Jak wybrać prezent dla nowożeńców?

Porady

Podczas gdy przyszli małżonkowie zajmują się formalnościami związanymi ze ślubem, wyborem sali, menu i strojów, głowy weselników zaprząta inne pytanie – jak wybrać prezent dla nowożeńców, aby okazał się trafiony? Wszystko zależy oczywiście od tego, jak dobrze znamy Młodą Parę, jakim dysponujemy budżetem i ile mamy czasu do wesela. Jest jednak kilka sprawdzonych sposób, które pomogą nam uniknąć prezentowych gaf.

O czym pamiętać, gdy wybieramy prezent dla nowożeńców?

1. Informacji nigdy za wiele.
Najlepsza rzecz, którą możemy zrobić przed zakupem prezentu, to zapytać o zdanie przyszłych małżonków. Załóżmy jednak, że nie mamy takiej możliwości, lub po prostu chcemy zgotować im niespodziankę. W takim przypadku warto zasięgnąć rady najbliższych Młodej Parze osób – istnieje duża szansa, że podpowiedzą nam oni co kupić lub przynajmniej odwiodą od nietrafionych pomysłów. Dobrze jest też dowiedzieć się, jakie prezenty planują inni goście, by uniknąć powtórzeń. 

2. Postaw na oryginalność.
Jeśli posiadamy jakiś talent a nasze hobby to DIY, nie zastanawiajmy się ani chwili. Jak podkreśla nasz ekspert weselny, Joanna Hoc-Kopiej: „Taki oryginalny, samodzielnie wykonany prezent (lub dodatek do głównego prezentu) sprawi, że obdarowywani poczują się naprawdę wyjątkowo. Świetnym pomysłem jest też np. przygotowanie albumu ze zdjęciami naszych nowożeńców, okraszonych komentarzami i życzeniami od serca”. To opcja dostępna dla każdego – wystarczy trochę czasu i odrobina kreatywności! Niektórzy goście tworzą także samodzielnie wykonane kartki z życzeniami dla Pary Młodej.

3. „Koperta” zawsze trafiona.
Co zrobić, jeśli do wesela zostało mało czasu, a my nadal nie mamy prezentu? Ostatnią deską ratunku wydaje się przysłowiowa koperta na wesele. Często przyszli małżonkowie zachęcają wręcz do wyboru tej opcji i nie ma w tym nic złego. Czasem jednak goście, zwłaszcza rówieśnicy Młodej Pary, czują się nieswojo z takim podarunkiem. Z odsieczą przychodzą na szczęście karty podarunkowe – mamy pewność, że nasz podarek nie wyląduje na strychu, a w dodatku odpada kłopot z transportem! Ponadto dla wielu wchodzących w życie małżonków zbiera na wybrany cel – dom, samochód, wycieczkę. Jeśli goście mogą pomóc im w zrealizowaniu marzenia, dlaczego tego nie zrobić? 

Prezent dla nowożeńców – czego unikać?

1. Sztampowość.
Jedną z największych weselnych wpadek jest powielanie się prezentów. Nawet, jeśli był on podarowany od serca, to trzecia sokowirówka, czy piąty komplet naczyń, będzie dla Pary Młodej bardziej kłopotem niż powodem do radości. Aby temu zapobiec, zrezygnujmy zupełnie ze sztampowych, oklepanych prezentów, takich jak: pościel, obrusy i ręczniki, zastawa stołowa i sprzęt AGD. Nie dość, że są to prezenty, które dawno wyszły z mody i choćby były okropnie drogie, nie zachwycą nowożeńców, to jeszcze mogą się powtórzyć.

2. Gusta i guściki.
Dzieła sztuki, ozdoby do domu oraz ubrania mogą znaleźć się na liście zakupów tylko w jednej sytuacji – jeśli Młodzi sami o nie poproszą, a w dodatku znamy ich lepiej niż siebie samych. Nie ma nic łatwiejszego niż nie trafić w czyjeś gusta, dlatego unikajmy tego rodzaju podarunków. W mniejszym stopniu dotyczy to też książek – w tym przypadku zamiast beletrystyki decydujemy się raczej na różnego rodzaju przewodniki i poradniki, związane z zainteresowaniami obdarowywanych (gotowanie, podróże, muzyka, fotografia itd.). Warto też wybierać nowości wydawnicze – w ten sposób zmniejszamy ryzyko, że Młodzi mają już tę książkę w swojej biblioteczce.

3. Na wszystko jest czas i miejsce.
Różnego rodzaju zabawne gadżety, bielizna erotyczna czy najnowsze wydanie Kamasutry to świetne upominki… na wieczór kawalerski lub panieński! Mniej mogą przypaść do gustu Młodej Parze podczas odpakowywania prezentów w gronie najbliższej rodziny. Z tego samego powodu nie wręczamy na ślubie prezentów dla (przyszłego) dziecka, nie jest to dobry prezent na wesele! Nie zapominajmy, że wesele to dzień Młodej Pary – zabawki zostawiamy na baby shower, pępkowe czy chrzciny. Ponadto nigdy nie wiemy, czy takim podarunkiem z wielu powodów nie sprawimy po prostu przykrości nowożeńcom.

Prezent dla nowożeńców od serca

Oprócz standardowego prezentu, jakim może być koperta z pieniędzmi, warto pokusić się o jakiś element zaskoczenia. Pięknie śpiewasz? Niech Para Młoda usłyszy twój głos podczas wejścia do kościoła! Chyba nie będzie osoby, której nie wzruszyłby taki prezent. To niespodzianka absolutnie od serca, która pozostanie w pamięci wszystkich na długo! A może masz inne talenty? Znakomicie tańczysz? Pokaż to na weselu i zrób wspaniałe show! Będzie to wspaniała atrakcja zarówno dla Pary Młodej, jak i gości weselnych. 

Świetnie sprawdzają się także upominki od serca lub dodatki do prezentu DIY. Możesz np. przygotować szkatułkę wspomnień z Parą Młodą lub słoik życzeń, w których umieścisz karteczki z kuponami na spełnianie życzeń nowożeńców. Będą mogli prosić Cię o to, co będzie na danej karteczce. Zadziała to poniekąd jak loteria, w której zawsze wygrywa się jakiś dobry uczynek. Czy to nie genialny dodatek do prezentu i jakże oryginalny pomysł?
Jeśli chodzi o wyjątkowe dodatki do prezentu, wiele Par Młodych dostaje ostatnimi czasy drzewka owocowe do zasadzenia. Jeśli więc wiesz, że Para Młoda będzie budować dom, drzewko to genialny symbol, który z pewnością obierze swoją własną, niepowtarzalną historię. Moc wspomnień i wzruszeń gwarantowana! 

Doskonałym prezentem dla Pary Młodej będzie także zorganizowanie wybranej atrakcji, np. fireshow, pokaz fajerwerków, występ grupy przyjaciół czy stworzenie specjalnego filmu ze wspomnieniami. Opatrzony piękną muzyką i grafikami film przeniesie małżonków w czasie i sprawi im mnóstwo radości. Stare zdjęcia to wielka radość i dużo pozytywnej energii. Po tego typu prezentach i atrakcjach Para Młoda będzie wiedziała, że ma wokół siebie najlepszych ludzi!

Na koniec ostatnia rada i coś, o czym zawsze warto pamiętać. Dołączona do prezentu kartka ze szczerymi życzeniami jest równie ważna, jak sam podarek. Kliknij i zobacz piękne zdjęcia z wesela! 

Życzymy udanej zabawy!

Szybki kontakt Zamów ofertę