Do czego służy ścianka na wesele?

Atrakcje na weseleStylizacjeTrendy
Do czego służy ścianka na wesele?

Ścianka na wesele to w ostatnich latach must have każdej uroczystości. Odkąd w 2015 roku do Polski przyszła moda na dekoracyjne ścianki, z każdym kolejnym zyskiwały one rzeszę fanów. Jakie ścianki najlepiej wybrać? W jaki sposób ozdobić ściankę na weselę?  Czy ściankę można postawić jedynie za Parą Młodą? Podpowiadamy. 

Jaka ścianka na wesele będzie najlepsza? 

Ścianki na wesele są nie tylko piękną ozdobą. Od razu rzucają się w oczy, dzięki temu przyciągają uwagę gości. Dzięki nim z łatwością można dostrzec gdzie znajdują się honorowe miejsca. Ścianki są również przepięknym tłem do fotografii. To, jaką najlepiej wybrać, zależy od tego, jaki charakter Państwo Młodzi chcą nadać uroczystości. Ścianki można przygotować samemu, wynająć lub kupić. Do jej stworzenia można wykorzystać ścianę sali balowej i udekorować ją np. zdjęciami z sesji przedślubnej.  

Kwiatowa ścianka na wesele  

Kwiatowe ścianki na wesele są hitem od kilku sezonów. Nieważne, czy organizujecie urocze i sielskie wesele folkowewesele i ślub w stylu glamour, czy zdecydowaliście się na cukierkowe wesele w stylu lat 50. Kwiatowa ścianka sprawdzi się na każdym z nich idealnie. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać rośliny.  

Na wiejskim weselu stać może ścianka z różnokolorowymi kwiatami. Jeśli Państwo Młodzi organizują wesele latem, nie może na niej zabraknąć kłosów zbóż i słoneczników. Na weselu w stylu glamour zaś idealnie sprawdzą się róże, piwonie i hortensje. Jeśli szukacie bardziej stonowanych ścianek, które będą bajecznym tłem, możecie postawić na ścianki z liści z dodatkiem białych delikatnych kwiatków. Na przykład gipsówki. 

Minimalistyczna ścianka za Parą Młodą

Jako Para Młoda, macie możliwość przygotowania ścianki na wesele takiej, jaką tylko macie ochotę. Wesele w minimalistycznym stylu czy wesele vintage także mogą mieć swoje ścianki. Wystarczą odpowiednie stojaki, które już same w sobie potrafią być ozdobą. Dodając do nich stylowe lampki lub trochę bluszczu można wyczarować przepiękną ramkę, w której zasiądą najważniejsze osoby na weselu.  

Ścianka na wesele DIY 

Zanim Para Młoda zdecyduje się sama zbudować ściankę na wesele, musi zapytać o zgodę obsługę lokalu. Odpowiedzą oni na pytania, czy sala weselna jest wyposażona w ściankę czy narzeczeni mają stworzyć lub dostarczyć swoją. Państwo Młodzi powinni również zapytać, czy obowiązują ich jakieś zasady dotyczące tworzenia takiej ozdoby. 

Takie zasady mogą dotyczyć wielkości ścianki lub na przykład długości nóg. Są one wprowadzane ze względów bezpieczeństwa.  

Do stworzenia ścianki na wesele przyda się coś, co będzie jej obramowaniem oraz specjalna siatka, do której Państwo Młodzi będą mogli doczepić kwiaty, kokardy, balony lub inne ozdoby. 

Ścianka na wesele ozdobiona może być drewnianymi napisami “Mąż i Żona” lub “Mrs&Mr”. Równie dobrze można ozdobić ją balonami, lub postawić przy niej stojak z balonami wypełnionymi helem. Zamiast kwiatów, czy lampek można ją ozdobić materiałem w kolorze przewodnim wesela. Atutem takich ścianek jest ich niski koszt. Jeśli chodzi o ich wygląd, to ogranicza Was jedynie wyobraźnia.  

Marzysz o idealnej lokalizacji na przyjęcie weselne?

Przekonaj się, że nie musisz dłużej szukać!

Fotościanka za Parą Młodą 

Bardzo ciekawym pomysłem na stworzenie tła za Parą Młodą jest wykonanie fotościanki. Tworząc ją należy jednak pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Fotografia, która będzie tworzyła tło musi być najwyższej jakości. Nie może być to Wasze ulubione zdjęcie robione telefonem. Do wydrukowania zdjęcia wielkości ścianki potrzebna będzie najwyższa możliwa rozdzielczość.  

Gdy już wybierzecie to jedno jedyne zdjęcie, które będzie miało zawisnąć za Wami w trakcie wesela, musicie pomyśleć o jego wywołaniu. Niestety nie da się wydrukować zdjęcia w tak dużym formacie w każdym miejscu. W tym celu Para Młoda powinna znaleźć firmę tworzącą banery reklamowe i zapytać, czy są w stanie wywołać zdjęcie tak, by powstało z niego tło. 

Gotowe ścianki na wesele 

Państwo Młodzi mogą kupić gotową ozdobę, która będzie za nimi stała. Taka ścianka na wesele będzie wyglądała profesjonalnie i z pewnością będzie dostosowana do wszelkich wymogów bezpieczeństwa. Gotowe ścianki na wesele są bardzo różnorodne. Każda Para w stanie dopasować ją do swojego wyobrażenia o najważniejszej uroczystości w życiu. Oprócz gotowych ścianek na wesele, Państwo Młodzi mogą wybrać poszczególne ozdoby, które umieszczą na swojej. Mogą ją spersonalizować dodając swoje imiona i datę ślubu. 

Ścianki na wesele można również postawić w ustronnym miejscu. Taka instalacja będzie wówczas wyjątkowym tłem do robienia zdjęć z Parą Młodą. Wybrany wcześniej fotograf na ślub i wesele może zrobić każdej zaproszonej na uroczystość parze pamiątkowe zdjęcie. W ten sposób zaproszeni goście będą czuli się jak na czerwonym dywanie.  

Własna czy z lokalu? 

Ściankę na weselę można zrobić, wynająć lub kupić. Niezależnie od tego, na co się zdecydujecie, trzeba ją ująć w kosztorysie. Są to przecież dodatkowe wydatki na wesele. Coraz częściej też ścianki weselne są na wyposażeniu lokalu. Wtedy obsługa sali po konsultacjach z Parą Młodą dostosuje ją do stylu uroczystości. Wspólnie ustalicie odpowiednie kwiaty, kolory i inne elementy. Ściankę można zaakcentować, odpowiednio ją doświetlając. Taka ozdoba z pewnością dostarczy Wam i Waszym gościom wielu niezapomnianych wspomnień. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę