Chata Na Głowie (Miłków)

Chata Na Głowie jest to niecodzienna atrakcja, którą możemy znaleźć w Miłkowie, między Karpaczem a Jelenia Górą. Na pierwszy rzut oka widzimy dom, jednak po chwili obserwacji dociera do nas, że dom ten stoi do góry nogami. Już widok z zewnątrz stanowi nie lada atrakcję, a co dopiero wejście do środka. Zamiast na podłodze stoimy bowiem na dachu. Jest to jedyna taka atrakcja w okolicach Karpacza.

Atrakcja nie tylko dla dzieci

Dom odwrócony o 180 stopni, czyli Chata Na Głowie, to atrakcja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Bilety można nabyć bezpośrednio na miejscu, ale też zakupić przez Internet. Miejsce czynne jest przez cały rok w godzinach 8.00-16.00. Jednym z powodów, dla których atrakcja cieszy się tak dużą popularnością wśród turystów, jest także znajdująca się obok Chatka Grawitacyjna. Z pewnością warto skorzystać z okazji będąc w okolicy i przekonać się samemu, jak to jest chodzić po suficie czy doświadczyć „wirowania” otoczenia.

Chata Na Głowie – błędnik w opałach

Pierwsze zaskoczenie spotyka nas już przed samym wejściem. Otóż do Chaty Na Głowie wchodzimy przez okno szczytowe, a nie przez drzwi. Zaraz po wejściu zupełnie tracimy orientację, a nawet równowagę. Bardzo trudno jest zrobić pierwszy krok. Uczucia, jakich doznajemy, są tak niezwykłe, że koniecznie trzeba ich doświadczyć osobiście. Trudno je bowiem obrazowo opisać.

W środku Chaty Na Głowie znajdziemy kompletne domowe wyposażenie. Są tu zarówno meble, jak i wszelkie przedmioty służące do codziennego użytku. Całość została wykonana i dopracowana z najmniejszymi szczegółami. Rozkład pokoi, kuchnia, łazienka – wszystko wygląda jak w prawdziwym domu. Jednak znajdujące się tam przedmioty sprawiają wrażenie, jakby wisiały na suficie. W środku można oczywiście robić zdjęcia, a także nagrywać  filmy, które będą wyjątkową pamiątką dla całej rodziny i pozwolą w każdej chwili „powrócić” w to niecodzienne miejsce.

W Chacie Na Głowie najbardziej zaskakujące są odczucia, które towarzysza nam podczas zwiedzania. Wszystko, co dotychczas wydawało się zwyczajne, nagle staję się wyjątkowe, a utrzymanie wyprostowanej pozycji ciała sprawia ogromny trud. Jest to atrakcja, która niejednego przyprawi o zawrót głowy.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy

Mapa dojazdu

Warto wiedzieć:

Ile kosztuje wejście do chaty?

Ceny różnią się w zależności od rodzaju biletu czy liczby osób. Bilet rodzinny - 2 dorosłych i 2 dzieci powyżej 4 lat - to koszt 60 zł. Dzieci do lat 4 mają bezpłatny wstęp.

Czy obok Chaty Na Głowie są także inne atrakcje?

Obok Chaty Na Głowie znajdziemy także Chatkę Grawitacyjną. Po wejściu do środka wszystko wydaje się być normalne. Do czasu, gdy otoczenie nie zacznie wirować!

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę