Strój na bankiet firmowy – 6 propozycji zależnych od charakteru imprezy

Imprezy firmowePorady
Strój na bankiet firmowy - koszule męskie

Bankiet firmowy kojarzy się z uroczystym przyjęciem, które odbywa się w sali balowej. A co, jeśli impreza ma miejsce w hotelu za miastem lub na plaży? Podpowiadamy, jaki strój na bankiet firmowy będzie odpowiedni w zależności od stylu imprezy. 

Strój na bankiet firmowy wyjazdowy 

Jeśli firmowy bankiet odbywa się w miejscu takim, jak Dwór Korona Karkonoszy, to goście mają ułatwione zadanie, bo każdy ma do dyspozycji pokój, w którym może się przebrać. Jeśli jednak impreza jest jednodniowa, wystarczy połączyć typowe elementy stroju biurowego z czymś miękkim i wygodnym. Przykładowo dla panów to mogą być spodnie od garnituru, marynarka i koszulka polo lub sportowa kurtka, a dla pań – biurowy zestaw z miękkim kardiganem i wygodnymi butami. W ten sposób można pójść zarówno na testowanie wina, grill, jak i mniej formalną galę.  

Gdzie odbywają się najlepsze imprezy firmowe?

Sprawdź, na jakie atrakcje możesz liczyć w górach!

Bankiet firmowy, który odbywa się w biurze 

Jeśli impreza odbywa się w miejscu pracy, to jaki strój na bankiet firmowy będzie odpowiedni? Dawniej kolorowe magazyny pełne były podpowiedzi dotyczących tego, jak ubrać się rano, by w stroju móc pojawić się w biurze, a następnie skoczyć na randkę lub koncert. Warto odkurzyć te zasady, bo wiele z nich przetrwało próbę czasu. Co ważne, powyższe zasady nie wymagają powrotu do domu ani przebierania się w firmowej łazience.  

  • Spodnie wizytowe lub ołówkowa spódnica, a do tego jedwabna koszula, to nieśmiertelny zestaw. W dzień noś go z marynarką, a po godzinach schowaj ją i rozepnij jeden guzik koszuli. 
  • Ogólne wrażenie zależy od biżuterii. Jej brak w biurze sprawia, że zestaw wydaje się nobliwy. Dłuższe kolczyki i ozdobny pasek po południu wprowadzają dyskotekowy klimat. 
  • Fryzura, makijaż i perfumy też mają znaczenie. Rozpuszczone włosy i mocniejszy makijaż oka – oto, jak „ubrać” się na firmowy bankiet, bez konieczności zmiany stroju. 
  • Jeśli na co dzień nosisz buty na płaskim obcasie, weź ze sobą do biura kolorowe szpilki. Całkowicie odmienią strój po pracy. 
Strój na bankiet firmowy

Panom będzie nieco łatwiej zadbać o strój na bankiet firmowy. Podstawowe zasady są podobne: marynarka z krawatem na dzień i koszula z podwiniętymi rękawami po południu to przepis na sukces. 

Strój na bankiet firmowy w restauracji 

Firmowe wyjście do restauracji to coś pomiędzy imprezą taneczną a uroczystym bankietem. Jaki strój na bankiet firmowy tego typu? Warto zadbać o strój elegancki, ale taki, w którym czujesz się swobodnie. Możliwe, że w jednej pozycji będziesz musiał spędzić wiele godzin. Być może po obfitym posiłku niedopasowany strój może marszczyć się na brzuchu. Warto też sprawdzić wcześniej, jak prezentuje się dekolt podczas swobodnego siedzenia przy stole.

Idealny strój na bankiet firmowy w restauracji to koszula i spodnie z lnu czy wełny lub sukienka o luźniejszym kroju. Do tego na ramiona warto zarzucić kardigan lub lekką marynarkę. Warto ograniczyć perfumy czy lakier do włosów – podczas takich imprez możliwe, że goście będą siedzieć bardzo blisko siebie przez wiele godzin. Zanim zamówisz salę restauracyjną na bankiet, przeczytaj, kiedy na imprezę integracyjną sprawdzi się hotel z restauracją, a kiedy sama restauracja. 

Strój na bankiet firmowy w rytmie disco

Pracownicy po tygodniu pełnym pracy najczęściej chcą się zrelaksować, a co kojarzy się z relaksem bardziej niż impreza przy głośnej muzyce? W takiej sytuacji warto umówić się wcześniej do fryzjera w przypadku kobiet, choć panowie też mogą odwiedzić wcześniej barbera. Obuwie na taką imprezę powinno być eleganckie, ale raczej na niskim obcasie – w przeciwnym razie nie sposób będzie przetańczyć całej nocy.

 

Dekoracje na bankiet firmowy

Dopuszczalne są dekolty i gołe ramiona, choć mimo wszystko obowiązują pewne zasady i lepiej ograniczyć prześwity w stroju. Najlepiej trzymać się zasady: jeśli bardziej odkryta góra, to suknia powinna być do ziemi, a jeśli sukienka przed kolano, to z „zakrytą” górą i dłuższym rękawem. 

Impreza integracyjna – ognisko 

Coraz częściej strój na bankiet firmowy determinuje nietypowy scenariusz imprezy. Jeśli to paintball w lesie, to nikt nie oczekuje garnituru. Podobnie jest z firmowym ogniskiem. Wiadomo, jaka może być wieczorna aura – pełna komarów i chłodna. Dlatego w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej postawić na wygodę, pozostawiając elegancję na inne sytuacje. Stopy powinny być zakryte, choć wskazane są skarpetki i buty, które łatwo można zdjąć, gdyby się np. zamoczyły. Również fryzura powinna być taka, by włosy nie wchodziły do oczu podczas grillowania czy tańca przy ogniu. Zanim zaplanujesz takie wydarzenie, przeczytaj, czy firmowe ognisko to dobry pomysł? 

Najbardziej uniwersalne stroje 

Zdarza się też, że szef czy organizator chcą całkowicie zaskoczyć pracowników i ogłaszają bankiet firmowy – niespodziankę. Zazwyczaj dadzą znać, jakiego mniej więcej dress-code’u oczekują, ale takie oficjalne formułki mogą być mylące. O ile wyraźnie nie jest zaznaczone inaczej, warto trzymać się tzw. stylu smart casual, co oznacza ubrania podobne jak do pracy, choć z dopuszczeniem nieco większej swobody w doborze kolorów czy wzorów.

Bardzo bezpiecznym rozwiązaniem będą materiałowe spodnie i koszula lub sukienka za kolano, a do tego marynarka, którą można łatwo zwinąć i schować do plecaka, gdyby impreza okazała się być mniej formalna. W przypadku imprezy-niespodzianki raczej odpowiednie będzie obuwie płaskie, choć eleganckie i z zakrytymi palcami czy piętą. Zimą kurtka puchowa na wierzch będzie jak znalazł, na wypadek, gdyby okazało się, że szef zaplanował niespodziewane warsztaty integracyjne w górach czy zawody sportowe. 

Szybki kontakt Zamów ofertę