Trendy weselne – wesele w górach

Sala weselnaTrendy
sielankowo

Moda na wesela stylizowane, z motywem przewodnim w tle, ustąpiła miejsca przyjęciom w naturalnej scenerii. Polacy coraz częściej decydują się na ucieczkę od miejskiego zgiełku w stronę ciszy, niewymuszonej formy przyjęcia, z pięknymi widokami w tle. Góry są miejscem, gdzie para młoda odnajduje to, co stanowi o udanym przyjęciu weselnym. Nie bez znaczenia jest także wyróżnienie wesela na tle innych uroczystości oraz zapamiętanie tego wydarzenia przez gości. Z pewnością wesele w górach będzie dla nich takim niezapomnianym przeżyciem.

Wesele w górach – trendy, który się zadomowił

„Świeże powietrze, zjawiskowe widoki, spacerowe trasy – to tylko kilka argumentów przemawiających za organizacją przyjęcia w górach. Wesela w górach stają się coraz bardziej popularne wśród Polaków” – mówi Joanna Hoc-Kopiej, specjalistka ds. planowania wesel z Dworu Korona Karkonoszy. „Fani górskich atrakcji chcą spędzić ten najważniejszy dzień w życiu w swojej ulubionej scenerii. Lokalizacja sprawia, że obok samej zabawy, goście mają do wyboru także szereg innych rozrywek, m.in. piesze wędrówki. Pamiętajmy jednak, że całą uroczystość należy zaplanować odpowiednio wcześniej. Standardowy okres oczekiwania na salę weselną w atrakcyjnym miejscu wynosi około 2 lat” – dodaje ekspertka. Wiele par poszukuje wyjątkowego miejsca by zorganizować wymarzone wesele w górach.

Wesele Dolny Śląsk

Malownicze tereny znajdziemy nie tylko w Tatrach. Także tereny Dolnego Śląska zasługują na szczególną uwagę – w okolicach Karpacza znajdziemy wiele atrakcji wartych zwiedzenia – zamki, pałace, dawne twierdze. Samą ceremonię zaślubin można zorganizować w plenerze, w stylowych świątyniach i kościółkach – dużą popularnością cieszy się np. Świątynia Wang w znanym górskim kurorcie. Wesele w Karpaczu – warto! A śluby w plenerze to kolejny trend zyskujący coraz większą popularność. Przy odrobinie szczęścia i wysiłku, po otrzymaniu zgody kurii, można także zorganizować ślub kościelny w plenerze. Musi się to jednak odbyć w miejscu kultu religijnego, np. w kapliczce czy przy krzyżu.

zachód słońca Karkonosze

Pomysł na poprawiny

„Po samym weselu nic tak nie postawi na nogi jak długi spacer na świeżym powietrzu po górzystym terenie. W zależności od pory roku, góry oferują zróżnicowane formy rozrywki. Zima to idealny czas na zorganizowanie kuligu dla zaproszonych gości, natomiast ciepłe pory roku sprzyjają wspólnej wędrówce lub zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Goście naszego obiektu często nie chcą powielać schematu z pierwszego dnia zaślubin i preferują aktywną formę wypoczynku na świeżym powietrzu” – podkreśla Joanna Hoc-Kopiej. „Obok przyjemności z samego spaceru, tak spędzone poprawiny znacząco wpływają na poprawę samopoczucia, nadwyrężonego przyjęciem, które często trwa do białego rana” – dodaje. Grill, ognisko czy tańce na świeżym powietrzu z pewnością zadowolą, ale i zaskoczą gości.

Ślub w górach

„Nie da się ukryć, że jednym z najistotniejszych elementów tak ważnej uroczystości jest dobra kuchnia. Świeże powietrze, aktywne spędzanie czasu i malownicze widoki – wszystko to znacznie pobudza apetyt gości. Wybierając obiekt weselny, zwróćmy uwagę na potrawy znajdujące się w menu. Powinno bazować na daniach uniwersalnych, dostosowanych do różnych gustów kulinarnych naszych gości. Warto jednak urozmaicić je o kilka potraw kuchni regionalnej, która zachwyca swoją prostotą. W ciepłych miesiącach ogromną popularnością cieszą się też poprawiny w formie grilla” – przekonuje Joanna Hoc-Kopiej. Potrawy najczęściej bazują na treściwych składnikach: ziemniakach, kapuście, pieczonym mięsie.

poprawiny grill w ogrodzie

Tradycyjne, regionalne potrawy z Dolnego Śląska to coś, czego szukają goście. Szczególnie Ci, którzy na co dzień są mieszkańcami wielkich miast. Nasza cisza, spokój i możliwość obcowania z przyrodą to doskonały sposób na wyciszenie i relaks pośród górskich szczytów. Ważnym argumentem, przemawiającym za tym, by zorganizować wesele w górach, jest także piękna sceneria. Naturalny plener, swoboda, szczyty górskie w tle – nie wymagają dodatkowych aranżacji, istotnych z punktu widzenia ślubnej sesji zdjęciowej. 

zima Dwór Korona Karkonoszy Dworska Sala Balowa
Sala weselna Dolny Śląsk, Dwór Korona Karkonoszy, Sosnówka koło Karpacza

Co więcej, nasi specjaliści od organizacji wesel zajmą się kwestiami technicznymi, dlatego nie musisz martwić się o załatwianie spraw prze telefon. Nic nie umknie Twojej uwadze, ale wszelkie trudne kwestie możesz powierzyć nam.  Współpracujemy z najlepszymi podwykonawcami, dlatego Wasze wesele będzie miało najlepszą oprawę, o jakiej nikt nie zapomni.

Blok CTA

Nie masz czasu na organizację wesela?
Nie wiesz, od czego zacząć?

Zdaj się na nasze doświadczenie. Wszystkim się zajmiemy.

Wesele w górach w lokalnym stylu

Jeśli góry to oczywiście górale! Jeśli marzycie o weselu w stylu góralskim, to świetnie trafiliście. Wesela stylizowane to obecnie znany trend, który umożliwia dopasowanie aranżacji uroczystości to zainteresowań i marzeń Państwa Młodych. Nic więc dziwnego, że wiele osób decyduje się właśnie na taki pomysł. Wesele w stylu góralskim to wisienka na torcie, szczególnie w tej lokalizacji. Górskie szczyty sprzyjają takim pomysłom i zdobywają coraz więcej zwolenników.

Wesele w stylu folkowym

W stylu góralskim możemy przygotować nie tylko tradycyjne menu weselne, ale także całą oprawę wesela wraz z dekoracjami. Co więcej, do ślubu możecie pojechać powozem wiezionym przez konie! To będzie niezapomniana atrakcja. Góralska kapela dopełni całości, a jeśli Wasze stroje będą nawiązywały do tego stylu, zarówno Wy jak i goście, przeniesiecie się do zupełnie innej krainy!

wesele Karkonosze góry

Wesele z noclegiem

Pamiętajmy, że jeśli decydujemy się na wesele w górach, warto przy tym zorganizować komfortowy nocleg dla gości. Nie jest to problemem, jeśli wybierzecie odpowiedni obiekt. Dwór Korona Karkonoszy oferuje znakomitą bazę noclegową. Przyjemne dla oka, wygodne pokoje i apartamenty są wspaniałym dopełnieniem przyjęcia weselnego. Każdy z kilkudziesięciu pomieszczeń posiada własny wystrój i własną historię, która jest niepowtarzalna dla całego obiektu. Te wnętrza to także ukłon w stronę gości, którzy poczują się naprawdę ugoszczeni, tak jak w domu. Nie ma nic lepszego niż komfortowy odpoczynek po całym dniu wędrówek górskich i całonocnej zabawie.
Ostatnią jednak niemniej ważną kwestią jest organizacja przyjęcia weselnego na wyłączność. W Dwór Korona Karkonoszy nie spotkasz się z sytuacją, że hotel będzie organizował kilka wydarzeń jednocześnie. Zadowolenie gości jest dla nas priorytetem i największą nagrodą.

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę