Prezent weselny – co podarować Młodej Parze?

TradycjaTrendy
Prezent weselny – co podarować Młodej Parze?

Ślub to niezwykle podniosła uroczystość. Jest to wyjątkowe, niezwykle romantyczne wydarzenie, które Para Młoda świętuje razem ze swoimi najbliższymi. Na ślub nie wypada pójść z pustymi rękami. Znalezienie idealnego prezentu na ślub dla Pary Młodej to niełatwe zadanie. Co podarować nowożeńcom: gotówkę czy jakąś materialną rzecz? Podpowiadamy, jak wybrać idealny prezent weselny. 

Prezent weselny w guście nowożeńców 

Jedną z tradycji ślubnych jest wręczanie prezentów świeżo upieczonym małżonkom. Niegdyś nowożeńców obdarowywało się podstawowymi sprzętami AGD, meblami czy akcesoriami do domu. Niestety często bywało tak, że ostatecznie Para Młoda kończyła wesele z 4 żelazkami, 10 identycznymi kompletami pościeli, 3 zegarami ściennymi i 2 odkurzaczami. Z czego to wynikało? Przede wszystkim z dostępności niewielu produktów na rynku. Wręczanie kopert z pieniędzmi nie było popularnym zwyczajem, dlatego goście stawiali na praktyczne upominki. 

Dziś raczej odchodzi się od takich prezentów. Wyjątkiem jest sytuacja, w której przyszli nowożeńcy sami zażyczą sobie produkty materialne na prezenty. Wiele par przygotowuje specjalne listy upominków ślubnych, które przedstawia gościom, kiedy zapytają o prezent weselny. Goście mogą wybrać sobie konkretną rzecz z listy i ją „zarezerwować”. Pozwoli to uniknąć powielania prezentów. Co może znaleźć się na takiej liście? Praktycznie wszystko – począwszy od sprzętów małego AGD, poprzez elementy wyposażenia do domu (takie jak pościel, ręczniki czy akcesoria kuchenne), aż do dekoracji (np. obrazów). Nie tylko jest to świetne rozwiązanie dla par, które są w trakcie aranżacji nowego domu lub mieszkania, ale także duże ułatwienie dla weselników. 

Zastanawiacie się gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Wasza miłość zasługuje na najpiękniejszą oprawę!

Coraz częściej na zaproszeniach znaleźć można specjalne oznaczenia sugerujące gościom, jakich prezentów oczekują nowożeńcy. Zwykle mają one formę oryginalnych grafik lub humorystycznych napisów (rymowanych wierszyków itp.). Może być to na przykład obrazek przedstawiający gotówkę i przekreślony bukiet kwiatów, co sugeruje, że Para Młoda chce dostać pieniądze, a kwiaty raczej warto sobie darować. Oznaczenia na zaproszeniach to bardzo subtelna i zarazem niezwykle trafna sugestia dotycząca prezentów weselnych. 

Prezent weselny czy koperty? 

Gotówka to bez wątpienia najbardziej popularna forma upominku na ślub. Taki prezent weselny z pewnością przyda się młodemu małżeństwu. Będą mogli wykorzystać pieniądze tak, jak chcą. Z części będą mogli np. pokryć wydatki na wesele. Tylko ile wypada włożyć do koperty? Porady weselne, jakie można znaleźć w tym temacie, są różne. Przyjęło się, że w kopercie powinno znaleźć się przynajmniej tyle, żeby Parze Młodej zwróciło się za „talerzyk”. Koszt wyżywienia dla jednej osoby na weselu wynosi 150-250 złotych. Para powinna zatem dać nowożeńcom w prezencie około 300-500 złotych. Oczywiście zasada ta jest umowna. Jeśli ktoś nie może pozwolić sobie na taką kwotę, powinien podarować Parze Młodej prezent na miarę swoich możliwości. 

Inaczej jest z rodzicami chrzestnymi. Przyjęło się, że prezenty od chrzestnych powinny być bardziej okazałe, niż te od pozostałych weselników. To, ile włożyć do koperty, przede wszystkim warto skonsultować z pozostałymi chrzestnymi. Wspólne ustalenie kwoty pozwoli uniknąć dysproporcji i nieprzyjemności z tym związanych – osoba, która da mniej, może poczuć się gorsza. Jaka kwota jest najbardziej odpowiednia? Około 1000 złotych od jednej osoby. Nie warto przesadzać. Zbyt wysoka kwota może wprowadzić w zakłopotanie Parę Młodą. 

 

W kopercie z gotówką powinna znaleźć się również elegancka kartka upominkowa z własnoręcznie napisanymi życzeniami. Czego życzyć Parze Młodej na nowej drodze życia? Przede wszystkim miłości, wzajemnego zrozumienia, wsparcia, szczęścia i jak najwięcej wspaniałych chwil. 

5 pomysłów na wyjątkowy prezent weselny 

A co gdyby podarować Parze Młodej coś wyjątkowego? Coś, co będzie im przypominać o tym magicznym dniu lub wygeneruje mnóstwo wspaniałych wspomnień? Ślub to niepowtarzalne wydarzenie, które warto dobrze uczcić. Dlatego też unikalny prezent dla nowożeńców może okazać się strzałem w dziesiątkę. 

Ciekawym pomysłem na niesamowity upominek dla Pary Młodej jest voucher na weekendowy pobyt w luksusowym SPA do wykorzystania w dowolnym terminie. W pakiecie powinny znaleźć się romantyczne atrakcje – takie jak masaż relaksacyjny dla dwojga, czy też kąpiel w wannie pełnej płatków róż. Nowożeńcy bez wątpienia docenią taki upominek. Będzie to dla nich doskonała okazja do odpoczynku po wielomiesięcznych, szalonych przygotowaniach do ślubu. Wspólne chwile spędzone w takim miejscu z pewnością będą niezwykle romantyczne i wyjątkowo odprężające. 

Parze Młodej można podarować prezent ślubny z adrenaliną. Voucher na skok na bungee, lot paralotnią, a może przejazd superszybkim, sportowym samochodem? Możliwości jest wiele! Jest to doskonała opcja na upominek dla miłośników szalonych aktywności. Para Młoda z pewnością przeżyje niezapomniane chwile, wykorzystując voucher. 

 

Inną propozycją na wyjątkowy prezent weselny są rzeczy z personalizacją. Dużą popularnością cieszą się skrzynki pełne dobrych życzeń. Zwykle są to drewniane, elegancko pomalowane pudełka ze specjalnym grawerem (np. z imionami nowożeńców i datą ślubu), w których znajdują się starannie przygotowane upominki. Co umieścić w takiej skrzynce? Zawartość pudełka dobrych życzeń powinna być idealnie dopasowana do Pary Młodej. Można umieścić w niej na przykład: los na loterię, butelkę dobrego wina, dwie filiżanki i zestaw smacznej kawy, smoczek dziecięcy, plik gotówki oraz pudełko wykwintnych pralinek. Każdą rzecz należy opatrzyć elegancką wstążeczką i niewielką etykietą zawierającą spersonalizowany napis – np. życzenia lub anegdotkę. Sentymentalny upominek wzruszy, wywoła uśmiechy na twarzach i ogrzeje serca świeżo upieczonych małżonków. 

Wybór idealnego prezentu weselnego nie należy do najłatwiejszych zadań. Jeśli brakuje nam pomysłów, nie bójmy się pytać przyszłych nowożeńców o to, co chcieliby dostać. Może mają przygotowaną specjalną listę prezentową? 

Szybki kontakt Zamów ofertę