Konkursy na imprezy integracyjne

PoradyTeam Building
konkursy na imprezy integracyjne

Konkursy na imprezy integracyjne powinny być kreatywne i motywować do zabawy. Żaden event nie może odbyć się bez kilku gier, które wzbudzają ducha rywalizacji i łączą ludzi. Warto odpowiednio wcześniej rozpocząć przygotowania, bo w przypadku wielu konkursów sam pomysł to nie wszystko – niektóre z nich wymagają kilku dni planowania i organizacji.

Dlaczego warto przygotować konkursy na imprezy integracyjne?

Firmowe imprezy integracyjne to wręcz idealna okazja do złapania oddechu od codziennych obowiązków w firmie. Nie ulega wątpliwości, że to także dobry sposób na budowanie wzajemnego zaufania na linii pracodawca-pracownik. Zyska na tym przede wszystkim zespół – konkursy pozwalają zgrać pracowników i pozytywnie wpływają na pracę zespołową.

Konkursy na imprezę firmową

Najlepsze firmowe imprezy integracyjne to takie, podczas których nie panuje sztywna i formalna atmosfera, a i nie brakuje okazji do zabawy i powodów do śmiechu. Żadna impreza nie może odbyć się bez gier i konkursów, w których udział biorą nie tylko pracownicy, ale i szefostwo.

konkurs na imprezę integracyjną

Konkursy na imprezy firmowe – kto powinien brać udział?

Konkursy na imprezy firmowe. Imprezy integracyjne mają łączyć wszystkich – pracowników i pracodawcę. Celem każdego konkursy powinna być wspólna zabawa bez podziału na tych, którym wypada i nie wypada brać udziału w rywalizacji. Jeśli pracodawca i wyżej postawienie pracownicy nie zdecydują się dołączyć, dla pracowników to wyraźny sygnał, że bariera często znana z pracy nadal istnieje. A przecież chodzi w tym o całkowicie odwrotny efekt. Imprezy integracyjne powinny odbyć się bez podziału na równych i równiejszych. To ma być sposób na zniszczenie sztywnych granic i hierarchii, która zwykle obowiązuje w firmie. W zasadzie nie wypada, żeby konkursy były tylko dla pracowników.

Angażujące konkursy na imprezę firmową – co wybrać?

Konkursy na imprezę firmową. Największą popularnością cieszą się konkursy związane z aktywnością sportową. Trzeba jednak pamiętać, że konkurencje należy dostosować do wieku uczestników imprezy i miejsca, w którym odbywa się event firmowy. Możliwości jest naprawdę wiele – od konkursów drużynowych, aż do konkurencji indywidualnych. Konkursy na imprezę integracyjną, bez względu na wybrany pomysł, powinny być ciekawe, wciągające i zabawne. Prezentujemy kilka wybranych pomysłów, które naszym zdaniem sprawdzą się idealnie.

Szukasz miejsca na imprezę firmową?
Impreza firmowa w górach

…sprawdź dostępne terminy i zarezerwuj dogodną datę już dziś!

Latające dywany – team building

Sposób na zabawną konkurencję, która polega na wyścigu. Dwóch wybranych uczestników siada na dywaniku z ugiętymi nogami. Ich zadaniem jest jak najszybciej dotarcie do mety, przesuwając się na dywanikach ruchem robaczkowym. Tutaj trzeba zwrócić uwagę na rodzaj podłoża – trawa i chropowate powierzchnie raczej się nie sprawdzają, najlepiej ślizga się na kafelkach i panelach.

Hula-hop – team building

Jedna z najprostszych gier, która pozwala budować umiejętność pracy w grupie. Wystarczą dwa kilkuosobowe zespoły, które stają w kole i łapie się za ręce. Ich zadanie polega na przekazaniu hula-hop kolejnym osobom, ale – uwaga – bez puszczania rąk. Oczywiście wygrywa drużyna, która jako pierwsze przekaże hula-hop do ostatniego uczestnika.

Kalambury – team building

Jedna z najpopularniejszych gier, która doskonale sprawdza się na każdej imprezie. Można kupić gotowy zestaw z pytaniami albo wymyślić własne – ta opcja będzie świetna, jeśli pytania będą związane z firmą.

Gry terenowe

Przy tej okazji nie sposób nie wspomnieć o grach terenowych. Istnieje ich całe mnóstwo, dlatego nie będzie wymieniać poszczególnych zabaw, wspomnimy jedynie, że do organizacji potrzeba odpowiednio dużo przestrzeni. Przygotowanie gier terenowych jest czasochłonne, ale warte każdego zachodu, bo zapewnia kilka godzin rozrywki.

gra terenowa

Detektyw – team building

Ciekawa gra, która angażuje przede wszystkim umysł i może wyłonić osoby ze zdolnościami do analitycznego myślenia. Organizator szykuje miejsce zbrodni, na którym pozostawia wskazówki, mające doprowadzić sprawcy. Zadaniem zespołu jest poprawne wskazanie zbrodniarza. Alternatywą dla organizowania gry detektywistycznej może być escape room, który sprytnie łączy dedukcję z pracą zespołową.

Gigantyczne narty – team building

Konkurs wymaga wypożyczenia rekwizytów, ale warto się nad nim zastanowić, bo ta zabawa to przede wszystkim praca zespołowa. Do gigantycznych nart, taśm animacyjnych lub gąsienic, wpina się jednocześnie kilka osób, a ich zadaniem jest dotarcie do mety. Z pozoru może wydawać się, że to bardzo prosta sprawa, ale wystarczy, że jedna osoba nie trzyma rytmu, a wtedy łatwo o potknięcia. Im większe zgranie drużyny, tym większa szansa na sukces.

Konkursy na imprezy integracyjne – nagrody

Konkursy na imprezy firmowe. Nagrody nie są obowiązkowe, warto rywalizować chociażby dla samej satysfakcji płynącej ze zwycięstwa. Nie ulega jednak wątpliwości, że nagrody są bardzo dobrą motywacją i jedną z najprzyjemniejszych części konkursu. Nie trzeba nastawiać się na dużą inwestycję. Wystarczy symboliczne trofeum dla zwycięzcy lub zwycięzców, które pozwolą cieszyć się wygraną. Tak naprawdę nie muszą to być nagrody rzeczowe – pracownicy z pewnością ucieszą z krótszego dnia pracy, dłuższej przerwy albo dodatkowego dnia wolnego. Konkursy na imprezy integracyjne mają przede wszystkim łączyć, a nagroda powinna być po prostu miłym dodatkiem.

Szybki kontakt Zamów ofertę