Szalone przygotowania do ślubu – czyli jak zaplanować ślubny dzień?

Kiedy weselePorady
Szalone przygotowania do ślubu – czyli jak zaplanować ślubny dzień?

Niedawno się zaręczyliście i chcecie się pobrać? To super wiadomość! To wspaniałe, że dążycie do tego samego, mocno się kochacie i macie przed sobą wspólną przyszłość. Jednak zanim zajmiecie się planowaniem dalszego życia, musicie zmierzyć się z organizacją ślubu. Od czego zacząć przygotowania do ślubu? Przedstawiamy przedślubny harmonogram, dzięki któremu o niczym nie zapomnicie! 

Przygotowania do ślubu bywają szalone. Jako przyszli nowożeńcy macie mnóstwo spraw do załatwienia i wiele ważnych decyzji do podjęcia. W tej całej przedślubnej gorączce łatwo o czymś zapomnieć, co może być powodem niepotrzebnego stresu. Dlatego ważne jest, żebyście do organizacji ślubu podeszli z pełnym zaangażowaniem, pozytywnym nastawieniem i… dobrym planem! Porządny harmonogram to, zaraz obok szczegółowego budżetu, najważniejszy element wstępnych przygotowań do dnia ślubu. Starannie rozpisany plan działania pozwoli uniknąć przykrych niespodzianek, dodatkowych wydatków i niepotrzebnych sporów. Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie niczego na ostatnią chwilę! Takie działanie wiąże się np. z ryzykiem niedostępności wybranych podwykonawców w określonym terminie. Lepiej wszystko załatwić odpowiednio wcześniej, a ostatnie dni przed ślubem spędzić na radosnym, spokojnym oczekiwaniu. 

Dobry plan to podstawa – przygotowania do ślubu krok po kroku 

Jak powinien wyglądać porządny harmonogram? Na początku ustalcie podstawowe kwestie dotyczące tego ważnego dnia. Przede wszystkim wybierzcie datę ślubu oraz charakter ceremonii – czy będzie to ślub cywilny, czy kościelny. Szczegółowo zaplanujcie budżet i określcie, kto za co płaci na weselu. Wybierzcie styl, ustalcie motyw przewodni wesela i przygotujcie wstępną listę gości. Ułatwi Wam to znalezienie idealnego lokalu na wesele. 

Rok przed ślubem (a nawet wcześniej) zarezerwujcie salę weselną i podpiszcie umowy z najważniejszymi podwykonawcami (zespół, fotograf, kamerzysta, firma dekoratorska). Następnie zaklepcie datę w kościele lub urzędzie i dowiedzcie się, jakie dokumenty przed ślubem będą Wam potrzebne. Ponadto ustalcie dodatkowe atrakcje weselne, podpiszcie stosowne umowy z firmami oferującymi takie usługi, a także przygotujcie szczegółową listę gości i wyślijcie „save the date”, czyli zawiadomienie ślubne. 

Około 9-10 miesięcy przed dniem ślubu Panna Młoda powinna wybrać suknię ślubną i dodatki do swojej kreacji. Jest to także odpowiedni czas na rezerwację terminów u fryzjerki i makijażystki – warto umówić się również na próbny makijaż i fryzurę, żeby w dniu ślubu nie martwić się tym, że wizja stylistki będzie inna niż wizja Panny Młodej. 

 

Przygotowania do ślubu – zostało już tylko pół roku 

6 miesięcy przed ślubem to idealny moment na zakup zaproszeń ślubnych i innych materiałów drukowanych (takich jak tablice rejestracyjne czy dekoracje na salę weselną). Z winietkami i planami stołów zaczekajcie do momentu potwierdzenia przez gości obecności na ślubie. Powinniście również rozejrzeć się za kreacją dla Pana Młodego, kupić obrączki ślubne i zarezerwować pojazd do ślubu. Pomyślcie też o transporcie i noclegach dla gości, jeśli ślub odbywa się poza miastem lub weselnicy przybywają z daleka. Jeśli zdecydowaliście się na ślub kościelny, nie zapomnijcie o tym, żeby zapisać się na nauki przedmałżeńskie. 

3 miesiące przed dniem ślubu przygotujcie wszystkie niezbędne dokumenty (niektóre ważne są tylko 3 miesiące, dlatego nie warto załatwiać ich wcześniej), rozdajcie zaproszenia ślubne i wybierzcie kwiaty – w tym bukiet dla Panny Młodej, kwiaty na stoły weselne i inne dekoracje. Ustalcie szczegóły współpracy z podwykonawcami, zamówcie ciasta i tort weselny, kupcie alkohol i zaplanujcie menu. 

Ostatni miesiąc to czas na poprawki w kreacjach ślubnych, organizację winietek, planów stołów i podziękowań dla gości oraz zaplanowanie wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. 

Przygotowania do ślubu spędzają Wam sen z powiek?

Nasz Wedding Planner czuwa nad wszystkim,
byście mogli spać spokojnie 🙂 Zainteresowani?

Ślubna gorączka, czyli ostatnie dni przygotowania do ślubu  

Został ostatni tydzień do jednego z najważniejszych dni w Waszym życiu. Przygotowania do ślubu zmierzają ku końcowi. Wasze głowy i serca wypełniają emocje – szczęście, ekscytacja, miłość, ale i zdenerwowanie, czy nawet strach przed nowym. To całkiem normalne. Kilka dni przed ślubem skupcie się na sobie. Na tym, żeby w pełni przeżywać ten wyjątkowy czas. Na wszelki wypadek potwierdźcie godziny z zarezerwowanymi podwykonawcami, ustalcie ze świadkami zakres ich obowiązków i przygotujcie szczegółowy plan dnia ślubu, który pozwoli Wam uniknąć chaotycznej krzątaniny i niepotrzebnych nerwów. 

A kiedy przychodzi ten wielki dzień… 

…pamiętajcie, żeby porządnie się wyspać! W dniu ślubu musicie być pełni siły, energii i w dobrych humorach. A nic tak nie psuje nastroju, jak zarwana noc. Jeśli stres nie pozwala Wam spać, możecie wspomóc się ziołowymi naparami, które ułatwią Wam odprężenie. 

Dzień ślubu może być nerwowy, dlatego już dzień wcześniej zadbajcie o odpoczynek. Dwór Korona Karkonoszy pozwala Pannie Młodej zakwaterować się wieczór przed ślubem. Przyszła żona może odprężyć się na relaksacyjnym masażu czy odpocząć w pięknym ogrodzie otoczonym malowniczymi górskimi krajobrazami. 

 

W dniu ślubu koniecznie zjedzcie pożywne śniadanie i pijcie dużo wody. Pod żadnym pozorem nie pomijajcie porannego posiłku! Głód jest sprzymierzeńcem stresu. Niezjedzenie śniadania to najprostsza droga do złego samopoczucia, które może skutecznie popsuć ślubny dzień. 

Dzień ślubu to Wasz czas! Cieszcie się nim, czerpcie z niego wszystko to, co najlepsze. Nie przejmujcie się tym, że coś może pójść nie tak. Zrobiliście wszystko, co w Waszej mocy, żeby zaplanować wymarzoną, jedyną w swoim rodzaju ceremonię. W dniu ślubu pozwólcie sobie na szczęście, spokój ducha i radosne celebrowanie wydarzenia, które jest początkiem Waszej wspólnej przyszłości. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę