Wyjątkowa pamiątka z dnia ślubu – jak zorganizować wymarzony plener weselny?

PoradyStylizacje
Wyjątkowa pamiątka z dnia ślubu - jak zorganizować wymarzony plener weselny?

Przepiękne zdjęcia, uśmiechnięta i wypoczęta Para Młoda, a w tle bajkowa sceneria. Szukając fotografa na wesele, trudno przejść obojętnie obok takich plenerowych zdjęć. W takich momentach każda Para Młoda zaczyna się zastanawiać nad tym, na co powinna zwrócić uwagę? Jak wybrać fotografa? Kiedy powinien odbyć się plener weselny? Lepiej zorganizować go w znanym Państwu Młodym miejscu, czy zaufać, że fotograf zna miejsca jak ze snów? 

Jak wybrać fotografa na wesele? 

Fotograf na ślub i wesele to niezwykle ważny element obu uroczystości. Jak wybrać fotografa weselnego? Decydując się na osobę, która będzie odpowiedzialna za zdjęcia z dnia ślubu, należy być rozważnym. Państwo Młodzi muszą pamiętać, że nie liczy się ilość fotografii, które dostaną, a ich jakość. Dlatego należy szukać takiej osoby, której fotografie i styl będzie odpowiadał Narzeczonym.  

Para Młoda powinna wiedzieć, co dokładnie składa się na cenę wynajęcia fotografa. Profesjonalista określa dokładnie minimalną ilość zdjęć, jaką przekaże Młodej Parze po obróbce, ile godzin będzie obecny w dniu ślubu, czy cena pleneru jest już ujęta w ofercie. To jednak nie wszystko. Fotograf powinien poinformować, w jakim formacie dostarczy zdjęcia, czy stworzy album, czy jednak podaruje zdjęcia na dysku przenośnym.  

Jeśli przyszłe Małżeństwo decyduje się na plener weselny oddalony od miejsca zamieszkania (góry, morze, a nawet sesja zagraniczna), to należy do ceny pleneru doliczyć dojazd, ewentualny nocleg i wyżywienie dla fotografa. 

Przed zdecydowaniem się na konkretną osobę, lub grupę osób warto się z nimi spotkać twarzą w twarz. Choćby po to, by sprawdzić, czy fotograf nie jest problemowy oraz czy nie peszy żadnego z małżonków. By się zabezpieczyć, warto podpisać z fotografem umowę. Należy pamiętać, by umieścić w niej wszystkie szczegóły i ustalenia między nim, a Parą Młodą. 

Nie możecie się zdecydować gdzie zorganizować wesele?

Sprawdźcie, dlaczego nie warto dłużej szukać!

Kiedy najlepiej zrealizować plener weselny? 

Niezależnie od tego, gdzie Para Młoda zdecyduje się zorganizować plener ślubny, jedno jest pewne – w dniu ślubu czas będzie gonił Oboje Małżonków. Dlatego najlepiej plener zorganizować w innym terminie.  

Najczęściej plenery weselne organizowane są po ślubie. W zależności od ustaleń, może on odbyć się dzień, dwa, lub tydzień po uroczystości. Zależne jest to od wielu czynników. Od tego, czy organizujemy ślub w piątek, sobotę, czy niedzielę. Czy Para Młoda organizuje poprawiny. Nawet od tego, czy Panna Młoda ma suknię ślubną kupioną, czy wypożyczoną. Warto również zwrócić uwagę na to, czy plener organizowany jest blisko miejsca zamieszkania, czy wiąże się z wyjazdem na kilka dni.  

Organizacja pleneru w innym terminie ma wiele zalet. Państwo Młodzi po ślubie są na zdjęciach bardziej wypoczęci i mniej zestresowani. W dniu ślubu czeka na Małżonków wiele obowiązków. Przez co na plener ślubny może zabraknąć czasu. Ważne jest także to, że organizacja pleneru ślubnego w innym terminie sprawia, że goście weselni nie muszą czekać na Narzeczonych. Para Młoda nie będzie musiała uciekać z własnego przyjęcia, by stworzyć wraz z fotografem plener weselny.

Pomysł na plener weselny 

Ile Par Młodych, tyle pomysłów na plener weselny. Warto pamiętać, że mimo nazwy, można go zorganizować w pomieszczeniu. Zwłaszcza, gdy pogoda nie dopisze. Na jaki plener się zdecydować? 

Romantyczny plener w miejscu znanym Parze Młodej może okazać się strzałem w dziesiątkę. Mogą to być zarówno urokliwe uliczki miasta, jak również las, czy park. Sesja weselna może odbyć się wszędzie. Nawet na działce, czy w ogrodzie.  

Jeśli mimo najlepszych chęci Pary Młodej i fotografa, pogoda w dniu sesji nie dopisała, można plener weselny wykonać w budynku. Idealnym rozwiązaniem jest wynajęcie sali muzealnej lub wybrać na miejsce sesji, dworek, w którym odbywało się wesele. Dwór Korona Karkonoszy, prócz sali weselnej, oferuje także stylowe pokoje. W pomieszczeniach tych można stworzyć sesję weselną marzeń. 

Parom, które połączyła wspólna pasja, z pewnością spodoba się pomysł na sesję tematyczną. Jeśli Państwo Młodzi kochają rowery lub jeżdżą konno, dlaczego nie powiązać zainteresowania ze zdjęciami z sesji weselnej?  

Sesja, która połączyć ma podróżników? Oczywiście w terenie! Jeśli plener weselny planowany jest na szczytach lub na plaży, Para Młoda musi się dobrze przygotować. Wyjście w góry w szpilkach czy garniturze nie należy do najłatwiejszych. Dlatego należy oprócz strojów ślubnych wziąć ubrania na zmianę. W czasie gorącego dnia, wielogodzinny pobyt na plaży w pełnym słońcu również może okazać się niełatwy. Zwłaszcza, jeśli Parze Młodej zależy na tym, by wyglądać świeżo na zdjęciach. Wiele Par Młodych decyduje się na plener weselny w trakcie wspólnych wakacji. Zagraniczne sesje ślubne są także coraz częściej wybieraną opcją.  

Plener weselny jak z bajki 

Jeśli Państwo Młodzi marzą o scenerii jak z bajki, a nie znają takiego miejsca, mogą zapytać fotografa, czy ma on dla nich jakąś propozycję. Wielu z nich zna przepiękne miejsca pełne uroku, które znajdują się w stosunkowo małej odległości od miejsca uroczystości, czy zamieszkania Pary Młodej.  

Jednak aby nie być zaskoczonym, warto sprawdzić wcześniej to miejsce. Para Młoda powinna się tam wybrać wcześniej i zdecydować, czy klimat proponowanej sesji w plenerze im odpowiada. Można także poprosić fotografa, by pokazał swoje zdjęcia z proponowanego miejsca.  

Niemniej, jeśli Narzeczeni nie mają pomysłu na miejsce organizacji pleneru weselnego, zdecydowanie powinni udać się z tym problemem do wybranego przez siebie fotografa. Osoby takie mają większe doświadczenie w wyszukiwaniu niebanalnego tła do zdjęć. 

Plener weselny dostarcza cudownych wspomnień i pozwala świeżo upieczonym Małżonkom dłużej cieszyć się atmosferą swojej uroczystości. Niezależnie od tego, jaką formę pleneru weselnego Para Młoda wybierze, z pewnością po latach będzie wracać do tych zdjęć z uśmiechem na twarzy. 

Szybki kontakt Zamów ofertę