Trendy ślubne – wesele w stylu vintage

TradycjaTrendy
wesele w stylu vintage

Młode Pary coraz częściej decydują się na śluby i wesela tematyczne. Uroczystości takie mają niepowtarzalny charakter i podkreślają niezwykły charakter tego ważnego dnia. Wśród nich na czoło wysuwa się wesele w stylu vintage – urzekające romantyczną atmosferą i pełne nostalgii za dawnymi czasami. Jak jednak przygotować się do organizacji takiego ślubu? O czym pamiętać i na co zwrócić szczególną uwagę?

Nasze przygotowania do wesela w stylu vintage powinniśmy rozpocząć od bardzo prostego, ale ważnego kroku. Chodzi o wybranie dekady, do której będziemy nawiązywać. Mamy tutaj dużą swobodę, możemy odwołać się do czasów naszych mam, babć, a nawet pra-pra-babć. Chętnie wybierane są lata 20. i 30. ubiegłego wieku ze względu na bogate stroje i muzykę. Nic jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nasz ślub nawiązywał do lat 50., 60. czy 70. Kiedy już zdecydujemy się na daną dekadę i styl, rozpoczynamy właściwe przygotowania do uroczystości.

Wesele w stylu vintage – w co się ubrać?

Najważniejszym elementem wesela w stylu vintage są stroje Młodej Pary. Ideałem jest oczywiście autentyczny ubiór z epoki, najlepiej odziedziczony po kimś z rodziny. Nie przejmujmy się jednak za bardzo, jeśli ich nie posiadamy. Ważne jest, aby suknia i garnitur pasowały do wybranego przez nas stylu. Suknia ślubna vintage sprawdzi się równie dobrze i będzie dużo łatwiejsza do zdobycia. Powinniśmy też pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie powiadomić świadków i gości o stylu naszego wesela. Dajmy także im czas na przygotowanie kreacji na ten wyjątkowy dzień.

Oczywiście pewnie nie wszyscy będą chcieli się przebierać, jednak nie należy do tego zmuszać czy w żaden sposób obligować gości. Każdy ma prawo przyjść ubranym jak chce i nie powinno się narzucać gościom swojego zdania. Z drugiej strony, skoro jest to wesele tematyczne, goście także powinni przyłożyć do tego szczególną uwagę i uszanować zadanie Pary Młodej. Nie ma tutaj złotego środka, jednak zwróćmy uwagę na fakt, jak dobrze znamy swoich gości. Jeśli wiemy, że większość z nich nie przyjdzie ubrana w danym stylu, nie walczmy z tym. To ma być dla Was wyjątkowy dzień, bez stresu i nerwów. Z pewnością macie jednak w swoim otoczeniu kilka osób, które na pewno przychylą się do Waszego pomysłu – polegajcie więc na nich. Wówczas nie będziecie czuli się w tych strojach odosobnieni, a jednocześnie spełnicie swoje marzenie.

Planujecie wesele w stylu vintage?

Nasza sala balowa nadaje się do tego perfekcyjnie ♥

Dodatki w stylu vintage

Poza samym ubiorem równie ważne są dodatki, które dopełniają całość wizerunku. Przetrząśnijmy szuflady w poszukiwaniu starej biżuterii, pereł i koronek. W zależności od wybranej dekady, panowie zamiast krawatów zakładają muchy i szelki, oraz np. dodatek w postaci zegarka na łańcuszku. Jeśli macie możliwość poszukiwań dodatków w szafach swoich babć i dziadków, będzie to znakomita zabawa i prawdziwy wstęp do wesela! Goście w ten sposób zbliżają się do siebie, zaczynają rozmawiać o zaślubinach, a nawet pożyczają sobie kultowe kreacje.

Jeśli goście nie mają możliwości znalezienia odpowiedniej kreacji, można zaproponować im poszukiwania w second-handach. Będzie to znakomita zabawa, a Wasze wesele będzie pokazywało ekologiczne podejście do kreacji weselnych w duchu zero waste.

suknia ślubna vintage

„Jeśli chodzi o kolorystykę czy kwiaty, bardzo pomocne są autentyczne zdjęcia z danej dekady, które z łatwością znajdziemy w Internecie. Warto poświęcić chwilę na tego typu badania, które dodadzą naszemu weselu tematycznemu autentyczności. Stare rodzinne zdjęcia są w tym przypadku na wagę złota, bo pokazują, jak wyglądały stroje z tamtych lat. Ciekawym źródłem inspiracji i pomysłów będą też dla nas filmy dziejące się w danej epoce” – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy. W związku z tym wielu Parom Młodym przychodzi do głowy wesele w stylu filmowym, w odniesieniu do jednego konkretnego tytułu lub całej epoki w kinematografii.

Sala weselna w stylu vintage

Poza strojami równie istotne jest miejsce uroczystości oraz dekoracje. Całe nasze starania pójdą na marne, jeśli tych aspektów przygotowań nie dopilnujemy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie takiego miejsca, w którym będziemy mogli zorganizować uroczystość dostosowaną do naszych indywidualnych potrzeb. Wesela szyte na miarę są specjalnością Dworu Korona Karkonoszy. Ponadczasowy wygląd naszej 100-letniej Sali Balowej sprawia, że bardzo chętnie wybierana jest na miejsce wesel tematycznych. Posiada ona niesamowity, butikowy klimat, który jest poniekąd odzwierciedleniem minionego stulecia.

Po wybraniu miejsca na wesele pozostaje nam zadbać o kilka elementów, które mają istotny wpływ na atmosferę całej uroczystości. Na miejsce ślubu powinniśmy udać się odpowiednim pojazdem, np. zabytkowym autem lub bryczką, które mają do dyspozycji Młode Pary w Dworze Korona Karkonoszy. Zadbamy o każdy szczegół, który definiowałby wesele w stylu vintage.

Nie mniejsze znaczenie ma muzyka oraz wystrój sali. Jak wskazuje Joanna Hoc-Kopiej: „Najlepiej oczywiście, by naszemu weselu towarzyszyła muzyka na żywo, wykonywana przez zespół lub kapelę grającą utwory z wybranej dekady. Wspaniałym pomysłem będzie także ubranie orkiestry w stroje z danej epoki. Jeśli chodzi o dodatki, tutaj również mamy duże pole do popisu – na stołach mogą znaleźć się świeczniki, kryształy i porcelana. Niepowtarzalny wystrój stworzy np. stara maszyna do pisania czy gramofon.

sala weselna w stylu vintage

Wspaniałym osobistym akcentem będą też, umieszone na stołach czy w odpowiednich miejscach na sali, stare zdjęcia rodziny i przyjaciół Młodej Pary. To będzie z pewnością niesamowita atrakcja dla każdego gościa. Część z nich będzie mogła właśnie siebie odnaleźć na zabytkowych fotografiach. Jeśli zdecydują się Państwo na wesele w stylu vintage w Dworze Korona Karkonoszy nasi doradcy zadbają o każdy szczegół tego wyjątkowego dnia i przygotują uroczystość, której nigdy nie zapomnicie” – dodaje ekspertka.

Ślub i wesele w stylu vintage zadziała niczym wehikuł czasu i przeniesie wszystkich gości oraz Parę Młodą w czasy absolutnie wyjątkowe, w których królowały muzyka i zabawa do białego rana. Takie właśnie może być Wasze wymarzone wesele.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę