Konkursy na imprezę firmową: garść propozycji dla organizatora

Imprezy firmowePoradyTeam Building
Konkursy na imprezę firmową - puszki

Czy na samą myśl o imprezie integracyjnej, przechodzi Cię dreszcz? Pamiętaj, że przyjęcie wcale nie musi być nudne. Przygotuj garść atrakcji dla uczestników, by Twój event na długo utkwił w ich pamięci. Zastanawiasz się, jakie przygotować konkursy na imprezę firmową? Skorzystaj z naszych podpowiedzi! 

Dlaczego warto przygotować konkursy na imprezę firmową? 

Chcesz zachęcić pracowników do rozmowy? Szukasz sposobu, by wyzwolić w nich ducha rywalizacji? Dobrze zaplanowane konkursy na imprezę firmową z pewnością Ci to ułatwią. Popularne teleturnieje angażują wszystkich uczestników, niezależnie od tego, czy rozwiązują zadania, czy obserwują poczynania zawodników. Prowadzone są w przyjaznej atmosferze, dzięki czemu podnoszą motywację, sprzyjają koleżeństwu i wprowadzają powiew świeżości do codziennej rutyny.  

Konkursy mogą również rozwijać umiejętności, które przydadzą się w sprzedaży, obsłudze klienta i działaniach promocyjnych. Dodatkowo tworzą wspólną płaszczyznę i zbliżają do siebie pracowników. 

Eventy biznesowe wcale nie muszą być nudne i ograniczać się tylko do przemówień, występu komika i zabaw tanecznych. Jeśli szukasz czegoś wyjątkowego, pomyśl o konkursach na imprezę firmową. Niektóre gry sprawdzą się nie tylko w trakcie wyjazdów integracyjnych, lecz także podczas targów, zabawnych spotkań sprzedażowych i dużych eventów. Jeżeli działasz w branży kreatywnej, zorganizuj ekscytujący teleturniej. Przygotuj atrakcyjną nagrodę, by skłonić uczestników do większego zaangażowania.  

Szukasz kreatywnego organizatora imprez firmowych?

Jesteś w odpowiednim miejscu!

Jak zorganizować udaną imprezę firmową? 

Szukasz pomysłu na wciągający konkurs firmowy? Czerp inspirację z otoczenia. Jeśli współpracownicy lubią jeść pizzę, zachęć ich do znalezienia najlepszej pizzerii w okolicy. Zadanie tak proste jak research może zamienić się w ekscytujące zawody z odrobiną zdrowej rywalizacji. Tak naprawdę prawie każdą czynność możesz zamienić w konkurs. Wystarczy, że zadbasz o odpowiednią oprawę. Oto kilka pomysłów na najciekawsze konkursy na imprezę firmową: 

  • zawody fitness, 
  • aranżacja szafki lub biurka, 
  • catering dietetyczny, 
  • najpiękniejsze fotografie, 
  • najlepsza karykatura, 
  • bezpieczeństwo w miejscu pracy. 

Konkursy na imprezy integracyjne pozwolą oderwać pracowników od codziennych obowiązków. Wyzwalają w nich ducha współzawodnictwa, dodatkowo zachęcają do kreatywnego myślenia. Wspaniale łączą ludzi, dlatego powinni wziąć w nich udział zarówno pracownicy, jak i szefostwo. Pamiętaj, by dopasować konkurencja do wieku uczestników, jak i miejsca imprezy

Konkursy na imprezę firmową: czerp inspirację z teleturniejów! 

Organizacja imprezy firmowej wcale nie musi się wiązać z wydawaniem mnóstwa pieniędzy. W grze „Va Banque” potrzebujesz tylko kart i uczestników. Oczywiście przygotowanie wskazówek i kategorii zajmuje sporo czasu, ale niekoniecznie muszą być na takim poziomie jak w rzeczywistym turnieju.  

Możesz przygotować pytania z wiedzy ogólnej lub wybrać kategorie związane z firmą i jej produktami/usługami. Jeśli zdecydujesz się na drugie rozwiązanie, przybliżysz pracownikom poszczególne działy lub historię przedsiębiorstwa.

Praca zespołowa może być naprawdę przyjemna, choć czasami dochodzi do spięć i nieporozumień. Jeśli czujesz, że w firmie panuje napięta atmosfera, zaplanuj kilka ćwiczeń. Rozważ zajęcia survivalowe, warsztaty gotowania, turniej sportowy lub Maszynę Goldberga.

Konkursy na imprezę firmową - trofea

Teambuildingowe konkursy na imprezę firmową 

Wycieczki i imprezy integracyjne to spotkania towarzyskie, które poprawiają atmosferę w zespole. Skutecznie zjednoczą nowo przyjęte osoby z pozostałymi pracownikami. Konkursy na imprezę firmową nie muszą wymagać od pracowników wykazania się sprytem, logiką, czy świetną kondycją. Możesz zorganizować wieczór karaoke, by wyłonić najlepszego piosenkarza. 

Zastanawiasz się, jak zbudować efektywny zespół? Zorganizuj niezawodne zabawy na współpracę, które ożywią imprezę firmową. Jeśli Twoi współpracownicy lubią oglądać filmy przygodowe lub sensacyjne, wynajmij symulator lotu na swój event. Możesz również zaplanować grę detektywistyczną, w ramach której jeden z pracowników wcieli się w rolę mordercy, a pozostali uczestnicy zabawią się w detektywów.  

Masz mało czasu, by przygotować atrakcje dla gości? Czasami wystarczy kilka akcesoriów i stoper, by w mgnieniu oka ożywić każdą imprezę firmową. Przygotuj balony wypełnione wodą i zachęć uczestników, by na zmianę rzucali w nie lotkami. Wygrywa ta osoba, która przekłuje ich najwięcej w określonym czasie. 

Imprezowa gra z kieliszkami 

Dobierz uczestników w pary, a następnie zaproś ich do zabawy. Każdy zawodnik musi odbijać piłeczki pingpongowe do 9, 11 lub 12 kieliszków. Powinien przy tym uważać, by jego piłeczka nie trafiła do kieliszka przeciwnika. W przeciwnym razie straci punkt. Wygrywa ta osoba, która wrzuci po jednej piłeczce do każdego kieliszka. Jeśli chcesz podkręcić zabawę, ustal w jakim czasie, należy wykonać to zadanie. Konkursy na imprezę firmową związane z aktywnością fizyczną można zorganizować zarówno w pomieszczeniach, jak i na świeżym powietrzu.  

Konkurs na najlepszy kostium 

Jeśli w Twojej firmie obowiązuje ściśle określony dress-code, rzadko masz okazję, by zobaczyć współpracowników w luźnym T-shircie, jeansach i sportowych butach. Wiele osób lubi się przebierać, dlatego chętnie wezmą udział w konkursie na najlepszy kostium. To świetny sposób, by zwiększyć ich zaangażowanie. Dodatkowo konkurs kostiumowy wspaniale rozwija kreatywność i pozwala wyrazić siebie.  

Pomyśl o tym, by dostosować go do specyfiki branży. Jeśli prowadzisz agencję reklamową, zachęć uczestników, by przebrali się za znane gwiazdy filmowe lub celebrytów. Działasz w branży gastronomicznej? Zaproponuj, by współpracownicy wybrali strój przypominający im ulubione danie. Możesz wybrać temat, który zmotywuje członków zespołu do wykazania się kreatywnością. Jeśli chcesz, zaproponuj motyw niezwiązany z pracą.

Impreza przebierana dla firm - Batman
Szybki kontakt Zamów ofertę