Western City Karpacz

Western City Karpacz w Ścięgnach koło Karpacza to miejsce na miarę miasteczek prawdziwych kowbojów, z dobrze nam znanych spaghetti westernów.

Western City to park rozrywki stylizowany na kowbojskie miasteczko. Zajmuje powierzchnię 65 h. Znajdziemy tu drewniane elementy wyglądające, jakby je żywcem przeniesiono z krajobrazu Dzikiego Zachodu, a także pastwiska dla koni i bydła.

Główną atrakcja Western City jest miasteczko liczące 12 drewnianych budynków. To m.in. Sklep Kolonialny, Saloon, w którym jest możliwość spróbowania kowbojskiego posiłku czy „wody ognistej” w tamtejszym barze. Na terenie Western City Karpacz odbywają się przedstawienia, jak pojedynek kowbojów w samo południe czy napady na bank.

Ogromny teren zagospodarowano na stadninę koni, zamieszkiwaną w większości przez rasę American Quarter Horse. Kolejną atrakcją jest mini zoo, z różnymi gatunkami zwierząt, jak: kuce, owce, krowy, kozy czy jaki. Całością opiekuje się obsługa parku, która przebrana jest w stylizowane stroje. Na terenie Western City organizowane są obozy konne dla dzieci i młodzieży. Ponadto co roku, na początku sierpnia, odbywają się tu Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Western i Rodeo.

Western City Karpacz- informacje dla turystów

Park Western City Karpacz zaprasza turystów cały rok. Możemy się tu dobrze bawić od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00. Cena biletu dla osoby dorosłej to 31 zł, a dla dzieci to koszt 27 zł. Wstęp na Rodeo Show kosztuje 45 zł, a godzinna jazda konna to 120 zł za osobę. W ofercie Western City są także karnety promocyjne, uwzględniające wiele atrakcji, jak: przejazd kolejką, jazda konna czy rzuty podkową w cenie 41 zł na osoby dorosłej i 35 dla dzieci. Zima nie powinna studzić zapału, ponieważ w tym czasie na terenie parku organizowane są kuligi z kiełbaskami i grzanym winem.

Park Western City Karpacz to wyjątkowa atrakcja w regionie a także miejsce warte odwiedzenia przy okazji pobytu w pobliskim Parku Narodowym Karkonosze. Planując wyjątkową rozrywkę, warto zastanowić się nad odwiedzeniem Western City. Karpacz znajduje się niecałe 10 min od parku rozrywki, dlatego warto tam zajrzeć przy okazji dłuższego pobytu w Karkonoszach.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy:

Mapa dojazdu

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę