Park Miniatur Budowle Świata

Park Miniatur Budowle Świata znajduje się nieopodal Karpacza w miejscowości Mysłakowice. Łatwo tu trafić ponieważ park, zlokalizowany bezpośrednio przy trasie Jelenia Góra – Karpacz, trudno przeoczyć. Jest to niezwykła atrakcja zarówno dla małych jak i dużych podróżników. To także wyjątkowa gratka dla osób chcących zobaczyć najznakomitsze światowe budowle bez konieczności odbywania dalekiej podróży.

Park Miniatur Budowle Świata – prawdziwe dzieła sztuki

W parku można zobaczyć aż 28 makiet, przedstawiających najbardziej charakterystyczne budowle pochodzące z pięciu kontynentów. Modele zbudowane w skali 1:25, 1:50 oraz 1:100 robią wrażenie. Niektóre egzemplarze są całkiem pokaźnych rozmiarów i prezentują budowle w czasach ich największej świetności. Tym bardziej warto je zobaczyć, gdyż po niektórych do dnia dzisiejszego pozostały jedynie ruiny.

Modele budowli wykonane zostały rękami utalentowanych i profesjonalnych modelarzy. Artyści idealnie oddali charakter każdej z nich, skupiając się na przedstawieniu nawet najmniejszych detali. Ich odwzorowanie było możliwe na podstawie dokumentacji technicznej oraz zdjęć.

Dodatkowo przy każdym eksponacie znajdziemy tabliczkę informacyjną, na której umieszczono krótki opis zawierający rys historyczny a także ciekawostki dotyczące danej atrakcji.

Niecodzienne atrakcje na wyciągnięcie ręki

Park daje możliwość zobaczenia takich budowli jak: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, londyński Big Ben, znany wszystkim mityczny Sfinks, niezwykły Chiński Mur i Tadż Mahal czy nawet Biały Dom.

Dostępność dla zwiedzających

Park Miniatur Budowle Świata czynny jest w okresie od kwietnia do listopada w wydłużonym czasie, a w pozostałe miesiące nieco krócej. Najbardziej oblegany jest w trakcie miesięcy wakacyjnych. Bilety w atrakcyjnych cenach można nabyć w kasie. Ta znajduje się na żółtym autobusie rodem prosto z Ameryki, tuż przy obiekcie. Dla grup zorganizowanych przewidziano zniżki. Koszt biletu obejmuje zwiedzanie, parking i toalety. Na terenie parku miniatur możliwe jest zarówno robienie zdjęć, jak i filmowanie. Czas zwiedzania parku wynosi około jednej godziny. Dla najmłodszych, spragnionych kolejnych atrakcji, polecamy także wizytę w Muzeum Zabawek. Karpacz znajduje się tuż obok, warto więc odwiedzić to miejsce będąc w pobliżu.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy

Mapa dojazdu

Warto wiedzieć:

Czy do parku można wejść z psem?

Park to miejsce przyjazne zwierzętom. O ile nasz pupil jest spokojny i bezproblemowy, może nam towarzyszyć podczas zwiedzania.

Ile kosztuje wejście do Parku Miniatur Budowle Świata?

Bilet normalny to koszt 14 zł, ulgowy - 12 zł. W sprzedaży dostępne są także bilety rodzinne i grupowe w atrakcyjnych cenach.

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę