Szybki kontakt - wesela email email
Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering świąteczny i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!
Poznaj nasze propozycje na catering świąteczny, prezenty na święta z regionalnych i ekologicznych produktów.

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 20 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 20 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Odbiór 23.12 w godzinach 10:00 – 20:00 oraz 24.12. w godzinach 8:00 – 12:00
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00 do 22.12.2020:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Blog weselny

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2019-04-12

Ślub w plenerze

Moda na śluby plenerowe przyszła do nas kilka lat temu z zachodu, i od tego czasu nieustannie zyskuje na popularności. Każdy z nas kojarzy pewnie scenę z filmu, gdy zakochani składają sobie przysięgę małżeńską stojąc na łące, plaży czy wzgórzu. Jest to z pewnością bardziej atrakcyjna wizja, niż zaślubiny w budynku Urzędu Stanu Cywilnego nie dziwi więc, że coraz więcej par decyduje się na takie rozwiązanie.
 
ślub plenerowy

Ślub w plenerze - co musisz wiedzieć

Zanim spełni się nasze marzenie o ślubie pod gołym niebem, musimy poczynić pewne przygotowania. Przede wszystkim należy wybrać miejsce, w którym odbędzie się uroczystość. Najczęściej wybierane są ogrody lub parki, zwykle znajdujące się przy obiekcie któremu powierzyliśmy organizację wesela. W Dworze Korona Karkonoszy np. – popularnym centrum ślubów plenerowych na Dolnym Śląsku – pary mówią sobie „tak” w specjalnie przygotowanej do tego celu altanie na wzniesieniu, z której rozciąga się piękny widok na Karkonosze i otaczające ogrody. To doskonałe miejsce na ślub w plenerze, a dodatkowo pięknie prezentuje się na zdjęciach.
Wybór miejsca jest ważny, gdyż będziemy musieli wskazać je, składając odpowiedni wniosek w USC. Wnioski te niemal zawsze rozpatrywane są przychylnie, jednak musimy liczyć się z dodatkowymi opłatami. Tak, ślub plenerowy generuje dodatkowe koszty – standardowo jest to 1000 zł za przeprowadzenie ceremonii przez urzędnika w wybranym przez nas miejscu.
Warto wspomnieć też, że o ile plenerowy ślub kościelny teoretycznie jest możliwy, w praktyce odbywa się to niezwykle rzadko. Prawo kanoniczne zabrania bowiem udzielania ślubów w miejscach niewyświęconych, odstępując od tej zasady tylko w przypadku wystąpienia „niezwykłych okoliczności”.
 
ślub plenerowy

Ślub plenerowy - czym pamiętać

Warto podkreślić, że ślub plenerowy nie musi łączyć się z weselem pod chmurką. Często zdarza się, że po samych zaślubinach zabawa przenosi się do sali (chociaż część atrakcji nadal może odbywać się na zewnątrz, jak np. grill czy ognisko). Jeśli jednak urządzamy wesele „pod chmurką” musimy zadbać o zapewnienie odpowiednich warunków naszym gościom – noce potrafią być bowiem chłodne nawet latem. Z pomocą przyjdą tu specjalne ogrzewane namioty, których wielkość powinniśmy dopasować do liczby gości.
Okres od maja do końca września to pełnia sezonu jeśli chodzi o śluby plenerowe. Warto jednak pamiętać, że ciepłe miesiące są także najbardziej deszczowe (rekordzistą jest tu lipiec). W zanadrzu powinniśmy mieć więc salę rezerwową, do której w razie opadów przeniesiemy się, by złożyć ślubną przysięgę.
Choć letnie miesiące są najczęściej wybierane, nie musimy się do nich ograniczać planując ślub w plenerze. Ceremonia na świeżym powietrzu poza tym okresem będzie mieć również niepowtarzalny urok, gdy otaczać nas będą pełne kolorów jesienne pejzaże czy budząca się do życia wiosenna przyroda. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by taką uroczystość zorganizować zimą, wśród płonących pochodni, śnieżnego puchu i świecących na niebie gwiazd. Czyż nie brzmi to romantycznie?
 
ślub w plenerze
Nasz ekspert weselny
Joanna Hoc-Kopiej
Joanna Hoc-Kopiej
Ponad 750 zrealizowanych wesel, rocznie zarządza realizacją ponad 80 wesel (w tym w samym 2018 r. 100 wesel).
 
Poprzednie wpisy
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl