Jak zorganizować wesele międzynarodowe?

PoradyTrendy
Jak zorganizować wesele międzynarodowe?

Organizacja wesela, na które wielu gości przyjedzie z zagranicy, to nie lada wyzwanie. Tym bardziej, gdy nie mówią oni po polsku. O czym należy pamiętać organizując wesele międzynarodowe? Jak połączyć różne tradycje i zwyczaje weselne? Kiedy wynająć tłumacza? Jak dopiąć uroczystość na ostatni guzik, gdy Państwo Młodzi mieszkają w innym kraju? Podpowiadamy! 

Miłość bez granic czyli wesele międzynarodowe 

W czasach, gdy granice są dla Polaków otwarte praktycznie do wszystkich krajów świata, nikogo już nie dziwią pary międzynarodowe. Zastanawiacie się, jak się zabrać za organizację wesela międzynarodowego? Narzeczeni, którzy pragną zorganizować taką uroczystość, przed rozpoczęciem planowania muszą przeprowadzić ze sobą poważną rozmowę.  

Warto wytłumaczyć Drugiej Połówce, jak wyglądają polskie zwyczaje weselne, oraz posłuchać jak najważniejszy dzień w życiu organizowany jest w jej kraju. Gdy już wiecie, jakie są podobieństwa i różnice, możecie zdecydować, jakie elementy chcecie wprowadzić do waszej ceremonii. Pary Młode mogą zdecydować się na tradycyjne wesele, które niczym się nie różni od wesela organizowanego w kraju jednego z Narzeczonych. Mogą do niego dodać kilka tradycji weselnych drugiego Małżonka, lub zmieszać obie te uroczystości.  

Wiele Par Młodych decyduje się w takich sytuacjach także na organizację międzynarodowego wesela. Takiego, które wszyscy kojarzą z filmów romantycznych. Takie wesele w stylu amerykańskim cieszy się dużą popularnością wśród par międzynarodowych. To dlatego, że dzięki filmom hollywoodzkim wszyscy znają tradycje i zwyczaje takiego wesela. Ponadto wesele niczym z Ameryki charakteryzuje się bardzo szczegółową organizacją i dopięciem wszystkich elementów uroczystości na ostatni guzik.  

Niezależnie od tego, jaką metodę łączenia różnych zwyczajów wybierze Para Młoda, warto przygotować plan uroczystości. Wypisanie w podpunktach kolejnych części ceremonii pomoże gościom nie tylko zrozumieć co się dzieje, ale także czynnie brać udział w świętowaniu. Należy pamiętać, by takie plany wesela wypisać w dwóch językach. Można je przygotować na kształt eleganckich broszur, jakie można spotkać w teatrach. Warto zwrócić uwagę na to, by plan taki stworzony był w takim samym stylu jak reszta ślubnej papeterii.  

Czy na weselu międzynarodowym potrzebny jest tłumacz? 

Na weselach międzynarodowych, gdzie część gości nie mówi po polsku i nie rozumie naszego języka, warto zatrudnić osobę, która będzie tłumaczem. Może ona być obecna jedynie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego i tłumaczyć słowa przysięgi. Jednak tłumacze coraz częściej zatrudniani są także na wesela.  

Każda sala weselna z chęcią gości tłumacza na międzynarodowych weselach. Dzięki nim nie tylko obsługa sali jest w stanie porozumieć się bez problemu z osobami, które nie mówią w ich ojczystym języku, ale również zagraniczni goście czują się komfortowo. Nawet, jeśli coś jest dla nich niezrozumiałe, to wiedzą do kogo można się zwrócić, by im to wytłumaczył. Wynajęcie tłumacza na wesele należy uwzględnić w kosztorysie. Są to dodatkowe wydatki na wesele, o których warto pamiętać organizując ceremonię międzynarodową. 

Chcesz zorganizować wesele dla międzynarodowych gości?

Pokaż im najpiękniejsze oblicze Polski!

Innymi dodatkowymi kosztami są: przejazd bądź przelot zagranicznych gości na miejsce uroczystości oraz ich nocleg. Para Młoda, jeśli tylko może sobie na to pozwolić, powinna opłacić swoim gościom zarówno przelot jak i koszty noclegu. Na miejsce noclegu można wybrać stylowe pokoje w miejscu, gdzie Państwo Młodzi wraz z rodziną i przyjaciółmi będą celebrować najważniejszy dzień w swoim życiu. Jeżeli Nowożeńców nie stać na zapewnienie noclegu gościom, powinni oni poinformować o tym rodzinę. 

Zorganizujmy wesele mieszkając za granicą! 

Zdarza się, że Państwo Młodzi mieszkający w innym kraju chcą zorganizować wesele i ślub w polskim stylu. Z powodów organizacyjnych oraz dlatego, że część rodziny mieszka w Polsce, Narzeczeni chcą tu zorganizować ceremonię. Czy to jest możliwe? Oczywiście, że tak! Wystarczy stworzyć odpowiedni plan wesela. Wszystko się uda, jeśli tylko będzie dobrze zorganizowane. W dobie Internetu nie ma problemu, by zarezerwować salę, fotografa, a nawet fotografa, zespół czy DJ na wesele

Jeśli Państwo Młodzi mają na miejscu zaufaną osobę, która pomoże im w organizacji, problem może okazać się jeszcze mniejszy. Jeżeli zaś chcą zaskoczyć wszystkich gości wystrojem, czy kreacjami i nie chcą, by wszyscy od razu znali kolor przewodni wesela, mogą zatrudnić wedding plannera. Wśród ogłoszeń można znaleźć takie osoby, które zajmują się jedynie organizacją wesel międzynarodowych.  

Profesjonalny wedding planner nie tylko dopilnuje, by wesele było dopięte na ostatni guzik, ale także, dzięki swojemu doświadczeniu, pomoże w organizacji międzynarodowej uroczystości. Może zaproponować uniwersalne rozwiązania, które pomogą nie tylko Parze Młodej, ale przede wszystkim ułatwią zabawę gościom.  

Wedding planner po rozmowie z Parą Młodą dowiaduje się, jak wyobrażają sobie oni swoje wesele i w czym powinien im pomóc. Może zostać ich pełnomocnikiem i w ich imieniu podpisać potrzebne umowy. 

Wesele międzynarodowe to wspaniałe przeżycie dla wszystkich zebranych. Para Młoda, która decyduje się na organizację takiej uroczystości będzie borykała się z innymi trudnościami niż na tradycyjnym weselu. Są nimi granice kulturowe i językowe. Jednak z pomocą bliskich i odpowiedniej organizacji, Państwo Młodzi mogą stworzyć wspólnie przepiękny dzień. Najpiękniejszy dzień w ich wspólnym życiu. Wesele międzynarodowe będzie bardziej urozmaicone i wzbogacone najważniejszymi tradycjami z dwóch różnych krajów. Dzięki temu uroczystość będzie jedyna w swoim rodzaju. 

Szybki kontakt Zamów ofertę