Zgrany team: jak go zbudować i utrzymać?

Team Building
zgrany team - sposób na sukces

Zastanawiasz się, jak zbudować zgrany team? Potrzebujesz pomocy w stworzeniu przyjaznego, wspierającego środowiska pracy? Przeczytaj nasze wskazówki, jak zmotywować zespół do działania!

Potrzebujesz pomocy w budowie zgranego, zaangażowanego zespołu?

Zgłoś się do nas i skorzystaj z wiedzy i doświadczenia ekspertów!

Jak stworzyć zgrany team?

Jeśli tylko pogoda na to pozwala, możesz zorganizować grę integracyjną w plenerze. To świetna okazja, aby oderwać się od komputera, rozprostować kości i pooddychać świeżym powietrzem. Poszukaj miejsca, w którym pracownicy będą mogli spokojnie się przebrać przed i po zabawie. Pamiętaj, aby poinformować wcześniej zespół o planowanych aktywnościach.

Aby stworzyć i utrzymać zgrany team, wyznacz lidera, który oddeleguje zadania i będzie czuwał nad ich realizacją. Upewnij się, że wybrana osoba potrafi ustalić priorytety i zmotywować zespół do działania.

Przy okazji zachęcaj współpracowników do zgłaszania swoich pomysłów. Daj im więcej miejsca na innowacyjność i kreatywność. Jeśli ukończyłeś wszystkie zadania, zapytaj, czy ktoś potrzebuje pomocy. Możesz również nawiązać współpracę ze specjalistą, który wskaże Ci skuteczne narzędzia motywacji.

Wyznacz konkretne cele i wskaż drogę do ich realizacji

Marzysz o tym, aby zbudować zgrany team i osiągnąć sukces? W takim razie poinformuj pracowników, czego dokładnie od nich oczekujesz. Omów i zaplanuj projekt, a następnie ustal, w jaki sposób członkowie zespołu będa się rozliczali z powierzonych im zadań. Upewnij się, że wszyscy współpracownicy wiedzą, co mają robić.

 

 

Pamiętaj – zgrany team może więcej!

 

zgrany team: wskazówki dla leadera

Pamiętaj, że Twój zgrany team tworzą osoby, które różnią się wiedzą, doświadczeniem, charakterem i stylem pracy. Ustal wspólne cele, aby zrealizować projekt w wyznaczonym terminie. Przypomnij, że cele grupowe są ważniejsze niż indywidualne. W przypadku wystąpienia konfliktu interesów kieruj się dobrem zespołu.

Szybki kontakt Zamów ofertę