Szybki kontakt - wesela email email
* Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w formularzu przez Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o. z siedzibą w Sosnówce w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu.
Administratorem Pani/Pana danych osobowych/danych instytucji jest Dwór Korona Karkonoszy Sp. z o.o, z siedzibą przy ul. Liczyrzepy 20, 58-564 Sosnówka k. Karpacza. Podanie danych jest dobrowolne. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Szczegóły znajdują się w naszej Polityce prywatności
Oferta specjalna email email
Catering imprezowy i na inne okazje - wyśmienite potrawy z naszej kuchni prosto na Twój stół!

KLIKNIJ I ZOBACZ NASZĄ OFERTĘ CATERINGOWĄ
 
- Preferowany odbiór własny
- Dowóz gratis w promieniu 15 km od Sosnówki przy zamówieniu od 150 zł
- Powyżej 15 km doliczamy koszty transportu 1,8 zł/1 km
- Zamówienia realizowane są po przedpłacie w wysokości 30% wartości zamówienia na nr konta: 90 1020 1068 0000 1502 0083 3863
- Preferowana płatność kartą
- Opakowania płatne dodatkowo lub we własnym zakresie

Zamówienia można składać mailowo lub telefonicznie w godzinach 9:00 – 17:00:

email email: a.luczywo@dwor-korona.pl
telefon +48 607 144 480

Ślub kościelny w plenerze

Porady | Stylizacje | Trendy ślubne
2020-11-18
Ślub kościelny to nadal najpopularniejszy sposób na wstąpienie w związek małżeński w Polsce. Obok tego jednak na z roku na rok śluby w plenerze zyskują coraz większe grono zwolenników. Nic więc dziwnego, że wiele Par Młodych zastanawia się, czy da się połączyć te dwie opcje. Czy więc ślub kościelny w plenerze jest w ogóle możliwy, i co trzeba zrobić aby go zorganizować?
 
ślub kościelny w plenerze

Cywilne śluby plenerowe

Jeszcze nie tak dawno ceremonie ślubne w plenerze kojarzyliśmy w naszym kraju przede wszystkim z filmów. Zakochani składający śluby małżeńskie na plaży przy zachodzącym słońcu to romantyczny obrazek, który każdy z nas widział nie raz. Właśnie wyjątkowa atmosfera i poetycki charakter takiej uroczystości sprawiają, że coraz więcej Młodych Par w Polsce decyduje się na zawarcie ślubu cywilnego w plenerze. Tu sytuacja jest dosyć prosta – wystarczy dodatkowa opłata w Urzędzie Stanu Cywilnego (wynosząca 1000 zł), aby nasze marzenia o ślubie w górach, nad jeziorem czy w ogrodzie stały się rzeczywistością. Warto pamiętać jednak, że w nie każdym miejscu organizacja takiego ślubu będzie równie prosta, zwłaszcza pod względem transportu i logistyki.
 
śluby plenerowe
Najwygodniejsze będzie miejsce położone blisko sali weselnej, co szerzej wyjaśnia Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka weselna Dworu Korona Karkonoszy: „Nasze specjalne miejsce na śluby plenerowe to altana Perła w Koronie, położona w sercu naszego pięknego ogrodu. Znajduje się ona na wzniesieniu, dzięki czemu rozciąga się z niej piękny widok na Karkonosze. Takie położenie ułatwia nam przygotowanie wszystkiego do ceremonii (krzesła dla gości, dekoracje, dywan itp.). Jest to także ważne w przypadku nagłego załamania pogody – możemy wtedy szybko przenieść uroczystość do specjalnej sali wewnątrz budynku” – kończy wypowiedź ekspertka.
 
śluby plenerowe

Ślub kościelny w plenerze

W przypadku ślubu kościelnego w plenerze sprawa jest bardziej skomplikowana. Choć w teorii taka uroczystość jest możliwa, droga do niej może być trudna. Wynika to z przepisów prawa kanonicznego które nakazują, że ceremonia ślubu musi odbywać się na uświęconej ziemi. Oczywiście w przeszłości oznaczało to wyłącznie budynek kościoła, ale wraz ze wzrostem zainteresowania ślubami w plenerze zaczęto szukać innych alternatyw. Może to być np. kapliczka pod gołym niebem, miejsce w którym odprawiane są msze dla pielgrzymów czy tereny należące do parafii lub kościoła (np. krzyż na zewnątrz).
 
ślub w plenerze
Przygotowania do takiej uroczystości należy zacząć dużo wcześniej. Pierwszym krokiem będzie uzyskanie zgody biskupa, a następnie kurii. Podanie należy mocno uargumentować, np. wyjaśniając jakie znaczenie ma dla nas dane miejsce. Trzeba się liczyć z tym, że rozpatrzenie takiego wniosku może zająć kilka miesięcy, a decyzja najczęściej jest odmowna. Jeśli jednak uda nam się uzyskać zgodę na taką ceremonię, nie poniesiemy za nią dodatkowych kosztów (oczywiście z wyjątkiem opłat za transport, dekoracje itp.). Wtedy możemy cieszyć się ze ślubu kościelnego pod gołym niebem, wśród śpiewu ptaków, kwiatów i w promieniach słońca. Taka uroczystość jest naprawdę czymś wyjątkowym, a jej wspomnienie zostanie z nami na zawsze.
Slow Food to organizacja wspierająca i promująca lokalną kulturę, rękodzieło i producentów z danego regionu
Copyright © Dwór Korona Karkonoszy
Projekt i realizacja: www.web-director.pl