie jak najlepiej dobrać charakter wydarzenia do oczekiwanych rezultatów.

Bardzo ważne jest konkretne ustalenie głównego celu wyjazdu. Na przykład, kiedy chcemy uczcić jubileusz firmy i wieloletnich partnerów, większy nacisk położymy na podziękowania i dobrą zabawę. Nie może również zabraknąć stosownych upominków i pamiątkowych gadżetów. Jeśli poszukujemy nowych rozwiązań, to organizując imprezę starajmy się zaplanować jak najwięcej sytuacji sprzyjających swobodnej rozmowie. Koniecznie musimy również przewidzieć czas i miejsce dla tzw. burzy mózgów. W tym przypadku musimy także przygotować odpowiednie, pomocne materiały. Podobnie postąpimy, jeśli organizujemy szkolenie czy warsztaty. Jeśli natomiast celem jest integracja i usprawnienie funkcjonowania naszej załogi, warto zastosować techniki team buildingu.

Miejsce na imprezę firmową – Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Idealnym pomysłem na zbudowanie silnego zespołu są różne gry opierające się na zasadach współzawodnictwa, na przykład firmowe igrzyska z ciekawymi konkurencjami. Także zabawy scenariuszowe, których celem jest rozwikłanie skomplikowanej zagadki, na przykład tak modnej obecnie zagadki kryminalnej. Zarówno w jednej, jak i w drugiej formie, chodzi o współpracę. Uczestnicy zabawy muszą umieć się sprawnie porozumieć, żeby dokończyć zadanie. Gry i zabawy na zasadach współzawodnictwa to najlepszy sposób na budowę zgranego, sprawnie funkcjonującego zespołu, który będzie osiągał znakomite wyniki w pracy zawodowej. Konkursy na imprezy integracyjne mogą być bardzo różne, i właściwie każde spełnią swoje zadanie.

Impreza firmowa

Dla wielu osób wyjazd w czasie pracy jest już wyjątkowym wydarzeniem i oderwaniem się od rutyny. Wypoczynek połączony z zacieśnianiem więzi – oto idea imprezy firmowej. To okazja do przełamania lodów, do przejścia na ty i poznania się w nieformalnych sytuacjach. Czas oczekiwania na wyjazd również bywa ekscytujący. Pojawiają się pytania: co ze sobą zabrać? Jak się ubrać?

Impreza integracyjna w plenerze

Co lubią pracownicy? Jak wybrać charakter imprezy?

Co lubią nasi pracownicy? Jakie są ich oczekiwania? Wbrew pozorom nie jest to zupełnie oczywiste. Zawsze jednak członkowie grupy podczas zabawy powinni czuć się komfortowo i swobodnie. Charakter oraz szczegóły eventu warto omówić z zespołem. Dzięki temu uda się go dopasować do ich oczekiwań. Pracodawca, organizując imprezę w guście pracowników, pokazuje im, że ich zdanie jest dla niego ważne. Udowadnia, że się o nich troszczy i dba o ich potrzeby. Na stronie firmy Dwór Korona Karkonoszy znajdziecie prosty, intuicyjny kreator imprez, który pozwoli Wam zaplanować unikatowy event na własnych zasadach.

Impreza firmowa w stylu lat 20. – kasyno

Kolejny krok to wybór charakteru imprezy. Jako forma integracji idealnie sprawdzi się eleganckie przyjęcie, wspólna wycieczka czy nastrojowe ognisko. W ramach oderwania się od obowiązków służbowych można zaproponować ciekawe warsztaty lub inspirujący pokaz. Wachlarz możliwości jest naprawdę ogromny. Wybór zależy od pracodawcy, jego pomysłowości, środków finansowych oraz chęci pracowników.

Blok CTA

Niezapomniane imprezy firmowe?

Tylko w Dworze Korona Karkonoszy!
Sosnówka koło Karpacza, widok na zalew

Organizacja imprez firmowych – wybór miejsca

Wybór miejsca powinien być przemyślany. Na pewno musi zapewnić maksymalny komfort. Jeśli jednocześnie organizujemy szkolenie, trzeba zadbać o odpowiednie warunki. Współczesne wymogi minimum to sala szkoleniowa zapewniająca wygodę i możliwość koncentracji. Aula powinna być też wyposażona w projektor, tablicę multimedialną i nagłośnienie. Najlepiej by było, gdyby sala przeznaczona była wyłącznie do szkoleń, a obiekt zapewniał inne miejsca do rozmów czy nieformalnych spotkań. Pokoje gościnne mogą mieć niepowtarzalny wystrój, albo prezentować klasyczny standard. Dobrym przykładem pierwszego podejścia jest Dwór Korona Karkonoszy. Zapewnia profesjonalne zaplecze i zindywidualizowane podejście do gości. Dysponuje salą balową na imprezy firmowe, która jednocześnie jest jedną z najpiękniejszych sal weselnych na Dolnym Śląsku. Dodatkowym walorem jest piękne górskie otoczenie i sąsiedztwo dużego zalewu Sosnówka. Hotel na imprezy integracyjne trzeba wybierać z rozwagą – bardzo ważne jest doświadczenie obsługi i różnorodność oferowanych atrakcji.

Miejsce na imprezę firmową

Wybór miejsca w przypadku imprezy firmowej ma kluczowe znaczenie. Stanowczo odradzamy spotkanie w miejscu pracy. Pracownicy podczas imprezy firmowej powinni odpocząć, zrelaksować się i zapomnieć o obowiązkach służbowych, a w budynku firmy będzie to trudne, jeśli nie niemożliwe. Siedziba firmy nie stwarza odpowiednich warunków do nawiązywania bardziej prywatnych kontaktów.

Centrum Eventowe Dworu Korona Karkonoszy w Sosnówce koło Karpacza, Impreza firmowa

Event last minut

Jak wybrać termin imprezy firmowej? Imprezę firmową, która odbędzie się poza miejscem pracy, trzeba zaplanować z dużym wyprzedzeniem. Pracownicy będą mieli wtedy wystarczająco dużo czasu, by załatwić opiekę dla dzieci czy ulubionego zwierzaka. Spokojnie zastanowią się, czy ich buty górskie lub spodnie trekkingowe wciąż nadają się do użytku? Pewnie niektórzy zapomnieli, że je w ogóle posiadają 😉

Wyjazd firmowy – team building

Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy wyjazd nie był zaplanowany, a jest naprawdę potrzebny. Na przykład może chodzić o potrzebę rozładowania napięcia po jakimś nagłym wydarzeniu. Może to być także forma premii po osiągnięciu kolejnego etapu realizacji ważnego projektu. W zależności od kultury organizacyjnej danej firmy organizowane są również wyjazdy z okazji awansów lub, po prostu, w celu omówienia strategii i wyznaczenia nowych celów. Także organizacje non profit nieraz organizują wyjazdowe spotkania, na przykład po to, by wymienić się doświadczeniami na neutralnym gruncie. Czasem po prostu pojawiają się dodatkowe środki finansowe, które chcemy szybko i sensownie wykorzystać.

Szkolenie wyjazdowe czy udana impreza integracyjna to na pewno dobra inwestycja. Jej pozytywne efekty w zakresie poprawy relacji międzyludzkich zwykle widać dość szybko. Wykorzystanie takiego eventu na naukę nowych rzeczy to nieoceniony wkład w rozwój firmy. Jego efekty będą długofalowe.

Impreza plenerowa w Dworze Korona Karkonoszy

Organizacja imprez – pomysły

Jeśli chodzi o organizację imprez, ograniczenia właściwie nie istnieją. Wyobraźnia podsuwa nam nieskończenie wiele pomysłów. Począwszy od imprez tematycznych, choćby tak modnych obecnie kulinarnych, od zabaw folklorystycznych czy spotkań szachowych poprzez przygody survivalowe, poszukiwanie skarbów, warsztaty teatralne czy łapanie tajnych agentów. Wróciła też moda na gry planszowe. Wydawało się, że w dobie multimediów planszówki odejdą w niepamięć, ale coraz większe grono osób chce bawić się w ten sposób. Po długim okresie ograniczenia kontaktów zawodowych i towarzyskich ze względu na pandemię chyba trzeba po prostu odreagować.

Sala balowa i sala weselna w górach, Dwór Korona Karkonoszy Sosnówka k. Karpacza

Spotkanie towarzyskie, konferencja czy impreza firmowa to okazja, by znów cieszyć się obecnością innych ludzi, a nie oglądać ich twarze jedynie na ekranie komputera. Specjaliści Dworu Korona Karkonoszy mają duże doświadczenie w organizacji różnych imprez ze scenariuszem, a ich inwencja wydaje się być nieograniczona. Na pewno wymyślą ciekawe i angażujące atrakcje na imprezy firmowe.

Turniej kulinarny, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Fotografowanie i filmowanie na imprezach firmowych, poza oficjalnymi sytuacjami, raczej nie jest wskazane. Niektórzy bardzo cenią sobie prywatność i mogą nie życzyć sobie uwieczniania i upubliczniania chwil, w których próbują swych sił w zabawie kulinarnej czy konkursie na najlepszego drinka. Wszystko zależy od wyczucia i stopnia zażyłości w firmie.

Impreza tematyczna dla firm

Organizacja imprez firmowych – konferencji

Organizacja imprez firmowych – bez względu na ich charakter – wymaga szczegółowych przygotowań. W przypadku kongresu, spotkania biznesowego czy konferencji, mamy zwykle do czynienia z ekspertami. Specjalistami, często w wąskich dziedzinach, którzy na co dzień nie pracują bezpośrednio ze sobą. Łączy ich wiedza, chęć wymiany doświadczeń, przedstawienia nowych osiągnięć lub wypracowania wspólnej strategii. Dla przykładu, kongresy medyczne mogą wpłynąć na rozwój nowych metod leczenia, kongres klimatyczny może zjednoczyć różne środowiska dla osiągnięcia wspólnego celu, jakim będzie walka z globalnym ociepleniem.

Sala konferencyjna Refektarz, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka k. Karpacza

Organizacja dużej konferencji musi być drobiazgowo zaplanowana, począwszy od dogodnego terminu, tak aby zapewnić możliwość uczestnictwa w niej jak największemu gronu ludzi. Trzeba uwzględnić między innymi różne święta, rocznice, sezon urlopowy i inne cykliczne wydarzenia. Najważniejsze jest określenie celu konferencji i grupy docelowej. Oczywiście ważny jest również budżet, jakim dysponujemy, sposoby promocji wydarzenia i wiele innych aspektów. Dlatego wydaje się, że optymalnym rozwiązaniem jest powierzenie organizacji konferencji doświadczonej w tym względzie firmie, jaką jest Dwór Korona Karkonoszy.

Imprezy firmowe Sosnówka k. Karpacza

Organizacja imprez firmowych Wrocław

Organizacja imprez. Jakie miejsce wybrać? Świetnym pomysłem jest wycieczka kulinarna, najlepiej do regionu, który słynie z różnych przysmaków. Dolny Śląsk – miejsce pałaców i ogrodów, dumny jest ze swoich serów, miodów, win, nalewek i innych smakołyków. Górskie pejzaże, dobra infrastruktura, przyjaźni ludzie to tylko niektóre z zalet tego regionu. Tradycyjnie najczęściej wybieramy spacery po okolicy, ale możliwych aktywności jest wiele. Nie każdy jest przygotowany na górskie wyprawy czy inne ekstremalne wyzwania, których w tej okolicy nie brakuje. Krótki wypad firmowy nie może być przeładowany atrakcjami. Każdy uczestnik powinien mieć na tyle tzw. luzu, żeby mieć czas również dla siebie. Zaplanujmy wyjazd tak, żeby po części oficjalnej czy szkoleniowej był czas na indywidualny wypoczynek czy pasje. Natomiast wieczorem można wprowadzić kolejne elementy wspólnej zabawy.

Piwna impreza firmowa

Dobrym pomysłem jest organizacja piwnej biesiady ze smacznymi zakąskami. Wyjątkowy event zorganizowany przez Dwór Korona Karkonoszy to świetna okazja do skosztowania najlepszych wyrobów browarniczych (w tym wybornego piwa rzemieślniczego AIPA DKK) w gronie koleżanek i kolegów z pracy.

Degustacja piwa rzemieślniczego - atrakcje na imprezy firmowe

Można również zorganizować spotkanie integracyjne w przytulnej restauracji lub wytwornej sali balowej. Przy tej okazji pracownicy będą mogli elegancko się ubrać i poczuć rangę imprezy. Na takim spotkaniu nie może zabraknąć cateringu składającego się z ciepłych potraw, zimnych przekąsek, pysznych deserów i odświeżających drinków. Zorganizowanie imprezy firmowej wymaga uwzględnienia wielu aspektów. Koniecznie trzeba pomyśleć o muzyce, na żywo lub z odtwarzacza. Spokojna melodia w tle nieco rozluźni atmosferę i stworzy znakomite tło do nawiązywania przyjacielskich relacji. Z kolei szybka, energetyczna muzyka niezbędna jest w przypadku imprezy tanecznej. Uczestnicy zabawy z pewnością chętnie zaszaleją na parkiecie.

Imprezy firmowe Sosnówka k. Karpacza

Nasz obiekt – Dwór Korona Karkonoszy – znajduje się około 100 km od Wrocławia. To dystans, który można pokonać, nie odczuwając znużenia podróżą. Uczestnicy czują już smak wyprawy, lecz jednocześnie nie tracą zbyt wiele czasu na dojazd. Sosnówka to miejscowość, która właściwie łączy się z Karpaczem. Jej wielkim atutem jest fakt, że pozwala cieszyć się także widokiem i klimatem pięknego zalewu, a nie tylko gór.

Sosnówka koło Karpacza

Impreza firmowa z elementami team buildingu

Team building polega na podejmowaniu różnych działań w celu integracji grupy ludzi tak, aby stworzyli zespół. Często dotyczy osób, które dopiero się poznają. Może też mieć na celu pogłębienie więzi, poprawienie komunikacji czy relacji osób, które już ze sobą współpracują. Ogólnie rzecz biorąc, zadaniem team buildingu jest wytworzenie maksymalnej energii zespołu dla osiągnięcia  wspólnego celu.

Integracja zespołu

Techniki team buildingu stosowane są również w przypadku połączenia zespołów, restrukturyzacji w firmie, potrzeby rozwiązania lub niedopuszczenia do konfliktów i nieporozumień. Stosuje się je, aby pogłębić integrację. Dzięki team buildingowi można zbudować  wzajemne zaufanie, podnieść poziom satysfakcji z pracy oraz wypracować nowe rozwiązania. Pozwala lepiej poznać swoje wady i zalety, określić cele i oczekiwania.

Celem team buildingu jest, oprócz dobrej zabawy i odprężenia, osiągnięcie trwałych, pozytywnych efektów w zakresie funkcjonowania grupy.

Turniej kulinarny dla firm w Dworze Korona Karkonoszy z Robertem Makłowiczem

Team building najczęściej realizowany jest w formie wyjazdów integracyjnych. Najlepsze efekty osiąga się, umieszczając ludzi w nowym otoczeniu, a następnie, dzięki relaksowi i wypoczynkowi, ucząc ich współpracy. Teraz na czasie są imprezy tematyczne lub oparte na specjalnie przygotowanym, ciekawym scenariuszu. Dwór Korona Karkonoszy oferuje duży ich wybór. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Team building

O wielkiej sile team buildingu słyszał z pewnością każdy pracodawca oraz pracownik. Dobrze zgrany zespół to klucz do sukcesu firmy. Powinna ona zadbać, by między członkami zespołu nie dochodziło do konfliktów, a także by komunikacja była na najwyższym poziomie. Dodanie elementów team buildingu pomoże zbudować silny zespół. Podczas ćwiczeń pracownicy poznają swoje mocne i słabe strony, a także nauczą się sprawnej komunikacji i wykorzystywania potencjału każdego członka grupy.

Gra integracyjna dla firm piłkarzyki

Czy organizacja imprez firmowych przynosi korzyści?

Oczywiście! Odpowiedź może być tylko twierdząca. Imprezy firmowe poprawiają relacje w grupie pracowniczej. W mniej formalnej atmosferze łatwiej nawiązuje się kontakty. Stwarzają doskonałe warunki do rozmowy na tematy inne niż praca. To świetny sposób na integrację pracowników i poprawę relacji między nimi. Imprezy firmowe to także okazja, aby oderwać się od codzienności. Można wreszcie zapomnieć o obowiązkach, o pracy, o stresie. Pracownicy po imprezie firmowej są pełni energii i zapału. Przekłada się to oczywiście na ich wyniki w pracy oraz ogólny sukces firmy.

Jak zorganizować event? Najlepiej powierzyć zadanie ekspertom!

W czasie zabawy można szybko stwierdzić, na jakim poziomie obecnie funkcjonuje zespół? Czy dystans pomiędzy jego członkami nie jest zbyt duży? Czy członkowie grupy pomagają sobie, czy raczej rywalizują? Różne aspekty funkcjonowania zespołu na poziomie formalnych relacji służbowych pozostają ukryte. Czasami dopiero w innej scenerii możemy dostrzec sympatie czy antypatie, mogące mieć wpływ na funkcjonowanie w pracy.

Udany wyjazd integracyjny postrzegany jest często jako bonus i mini urlop. Taki wyjazd  inspiruje też ludzi do przemyśleń, gdzie i jak warto spędzić czas wolny. Zachęca do szeroko rozumianej aktywności.

Impreza integracyjna a event

Czym rożni się impreza integracyjna od eventu? Podstawową różnicą jest zakres tych pojęć. Event to szerszy termin. W języku angielskim oznacza zdarzenie lub wydarzenie Może to być  zarówno koncert muzyczny, spotkanie z autorem, wiec wyborczy jak i impreza integracyjna. W branży marketingowej używa się tego słowa w węższym znaczeniu. Jest to celowe, zaplanowane i ściśle zrealizowane wydarzenie, służące do osiągnięcia określonego celu. Na przykład event firmowy to zaplanowana i opłacona przez firmę impreza, której celem jest promocja czy integracja zespołu.

W języku korporacji specjalista od organizacji imprez określany jest mianem event managera. To osoba odpowiedzialna za całość wydarzenia. Musi ona między innymi wyznaczyć cel wyjazdu, określić liczbę uczestników, zaplanować miejsce spotkania i jeszcze trzymać się ściśle określonego budżetu.

Miejsce na event firmowy - zabawa taneczna

Organizator imprez firmowych – jak wybrać?

Organizator imprezy integracyjnej powinien wyróżniać się kreatywnością, łatwością nawiązywania kontaktów, poczuciem humoru, empatią. Powinna to być osoba raczej ekstrawertyczna, niestroniąca od kontaktów z innymi, lecz jednocześnie skrupulatna i rzetelna. Najlepiej będzie, jeśli nasz event przygotuje ktoś, kto organizował już różne imprezy. Pozwoli to uniknąć błędów i potknięć. Taka osoba będzie w stanie przewidzieć różne reakcje w trakcie realizacji zadania czy zabawy.

Imprezy integracyjne w górach

Doświadczony organizator imprez z pewnością niejednokrotnie obserwował wcześniej różne zachowania osób, jak na przykład nieufne podejście do jakiegoś zadania czy obawę przed skorzystaniem z niektórych atrakcji. Taka osoba potrafi zachęcić do wspólnej zabawy i jednocześnie w żaden sposób nie naruszyć poczucia godności jej uczestników (to ważne w przypadku niektórych konkurencji). Znajomość ludzkiej psychiki i wiedza, jak zachować się w potencjalnie trudnych sytuacjach sprawi, że zabawa będzie udana, a nasz event zostanie pozytywnie odebrany. Pozostanie w pamięci uczestników jako niezapomniana przygoda!  

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Najczęściej zadawane pytania

Imprezy firmowe Wrocław?

Wrocław to miasto, w którym znajdziemy wiele ciekawych miejsc, gdzie można zorganizować imprezy firmowe. Restauracje, hale sportowe, boiska, lodowiska, centra konferencyjne pozwalają na urządzenie każdego typu eventu. Jeśli jednak chcemy znaleźć trochę spokoju i zobaczyć wspaniałą panoramę gór, wybierzmy się na imprezę firmową w Karkonosze, do Karpacza lub w jego okolice. Mieszcząca się w Sosnówce agencja eventowa Dwór Korona Karkonoszy oferuje 113 atrakcji na imprezy firmowe, sale konferencyjne i balowe, wyśmienity catering, butikowe pokoje w części hotelowej i wielki ogród, idealny na imprezy plenerowe.

Na czym polega organizacja imprez?

Organizacja imprez polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu eventu, który ma na celu dostarczenie uczestnikom rozrywki lub integracji, a najczęściej jednego i drugiego naraz. Organizacja imprez zwykle obejmuje kilka etapów: ustalenie celu imprezy; określenie grupy docelowej; wybór miejsca i terminu imprezy; przygotowanie programu imprezy; dobór atrakcji; koordynacja przebiegu wydarzenia; analiza i ocena eventu. Organizacja imprez wymaga z pewnością wiedzy, doświadczenia oraz umiejętności planowania i koordynacji działań.

Organizacją imprez plenerowych?

Organizacja imprez plenerowych przebiega podobnie jak tych organizowanych w pomieszczeniach. Wymaga jednak uwzględnienia wpływu czynników atmosferycznych. Jeśli poszukujemy miejsca na imprezę plenerową, należy wybrać takie, które jest bezpieczne, łatwo dostępne i posiada odpowiednią infrastrukturę, taką jak toalety, prąd, woda itp. Trzeba oczywiście zapewnić odpowiedni transport dla uczestników oraz zadbać o dostarczenie wyposażenia na imprezę – namiotów, krzeseł, stołów, nagłośnienia. Ważną sprawą jest także zapewnienie jedzenia i napojów, można rozważyć catering lub wynajęcie food trucków. Podczas imprez plenerowych można zaproponować gościom atrakcje w postaci gier i zabaw integracyjnych.

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę