Jakie drinki na wesele wybrać?

Porady
Jakie drinki na wesele wybrać?

Organizując wesele, każda Para Młoda zastanawia się, jakie alkohole powinna kupić. Powoli wódka odchodzi w zapomnienie. Ustępuje ona miejsce winom, piwu, a nawet whiskey czy likierom. Widać również rosnące zainteresowanie narzeczonych serwowaniem drinków. Jakie drinki na wesele wybrać? W jaki sposób podawać? Sprawdziliśmy najlepsze rozwiązania! 

Czy drinki na wesele to dobry pomysł? 

Wesele to okazja do hucznego świętowania. W czasie większej części uroczystości świętowanie to jest zakrapiane alkoholem. Dlatego też Pary Młode zastanawiają się, jaki alkohol wybrać. Czy wódka będzie odpowiednia dla wszystkich? Może postawić na wino? Co jednak jeśli nie każdy będzie chciał spędzić wieczór przy lampce wina? W takiej sytuacji idealnie sprawdzą się drinki. Każdy gość weselny będzie mógł poczęstować się takim napojem, na jaki akurat będzie miał ochotę.  

Drinki umilą każdą imprezę. Lepiej więc zorganizować je z głową i odpowiednio przygotować się do serwowania weselnikom urozmaiconych alkoholi. Będą nie tylko atrakcją, ale także ozdobą. Ponieważ profesjonalnie podane drinki nie tylko wyśmienicie smakują, ale też wyglądają przepięknie. 

Czy są więc jakieś minusy podawania drinków na weselu? Z pewnością serwowanie ich to jednocześnie dodatkowe wydatki na wesele. Łączy się to nie tylko z zakupem różnych alkoholi, ale także z przygotowaniem karty drinków, czy w niektórych przypadkach, wynajęciem barmana. Ponadto kolorowe i smaczne napoje potrafią być zwodnicze. Niewinny drink kusi wyglądem i smakiem. Nie zawsze od razu czuć, jak mocny alkohol się w nim znajduje.  

W jaki sposób podawać drinki na weselu? 

Drinki na weselu to bardzo ciekawa opcja podania alkoholu. Zwłaszcza gdy wiemy, że nasi goście lubują się w kolorowych trunkach. Jednak zwykle każdy lubi inny coś innego. Jedni wolą gin z tonikiem, inni wybraliby mohito. W jaki sposób więc podać drinki na wesele? Pytać każdego przed uroczystością, co będzie pił w czasie trwania wesela? Nie jest to zbyt eleganckie rozwiązanie. Całe szczęście są lepsze, bardziej kulturalne sposoby.  

Drinki na weselu mogą być podawane przez kelnerów do stolików. W takim wypadku każdy gość weselny, lub przynajmniej każda zaproszona para, powinna otrzymać kartę drinków. Takie menu Para Młoda może ustalić z obsługą i zamieścić w karcie jakie koktajle i specjały się pojawią. Ponadto Państwo Młodzi mogą sami wydrukować takie karty alkoholi. Najlepiej, by pasowały do reszty ślubnej papeterii. Najważniejsze w drukowaniu drinkowego menu jest to, by wypisać przy nazwie drinku jego składniki. Nie każdy zna się na drinkach, a dla wielu gości może być niezręcznie pytać barmana co konkretnie dla nich miesza. 

Czasem Pary Młode decydują się na szwedzki stół, a na nim stawiają różne alkohole. Pozwalają w ten sposób gościom weselnym na stworzenie własnych kompozycji. Jednak na stołach takich pojawiają się raczej whisky i likiery, nie zaś zestaw napojów i alkoholi do robienia drinków. 

Wasze wesele ma być wyjątkowe i niezapomnianie?

Tylko takie organizujemy!

Inną możliwością jest wydawanie drinków przy barze, jeśli sala weselna jest w taki wyposażona. W takim przypadku warto poinformować weselników o tym, by to właśnie tam udawali się po różnorakie trunki. O przekazanie tak ważnej dla gości weselnych informacji można poprosić zespół lub DJ’a. Wadą tego typu rozwiązania jest fakt, że część gości może się krępować i nie będą chodzić po kolejne drinki. W ten sposób Państwo Młodzi zorganizują wesele bez alkoholu, mimo, że nie taki był zamysł. 

Narzeczeni często wybierają także inne rozwiązanie. Jeśli chcą oni, by ktoś serwował drinki, świetnie w tej roli sprawdzi się barman na wesele. Jego obecność na weselu może okazać się jedną z atrakcji dla gości. Oprócz serwowania drinków w czasie zabawy, barman może stworzyć pokaz barmański. Zachwyci on zwinnością wszystkich zebranych. Ponadto on doskonale wie, jak wybrać odpowiednie alkohole na wesele. Pomoże Parze Młodej w przygotowaniu listy zakupów i będzie czuwał nad ilością alkoholu. 

Jakie drinki na wesele wybrać? 

Niezależnie od tego, czy Para Młoda przygotowuje kartę alkoholi, zleca robienie drinków obsłudze lokalu, czy wynajmuje kwalifikowanego barmana, ma ona prawo wybrać drinki na wesele według własnych preferencji. Pojawia się więc pytanie, jakie? Doświadczenie podpowiada, by w weselnej karcie drinków znalazły się mimo wszystko te najbardziej popularne.  

Drinki takie jak cuba libre, mojito, czy margarita część osób zna choćby z nazwy. A większość zaproszonych będzie się kierowała właśnie tym przy wyborze. Dlatego z dużym prawdopodobieństwem można przyjąć, że także na Waszym weselu największą popularnością będą cieszyły się takie drinki jak gin z tonikiem, pina colada, czy tequila sunrise.  

Warto również pamiętać o tych, którzy alkoholu z różnych względów pić nie będą. Im również warto na karcie drinków wypisać kilka pozycji bezalkoholowych. Nie tylko będzie to ukłon w stronę wszystkich gości weselnych, ale także ośmieli towarzystwo i zachęci towarzystwo do korzystania z drink baru.  

W bezalkoholowej wersji mogą pojawić się znane wszystkim drinki takie jak np. bezalkoholowe mojito. Inną propozycją jest serwowanie gościom koktajli owocowo-warzywnych. Bezalkoholowe drinki są również wielobarwne i wzbudzają zainteresowanie zarówno przez wygląd jak i przez wyśmienity smak. 

Drinki na weselu nie muszą być jedynym alkoholem. Mogą one uzupełniać inne trunki. Nieważne w jaki sposób podane, drinki na wesele sprawdzą się idealnie. Mogą wprowadzić letni, plażowy klimat lub podkreślić luksusowy charakter uroczystości. Decydując się na ten rodzaj alkoholu, warto stworzyć kartę drinków lub przynajmniej tablicę z alkoholowym menu. Nie tylko ośmieli to gości do zamawiania tego, na co mają ochotę, ale także usprawni pracę osób przygotowujących drinki. 

Szybki kontakt Zamów ofertę