Chata na Głowie (Miłków)

Wstęp

Od 15 zł

Dla kogo

Dla wszystkich

Rodzaj atrakcji

ciekawostki

Godziny otwarcia

10.00-18.00

Miesiące otwarcia

Cały rok

Chata na Głowie to niecodzienna atrakcja, którą możemy znaleźć w Miłkowie, między Karpaczem a Jelenia Górą. Na pierwszy rzut oka widzimy dom, jednak po chwili obserwacji dociera do nas, że dom ten stoi do góry nogami. Już widok z zewnątrz stanowi nie lada atrakcję, a co dopiero wejście do środka. Zamiast na podłodze stoimy bowiem na dachu. Jest to jedyna taka atrakcja w okolicach Karpacza.

Chata na Głowie – błędnik w opałach

Ta wyjątkowa w skali regionu atrakcja to domek z pozoru wyglądający normalnie, lecz obrócony dachem do dołu. W związku z tym pierwsze zaskoczenie spotyka nas już przed samym wejściem. Otóż do Chaty na Głowie wchodzimy przez okno szczytowe, a nie przez drzwi. Zaraz po wejściu zupełnie tracimy orientację, a nawet równowagę. Bardzo trudno jest zrobić pierwszy krok. Uczucia, jakich doznajemy, są tak niezwykłe, że koniecznie trzeba ich doświadczyć osobiście. Trudno je bowiem obrazowo opisać.

Okolice Miłkowa

W środku Chaty na Głowie znajdziemy kompletne domowe wyposażenie. Są tu zarówno meble, jak i wszelkie przedmioty służące do codziennego użytku. Całość została wykonana i dopracowana z najmniejszymi szczegółami. Rozkład pokoi, kuchnia, łazienka – wszystko wygląda jak w prawdziwym domu. Jednak znajdujące się tam przedmioty sprawiają wrażenie, jakby wisiały na suficie.

W Chacie na Głowie najbardziej zaskakujące są odczucia, które towarzyszą nam podczas zwiedzania. Wejście do chatki to prawdziwe wyzwanie dla błędnika, bo wszystkie otaczające nas przedmioty sugerują, że chodzi się po suficie. Wszystko, co dotychczas wydawało się zwyczajne, nagle staje się wyjątkowe, a utrzymanie wyprostowanej pozycji ciała sprawia ogromny trud. Jest to atrakcja, która niejednego przyprawi o – dosłowny! – zawrót głowy.

Blok CTA

Imprezy firmowe lub rodzinne w górach?

Najlepiej w Dworze Korona Karkonoszy!

Chata na Głowie i Chatka Grawitacyjna – atrakcje nie tylko dla dzieci

Dom odwrócony o 180 stopni, czyli Chata na Głowie, to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jednym z powodów, dla których atrakcja cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jest także znajdująca się obok Chatka Grawitacyjna. Co ciekawego czeka nas w tej budowli? Wchodzimy do środka, siadamy wygodnie a wtedy dom zaczyna wirować z prędkością 8 razy na minutę. A może to my się kręcimy… Trzeba się przekonać samemu, jak jest naprawdę!

Z pewnością warto skorzystać z okazji będąc w okolicy i sprawdzić, jak to jest chodzić po suficie czy doświadczyć „wirowania” otoczenia.

Chata na Głowie – informacje praktyczne

  • bilety można nabyć bezpośrednio na miejscu, ale też zakupić przez Internet;
  • koszt obejrzenia Chaty na Głowie to 20 zł za bilet normalny i 15 zł za ulgowy. Są też dostępne bilety dla grup w cenie 15 zł od osoby oraz różne opcje biletów rodzinnych;
  • miejsce to czynne jest przez cały rok, w godzinach 8.00-16.00;
  • w środku można robić zdjęcia i nagrywać  filmy, które będą wyjątkową pamiątką dla całej rodziny i pozwolą w każdej chwili „powrócić” w to niecodzienne miejsce.
  • w niektórych przypadkach błędnik powoduje zachwianie równowagi, trzeba więc uważać.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy

Mapa dojazdu

Najczęściej zadawane pytania

Ile kosztuje wejście do Chaty?

Koszt wstępu do Chatki na Głowie w miejscowości Miłków różni się w zależności od rodzaju biletu czy liczby zwiedzających osób. Pojedynczy bilet normalny kosztuje 20 zł, a ulgowy 15 zł. Bilet rodzinny - 2 dorosłych i 2-4 dzieci powyżej 4 lat kosztuje 60 zł. Dzieci do lat 4 mają bezpłatny wstęp.

Czy obok Chaty Na Głowie są także inne atrakcje?

Obok Chaty Na Głowie znajduje się jeszcze jedna atrakcja turystyczna - Chatka Grawitacyjna. Ten domek wygląda normalnie, jednak tylko do chwili, gdy otoczenie nie zacznie wirować.

Jak długo zwiedza się Dom do góry nogami w Karpaczu?

Czas zwiedzania Chatki na Głowie w Miłkowie k. Karpacza wynosi do 1 godziny.

Atrakcje w okolicy Miłkowa?

W okolicy Chatki na Głowie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym szlaki turystyczne, wodospady, rzeki oraz Karkonoski Park Narodowy ze Śnieżką na czele. Będąc w Miłkowie warto odwiedzić znane górskie kurorty – Szklarską Porębę oraz Karpacz i stolicę regionu Jelenią Górę. Także pobliski Wodospad Kamieńczyka z pewnością wart jest obejrzenia.

Gdzie znajduje się Chatka na Głowie?

Chatka na Głowie, zwana także Domem do góry nogami, położona jest w miejscowości Miłków, pod numerem 71, niedaleko Karpacza, w województwie dolnośląskim. Dom stoi przy drodze prowadzącej z Jeleniej Góry do Karpacza.

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę