Kolorowa – letni tor saneczkowy (Karpacz)

Znajdująca się w Karpaczu Kolorowaletni tor saneczkowy, to fanatyczne miejsce dla całej rodziny. Można tu spędzić niezapomniane chwile. Z pewnością nie zabraknie też adrenaliny. Wyjątkowości temu miejscu dodaje fakt, że znajdująca się tu rynna saneczkowa jest jedną z najdłuższych w Polsce, a jej wiraż ma całe 360 stopni. Tor jest w pełni oświetlony, bezpieczny i oznakowany w dzień i w nocy. Całkowita długość toru saneczkowego to 1430 metrów – zjazd to przeszło kilometr cudownych wrażeń!

Tor skonstruowano w taki sposób, że umożliwia jazdę głównie w sezonie letnim. Zachętą dla niektórych gości jest to, że z jednych sanek mogą korzystać dwie osoby. Co ciekawe, z powiedzeniem mogą to być dwie osoby dorosłe. Niemniej ich łączna waga nie może jedynie przekroczyć 170 kg.

Kolorowa – letni tor saneczkowy – najważniejsze parametry

Dla tych, którzy lubią skondensowane dane, poniżej prezentujemy najważniejsze parametry toru. Dzięki nim można sobie lepiej wyobrazić, co zastaniemy na miejscu:

  • długość podjazdu – 370 metrów
  • długość zjazdu -1060 metrów
  • ilość tuneli – 2, łącznie mające 24 metry, z czego jeden ma 18, a drugi 6 metrów
  • prędkość maksymalna – 35 km/h, każdy pojazd wyposażony jest w dwa hamulce, ręczny oraz odśrodkowy, które pozwalają dowolnie sterować prędkością zjazdu
  • maksymalne obciążenie saneczek – 170 kg
  • na trasie zjazdu znajduje się wiraż ślimakowy, pozostałe 14 wiraży, 3 uskoki oraz oczko wodne
  • całkowity czas przejazdu zależny jest od prędkości, ale z reguły twa około 5-7 minut

Godziny otwarcia i bilety

Kolorowa – letni tor saneczkowy w największym sezonie czynny jest w godzinach 9:00 do 20:00. Poza sezonem godziny ulegają skróceniu. Jeden przejazd obecnie kosztuje 15 zł, jednak istnieje możliwość zakupu atrakcyjnych cenowo karnetów.

Z toru saneczkowego mogą już korzystać dzieci powyżej 3. roku życia, jednak do 8. roku życia muszą to robić pod opieką opiekuna, spełniającego warunki uprawniające do samodzielnego zjazdu. Samodzielna jazda możliwa jest w przypadku dzieci 8-letnich o wzroście powyżej 135 centymetrów.

Kolorowa – letni tor saneczkowy można obserwować online, dzięki znajdującej się na miejscu kamerze internetowej.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy:

Mapa dojazdu

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę