Gala firmowa – gdzie ją najlepiej zorganizować?

Imprezy firmowePorady
Szampan na galę firmową

Jak uczcić sukces lub jubileusz? Czasem wystarczy, że poklepiesz pracownika po plecach lub ogłosisz coś na firmowym korytarzu. Są jednak okazje, które wymagają bardziej uroczystej oprawy. Wówczas sprawdzi się gala firmowa z prawdziwego zdarzenia. 

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Twoja firma to Ty – inni nie muszą zdawać sobie sprawy z ważnych jubileuszy czy kroków milowych. Ma znaczenie symboliczne, gdy sukcesy świętujesz z pompą, organizując galę firmową z prawdziwego zdarzenia. Czy to będzie 25-lecie firmy, czy pierwszych stu obsłużonych klientów, zasługujesz na odświętną oprawę. 

Gala firmowa w siedzibie firmy – za i przeciw 

Z tego powodu gala firmowa w siedzibie firmy nie jest zbyt dobrym pomysłem. Oczywiście – jeśli wydarzenie jest symboliczne, to nie ma chyba sensu jechać na drugi koniec Polski, bo wystarczy odkorkować szampana w firmowej kuchni. Jednak zbyt wielu właścicieli firm przed Tobą przekonało się, jak problematyczne bywają imprezy w firmowej siedzibie.  

  • Zazwyczaj jest na nich za mało miejsca, bo biuro nie służy do tańców, pokazów kulinarnych ani przebierania się.  
  • Nawet, jeśli skorzystasz z usług ekipy sprzątającej po przyjęciu, pracownicy długo jeszcze będą szukać wszystkich potrzebnych przedmiotów.  
  • Jedynym wyjątkiem jest sytuacja, gdy posiadasz ogród. O ile ma więcej niż 100-200 mkw. powierzchni, warto zorganizować w nim imprezę firmową (jeśli nie będzie to przeszkadzało sąsiadom).  

Dekoracje takie jak świetliste girlandy czy białe balony z helem są tanie, a wśród drzew wyglądają wprost magicznie. Największą zaletą gal firmowych w siedzibie firmy jest to, że ich organizacja jest tania. Jeśli jednak nie zamierzasz korzystać z pomocy profesjonalistów, weź pod uwagę odpowiedzialność, jaka będzie na Tobie spoczywać i ogrom pracy organizacyjnej, która jest wymagana, by wszystko odbyło się w porę i z odpowiednią oprawą.

Catering na galę firmową

A może sala bankietowa w mieście? 

Gala firmowa może też odbyć się w pobliżu firmy. To odbiera jej nieco odświętnego charakteru, ale przynajmniej członkowie zespołu będą mieli blisko. Zdejmujesz z siebie obowiązki organizacyjne, bo menu czy wystrój mogą pozostać po stronie właścicieli obiektu. Jeśli masz dostęp do urokliwie położonej sali na firmową galę, to warto ją wykorzystać. Gorzej, jeśli jest to jedna z wielu podmiejskich sal weselnych.

Ruchliwa droga za parkanem i odbywające się równolegle inne wydarzenia odejmą wydarzeniu uroku. Będziesz czuł, że to nie jest do końca „Twoje” święto. Przy mniejszych jubileuszach to mimo wszystko może się sprawdzić, w związku z omawianymi już ułatwieniami dotyczącymi transportu (dodatkowo możesz zamówić np. autokar lub bus, który o określonych godzinach zacznie rozwozić gości). Jeśli jednak okazja jest naprawdę wyjątkowa, być może lepiej będzie, gdy goście oderwą się od codzienności i zaczną świętować w zupełnie nowym miejscu.

Chcesz by Twoja gala firmowa wywarła niezapomniane wrażenie?

Nasza sala balowa stanowi idealną oprawę
– przekonaj się osobiście!

Konfigurator imprez firmowych agencji eventowej Dwór Korona Karkonoszy

Wyjazdowa gala firmowa – czy to dobry pomysł? 

Szczególnie większe wydarzenia, jak 10-lecie firmy czy duży sukces finansowy, wymagają wyjątkowej oprawy. Wyobraź sobie, że za kolejne 10 lat pracownicy wspominają poprzedni jubileusz. Jeśli odbył się w przypadkowym miejscu w pobliżu biura, raczej nie będą już wtedy mogli przypomnieć sobie jego nazwy… Co innego, jeśli spędziliście ten czas w miejscu szczególnym. Malownicze Karkonosze, Sopot, a może wyspa na jeziorze? Nie ignoruj wiedzy psychologów na temat tego, jak budowane są wspomnienia. Wystarczy jeden dzień w pięknej scenerii, by zmienić życie na zawsze. 

Jeśli dobrze wybierzesz miejsce, Twoi pracownicy będą je wspominać jeszcze długo, a nawet sami chętnie do niego wrócą w przyszłości. Z czasem to pozwala też budować wspólną „mapę wspomnień” – na mapie Polski, a może i Europy, będzie coraz więcej miejsc, które będziecie razem z zespołem dobrze wspominać.  

Ładne, nietypowe miejsce podkreśla też wyjątkowość chwili. Jak konkurencja odbierze informację, że swój wielki jubileusz urządziłeś na polanie za firmowym garażem? A jak zareagują, jeśli okazję uczciłeś na Malediwach, na Majorce lub w wynajętym na wyłączność hotelu w Karkonoszach? Jak widać, wybór miejsce ma też znaczenie PR-owe i wizerunkowe. Dlatego warto poświęcić czas, by wybrać idealne.

Gala firmowa - stroje

Gala firmowa – unikalna czy tradycyjna? 

Tradycyjna impreza tego typu to wieczorowe kreacje, eleganckie stoliki i wieczór pełen przemów. To się sprawdza od początku ubiegłego wieku, a może jeszcze dłużej. Jeśli jednak masz młody zespół, dla niego taka gala firmowa może być nudna. Co zamiast? 

  • Nieformalna gala a nad basenem lub na plaży; 
  • gala firmowa w stylu eko, z papierową zastawą, domowym piwem czy organicznym winem; 
  • uroczystość z występami, na którą każdy zespół przygotuje coś od siebie.  

W ten sposób pokażesz, że idziesz z duchem czasu. Jeśli Twój zespół na co dzień ubiera się bardzo swobodnie, to z radością usłyszy, że nie trzeba na tę okazję przebierać w garnitur, ani kupować balowej sukni. Właśnie takie drobiazgi sprawiają, że widać, jak bardzo dbasz o swoich pracowników. 

Jak zorganizować imprezę – zobacz konfigurator imprez

Szybki kontakt Zamów ofertę