Wesele w stylu amerykańskim, czyli jakie?

StylizacjeTrendy

Kierując się trendami towarzyszącymi organizacji wesel, coraz więcej par decyduje się na wesele w stylu amerykańskim. Jak wyglądają wesela zorganizowane w ten sposób? Na co należy zwrócić uwagę przy organizacji takiej uroczystości? Kiedy mówi się o weselu w amerykańskim stylu? Podpowiadamy w poniższym tekście. 

Wiele młodych par, myśląc o organizacji tego najważniejszego dla nich dnia podkreśla, że nie chce, by był on jak wesele w stylu amerykańskim. Uroczystość taka kojarzy im się bowiem z ogromnym i patetycznym bankietem oraz całym orszakiem druhen. Czy słusznie? Warto zweryfikować swoją wiedzę na temat tego typu przyjęć.  


Jak zorganizować wesele w stylu amerykańskim?

W Ameryce wesele rozpoczyna ślub, najczęściej w plenerze. Panna Młoda zwykle wprowadzana jest na uroczystość przez ojca lub innego męskiego przedstawiciela swojej rodziny. Ten, w przepięknych okolicznościach przyrody lub w jednej z sal weselnych, oddaje córkę w ręce przyszłego małżonka. Taką wizję pary młodej możemy z powodzeniem urzeczywistnić. Zgromadzeni goście mogą podziwiać wzruszający akt składania przysięgi. Dzięki wyjątkowej infrastrukturze i położeniu obiektu, zarówno ceremonia zaślubin jak i wesele, odbędą się w jednym miejscu. W celu organizacji ślubu cywilnego w Dworze Korona Karkonoszy, należy złożyć specjalne podanie do Urzędu Stanu Cywilnego w Podgórzynie.  

Organizując wesele, bez względu na styl, ważne jest, by nic nie działo się przypadkiem. Dlatego warto zastanowić się wcześniej, jak będą rozstawione stoły i kto z kim będzie siedział. Najlepiej postawić na tradycyjne rozwiązanie i ulokować członków rodziny obok siebie. Sadzajmy obok siebie te osoby, które się znają i lubią. Dobrze jest sadzać gości rodzinami pani młodej i pana młodego, a rodziców w centralnych punktach stołów, by byli reprezentantami Państwa Młodych i opiekowali się gośćmi. Nowożeńcy nie będą mieli czasu podczas wesela dłużej porozmawiać z każdym z gości i osobiście się o nich zatroszczyć.

wesele w stylu amerykańskim

Czego nie może zabraknąć na amerykańskim weselu?

Na wesele w stylu amerykańskim, oprócz ślubu w plenerze, składa się wiele elementów. To m.in. rzucanie bukietu przez Pannę Młodą, czy dzieci niosące obrączki.  To przyszli małżonkowie decydują, które zechcą wykorzystać podczas swojej uroczystości. 

 Po ceremonii i uroczystej przysiędze, Para Młoda obsypywana jest płatkami róż. Nie tak, jak to bywa według naszego zwyczaju: ryżem i grosikami. Nawet jeśli ślub nie odbywa się w plenerze, nie ma potrzeby by rezygnować z tradycji wprowadzania Panny Młodej przez jej ojca i obsypywania po ceremonii nowożeńców kwiatami. Wówczas wszystko to ma miejsce przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego. Następnie Para Młoda wraz z gośćmi weselnymi przejeżdżają na salę weselną, gdzie odbywa się druga część uroczystości. 

Wybraliście motyw przewodni wesela?

Już czas zarezerwować salę ♥

W Polsce, Para Młoda wchodząc na salę weselną, częstowana jest chlebem i solą, a gościom podaje się szampana. Wesele w stylu amerykańskim nie może się obyć bez koktajl baru. Drinki i przekąski serwowane przez najbliższą godzinę mają delikatnie rozluźnić atmosferę i pozwolić gościom zapoznać się ze sobą. W tym czasie Młoda Para, druhny i drużbowie przygotowują się na wielkie wejście.

śluby w stylu amerykańskim

Uroczyste wejście na salę podczas amerykańskich wesel odbywa się zupełnie inaczej, niż to, jakie znamy  z tradycyjnych polskich imprez. Wszyscy goście zasiadają do swoich stolików. Wtedy na salę wchodzą kolejno rodzice Panny Młodej, rodzice Pana Młodego, druhny i drużbowie. A dopiero na koniec – sama Para Młoda. Całemu widowisku wtóruje ulubiona piosenka Pary Młodej.  

Kolejną tradycją zaczerpniętą z Ameryki, na którą coraz chętniej decydują się polskie Pary Młode, są przemowy. Tradycyjnie najpierw przemawiają ojcowie kolejno Panny i Pana Młodego, a następnie pierwszy drużba. Jednak kolejność jest dowolna i decyduje o niej Para Młoda. Wystąpienie, w czasie którego kolejni mówcy dzielą się ze zgromadzonymi swoimi wspomnieniami, związanymi zwykle ze znajomością z którymś z Państwa Młodych, mają miejsce w określonym przez Parę Młodą czasie. Na przykład przed pierwszym toastem. Toasty są jedną z najbardziej rozpoznawalnych tradycji amerykańskich i żadne wesele w się bez nich nie obędzie. 

ślub w stylu amerykańskim

Kto decyduje się na takie wesele?

Mimo że jesteśmy coraz bardziej otwarci na nowości, polskie tradycje są w nas wciąż bardzo zakorzenione. Dlatego niektórym trudno jest wprowadzić wszystkie elementy amerykańskiego wesela do swojego przyjęcia. Wiele motywów wchodzi jednak na stałe do naszych sal weselnych. Jest to np. obsypywanie Pary Młodej kwiatami, czy choćby numerowanie stołów, by wskazać gościom ich miejsce. Wiele Par Młodych nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że wprowadzając te elementy, tworzy poniekąd wesele w stylu amerykańskim.  

Mimo rosnącej popularności tak organizowanych uroczystości, na typowo amerykańskie wesele decydują się przede wszystkim pary mieszane lub pary obcokrajowców, które postanowiły powiedzieć sobie sakramentalne “TAK” w Polsce. Łatwiej im połączyć różne tradycje, organizując wesele w stylu amerykańskim, m.in. dzięki motywom znanym z filmów.  

Zdecydowanie więcej osób mieszkających na co dzień w dużych miastach decyduje się na spełnienie swoich  snów o weselu jak z bajki. Niemniej wesele w stylu amerykańskim z roku na rok staje się coraz bardziej popularnym trendem i zdobywa kolejnych zwolenników. 

wesela w stylu amerykańskim

Wesele w stylu amerykańskim w Dworze Korona Karkonoszy 

Para Młoda z pomocą wedding plannera omawia nawet najmniejszy szczegół swojego najważniejszego dnia w życiu. Nie inaczej jest w tym przypadku. Wesele w stylu amerykańskim – tak jak każda impreza ślubna – powinno być przyjęciem dopiętym na ostatni guzik. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, w Dworze Korona Karkonoszy umożliwiamy Młodym Parom organizację nie tylko wesela, ale także samego ślubu cywilnego. Przyszli Małżonkowie mogą składać sobie przysięgę małżeńską w wyjątkowych wnętrzach Dworu lub w naszych ogrodach i poczuć się dzięki temu niczym prawdziwe gwiazdy filmowe. Takie wesele, w połączeniu z wyjątkowymi widokami, wszystkim zapadnie w pamięć. Dwór Korona Karkonoszy i jego najbliższa okolica będą idealnym tłem do ceremonii i pamiątkowych zdjęć. 

Dokładamy wszelkich starań, by organizowane u nas wesela  były zaaranżowane z najwyższą starannością. Potrafimy sprostać najwyższym wymaganiom Pary Młodej, o czym mogło się dotąd przekonać ponad 750 par. Nasz zespół doradców ślubnych z nieustannym entuzjazmem wspiera przyszłych nowożeńców w organizacji najważniejszego dnia w ich życiu. Dzięki nam dzień ten będzie niezapomniany, a sama organizacja wesela – mniej stresująca.  

By przeżyć ten dzień w wyjątkowej atmosferze, po wcześniejszym ustaleniu, udostępniamy Parze Młodej i jej gościom nawet cały obiekt. Zarówno jedną z najwyższych w okolicy salę balową, która sięga aż 9 m wysokości, jak i ogród, parking, grill i kawiarnię w ogrodzie różanym. Wszystkie te elementy idealnie złożą się w całość i stworzą wesele, o jakim marzą niejedni przyszli małżonkowie. 

Szybki kontakt Zamów ofertę