Księga gości na wesele – niebanalna pamiątka, czy niepotrzebny gadżet?

PoradyTrendy
Księga gości na wesele - niebanalna pamiątka, czy niepotrzebny gadżet?

Księga gości na wesele to pamiątka, dzięki której Para Młoda będzie mogła nie tylko przypomnieć sobie chwile spędzone z bliskimi, ale także przeczytać, czego życzyli im goście tego dnia. Jak stworzyć niebanalną księgę gości? Gdzie ją ustawić, by wszyscy mieli okazję się do niej wpisać? Oto kilka rad, które być może Was zainspirują.

Czy warto mieć księgę gości na weselu? 

Księga gości na wesele nie jest jedynie dodatkową atrakcją dla gości. To wspaniała pamiątka, dzięki której Państwo Młodzi będą mogli wspominać po latach ten wyjątkowy. Coraz częściej więc wpisuje się w weselne zwyczaje. Życzenia zamieszczone w księdze przez zgromadzonych na uroczystości gości, po latach pozwolą Parze Młodej powrócić myślami do najpiękniejszego w życiu dnia. Ponieważ księga gości może przyjąć różną formę, każda Para Młoda znajdzie dla siebie odpowiednią, wpisującą się w styl wesela

Księga gości na wesele – gdzie ją ulokować? 

Księga gości powinna być dostępna dla gości przez cały czas trwania uroczystości weselnej. Dlatego najlepszym miejscem będzie sala weselna. Z drugiej strony księgi nie można ulokować tak, by przeszkadzała biesiadnikom. Powinna znajdować się gdzieś na uboczu, jednak nadal w dobrze widocznym miejscu. W przeciwnym wypadku ktoś mógłby się do niej nie wpisać. Najlepiej poprosić wodzireja, by poinformował zgromadzonych gości o tym, gdzie znajduje się pamiątkowa księga i poprosił wszystkich o nakreślenie kilku słów płynących prosto z serca.  

Księga gości na wesele będzie oprócz zdjęć czy filmu doskonałym źródłem wspomnień. Ważne, by została przez każdego z gości zauważona. Oddzielny stolik nie tylko będzie wyglądał elegancko, ale jednocześnie będzie rzucał się w oczy. Dzięki temu każdy obecny na sali będzie mógł podejść do księgi gości i zamieścić w niej pamiątkowe życzenia.

Państwo Młodzi nie mogą zapomnieć o tym, by obok księgi położyć przynajmniej jeden długopis. Goście na weselu raczej nie będą w nie zaopatrzeni, dlatego minimum jeden egzemplarz powinien znaleźć się przy księdze. Para Młoda może zdecydować się na zwykłe długopisy do wypisywania księgi, lub przygotować różnobarwne pisaki, by ich księga była wielobarwna i wesoła. 

Film zamiast księgi 

Ciekawym pomysłem na pamiątkowe „wpisanie” się do księgi są filmiki nagrane przez kamerzystę lub samych gości weselnych. W czasie tych krótkich filmów zgromadzeni na uroczystości goście weselni mogą złożyć Młodej Parze życzenia lub powiedzieć im jak bawią się w czasie trwania imprezy.  

Najlepiej poprosić kamerzystę o nagranie krótkich ujęć z każdym z gości. Jeśli jednak Para Młoda nie chce zdecydować się na osobę, która obsługiwać będzie kamerę, można zorganizować to inaczej. Statyw z kamerą lub dobrym aparatem nagrywającym wizję i dźwięk ustawione na uboczu równie dobrze mogą się sprawdzić. Samoobsługa w tym zakresie ma też jednak pewne minusy. Dobrze by ktoś czuwał nad sprzętem, by nie okazało się, że w czasie nagrywania któryś z gości przez przypadek skasował wszystkie filmy z życzeniami. 

Czy lokalizacja sali weselnej musi determinować jej wybór?

Wasza miłość zasługuje na najpiękniejszą oprawę!

Foto-księga gości na wesele 

Ustawienie fotobudki na przyjęciu weselnym może być dla zgromadzonych gości miłą niespodzianką. Świeżo upieczeni Małżonkowie mogą poprosić weselników, by jedną kopię zdjęć, które sobie wykonają, wkładali do wcześniej przygotowanego koszyczka lub skrzynki. Jeżeli Państwo Młodzi chcą, mogą obok niego położyć markery i pisaki, by na odwrocie goście mogli napisać kilka słów od siebie.  

Para Młoda, która martwi się o to, że goście będą brali sobie zdjęcia i zapomną zostawić drugi egzemplarz na pamiątkę dla Nowożeńców, może poprosić operatora fotobudki o wydrukowanie odpowiedniej ilości kopii. Dzięki temu każdy będzie zadowolony.

Księga gości w formie obrazu 

Oprócz tradycyjnej księgi gości, coraz większą popularność zdobywają jej inne, nieoczywiste formy. Jedną z propozycji, którą wybrać mogą Narzeczeni jest księga gości na wesele w formie obrazu. Jak się go tworzy? Umieszczając na specjalnej sztaludze puste płótno lub duży papierowy arkusz. Goście otrzymują mazak takiego koloru, by był dobrze widoczny i mogą wpisywać się w dowolnym miejscu. Na środku obrazu może zostać wygrawerowane serce wraz z imionami Pary Młodej i datą zawarcia przez nich ślubu.  

Innym, podobnym pomysłem, jest wykorzystanie jako księgi gości drewnianej ramki. Mocuje się do niej wycięte z drewna małe serduszka, które wcześniej goście mogą podpisać. Tak stworzony obraz Państwo Młodzi będą mogli powiesić w swoim domu. Taka dekoracja będzie im niezmiennie przypominać najszczęśliwszy dzień w ich życiu.

Personalizowana księga gości 

Ponieważ coraz częściej Pary Młode stawiają na indywidualizm i personalizowane dodatki, również księga gości na wesele może zostać odpowiednio przygotowana. Ostatecznie to, jak będzie wyglądała, zależy jedynie od kreatywności Państwa Młodych.  Może się na niej znajdować zdjęcie z sesji narzeczeńskiej lub mogą ją zdobić motywy przewodnie wesela. Księga może mieć zwykłą okładkę lub okładkę z drewna. Jej strony mogą być białe lub w każdym innym kolorze.  

O księdze gości warto pamiętać już podczas przygotowań do wesela. To ona po latach stanie się jedną z ważniejszych pamiątek z dnia ślubu. Pozwoli przenieść się myślami do tego pięknego dnia. To dzięki niej Państwo Młodzi będą latami pamiętali życzenia, które w dniu ślubu składali im najbliżsi.  

Ponieważ na rynku dostępna jest ogromna różnorodność ksiąg gości, każda para z pewnością znajdzie dla siebie odpowiednie rozwiązanie. Czy to będzie tradycyjna księga, film, czy księga w formie obrazu, tak samo spełni swoje zadanie.  

Szybki kontakt Zamów ofertę