Mała Japonia
Ogród Japoński Siruwia

Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia to wyjątkowa atrakcja turystyczna Karkonoszy. Miejsce, w którym można poczuć się jak w prawdziwej Japonii. Wizyta w japońskich ogrodach to fantastyczny pomysł na rodzinną wycieczkę, zwiedzanie we dwoje, a także samotną podróż. Jest to największy tego typu ogród w Polsce. Zajmuje aż 1,5 hektara i położony jest na wysokości 600 m n.p.m. Każdy zwiedzający z pewnością znajdzie tu coś dla siebie.

Odrobina egzotyki – Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia

Miejsce zaprojektowano w zgodzie z japońską sztuką zakładania ogrodów a także charakterystyczną dla tego stylu filozofią feng shui. Każdego zwiedzającego w zachwyt wprawi mnogość niezwykłych roślin. Piękno Karkonoszy zostało idealnie skomponowane z orientalnymi drzewami pochodzącymi z Azji i Ameryki Północnej. Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia to też niezwykła kolekcja kwiatów i krzewów. Podziwiać tu można aż 600 różaneczników oraz miniaturowe drzewka bonsai, niektóre liczące nawet 100 lat. Drzewka bonsai pochodzące z ogrodu biorą udział w prestiżowych wystawach.

Nie tylko piękna roślinność

Ogród Japoński Siruwia to nie tylko przepiękny park, ale również unikalne muzeum z wyjątkową kolekcją zbroi samurajskich. Jest to gratka zwłaszcza dla miłośników historii, którzy zobaczyć mogą eksponaty pochodzące z epoki Edo, przy czym są to zarówno oryginały, jak i repliki. Największą atrakcją jest unikalne 800-letnie działo sztuki, jakim jest miecz Tachi, pochodzący z epoki Kamakura. Dla fanów współczesnych rozwiązań ciekawostką będzie multimedialny stół a także niepowtarzalny hologram samuraja.

Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia to również nowoczesny plac zabaw dla dzieci, z wyjątkowymi atrakcjami o zróżnicowanym poziomie trudności. Patronuje mu  legendarny Duch Gór Karkonoszy, Liczyrzepa. Znajdziemy tu zjeżdżalnie, linowe wieże do wspinaczki, a nawet plażę z leżakami, pełniącą funkcję piaskownicy.

W cenie biletu do ogrodu zawarte jest zwiedzanie parku wraz z przewodnikiem. Obiekt czynny jest siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10 do 19, w okresie od maja do października. Bilety można zakupić na miejscu w kasie lub za pośrednictwem strony internetowej.

Dojazd z Dwór Korona Karkonoszy

Mapa dojazdu

Warto wiedzieć:

Jakie atrakcje dla dzieci zawierają się w cenie biletu?

W cenie biletu, oprócz możliwości zwiedzania ogrodów i zabawy na placu zabaw, dzieci mogą m.in. wziąć udział w warsztatach origami. Odbywają się one każdego dnia w okresie letnim w godz. 12:00 – 18:00. Warsztaty trwają 45 minut.

Czy w Mała Japonia Ogród Japoński Siruwia można kupić rośliny?

Oprócz podziwiania, możemy również kupić sadzonki roślin, które znajdują się w ogrodzie. Dzięki temu, że rośliny są uprawiane i rozmnażane w górskim klimacie, poradzą sobie nawet w trudnych i wymagających warunkach.

Dodaj komentarz

Szybki kontakt Zamów ofertę