Oryginalne pamiątki z wesela

Atrakcje na weselePorady
życzenia jenga

Ślub i wesele to niezwykły moment dla każdego z nas. Szczególnie Państwo Młodzi chcieliby zapamiętać te chwile na zawsze. Stąd nie dziwią różnego rodzaju zabiegi mające na celu upamiętnienie najważniejszych momentów w życiu, jak np. specjalne sesje fotograficzne z przygotowań do uroczystości, pamiątkowe zdjęcia czy nagrania video. To wszystko znamy od lat. Dlatego dziś chcielibyśmy zaprezentować mniej popularne pamiątki z wesela, dzięki którym piękne chwile na zawsze pozostaną z Parą Młodą i ich gośćmi. Dotyczy to nie tylko podziękowań i upominków dla gości, ale także różnego rodzaju atrakcji, które sprawią, że uroczystość stanie się niezapomniana. 

Pamiątki z wesela – moc wspomnień

FOTOBUDKA – fotobudka na wesele z roku na rok zyskuje więcej zwolenników. Fotobudkę możemy wynająć na różnego rodzaju uroczystości, np. wesele. Koszt to ok. 1 tysiąc złotych/3 h. W cenie zawarte są zwykle specjalne gadżety, jak np.: papierowe maski, krawaty, kapelusiki, wąsy do przyklejenia etc. Jak zauważa Joanna Hoc-Kopiej, ekspert weselny Dworu Korona Karkonoszy: „Nawet jeśli część gości początkowo sceptycznie podchodzi do tej formy zabawy, z doświadczenia możemy podpowiedzieć, że zwykle po paru toastach lody zostają przełamane”. Fotobudkę uwielbiają też najmłodsi. Mamy więc prawie 100% pewności, że nasi goście będą świetnie się bawić, a dodatkowo wszyscy uczestnicy otrzymują super pamiątki z wesela w postaci śmiesznych zdjęć. 

fotobudka na wesele

Bardzo popularnym trendem jest także przygotowanie przy okazji fotobudki księgi gości, do której będą oni mogli wklejać jeden pakiet zdjęć z fotobudki i wpisywać życzenia oraz przesłania dla Pary Młodej. Ze względu na to, że zazwyczaj z jednej sesji dostaje się kilka pakietów zdjęć, pamiątki z wesela z pewnością trafią do każdego. Taka fotobudka to wspaniała atrakcja i miły przerywnik podczas hucznej, całonocnej zabawy. 

Ostatnimi czasy standardowe fotobudki zaczęły zastępować fotolustra. Jest to doskonała alternatywa, ponieważ taki gadżet na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe lustro. Ku zaskoczeniu gości po włączeniu pojawia się ekran fotograficzny. Czy to nie wspaniała i zaskakująca atrakcja?

VIDEOBUDKA – jeszcze nie tak powszechna na polskich imprezach jak fotobudka, jednak w dobie digitalizacji, jest to „gadżet” z dużym potencjałem. Działa na tej samej zasadzie co wspomniana fotobudka, tylko w efekcie końcowym zamiast zabawnych fotografii zdjęć otrzymujemy krótkie filmiki. Dobrym sposobem na wykorzystanie videobudki jest np. złożenie życzeń Młodej Parze – razem z treścią możemy przekazać też emocje, radość, wzruszenie etc. Jednocześnie wiele videobudek oferuje możliwość wzięcia udziału w animowanym teledysku, w którym siedząc naprzeciwko maszyny poruszamy wyłącznie głową. Na animacji jest ona zestawiona z bohaterem teledysku, tworząc komiczne filmiki.

videobudka wesele blog

Księga gości i nie tylko

Księga gości na wesele, znana szerokiemu gronu w postaci tradycyjnej, papierowej księgi. Zazwyczaj jest ona dostępna dla gości na wybranym przez nich stoliku, na którym widnieje napis, co należy z nią zrobić. Do tego długopis, kompozycja kwiatowa i słodycze. Wszystko po to, aby zachęcić gości do napisania życzeń Parze Młodej. Nieco bardziej oryginalną jej formą mogą być chociażby:


• drewniane klocki od gry w Jengę – wykorzystane do wypisania na nich odręcznych życzeń zyskują nowy wymiar i nowe życie! Oczywiście można dalej grać nimi w Jengę i wspólnie z przyjaciółmi wspominać najzabawniejsze momenty wesela.


• zastawa stołowa – to genialny pomysł na dodatkowy, wspólny prezent od gości. Na odwrocie talerzy wypisujemy życzenia specjalnym flamastrem. Każda Para Młoda będzie zachwycona!


• szklana butelka – jeśli Para Młoda lubi różnego rodzaju gry, możemy ich zaskoczyć i podarować wiadomość w zakorkowanej, ozdobnej butelce, do której przyczepiamy karteczkę, że można ją otworzyć dopiero za rok. Życzenia najlepiej skonstruować w ten sposób, aby miały sens właśnie po upłynięciu tego czasu. Ciekawe czy młodzi dotrzymają słowa, czy wcześniej podglądną życzenia 😉


• puzzle – to kolejny z pomysłów na złożenie życzeń w oryginalny sposób. Możemy wcześniej zamówić puzzle dedykowane, np. ze zdjęciem naszej pary, a na odwrocie poszczególnych elementów wypisać życzenia. Będzie dużo zabawy z ich układaniem 🙂


• zdjęcie z sesji narzeczeńskiej – jeśli chcecie podarować gościom wyjątkowy prezent, możecie wywołać zdjęcia w różnych motywach, w zależności od stylu wesela. Na odwrocie możecie własnoręcznie wpisać podziękowania dla gości. To będzie niezapomniany, całkowicie personalizowany upominek. Z pewnością goście docenią Waszą inwencję oraz wykonanie takiej pamiątki z wesela.

Wesele jak z bajki?

Jesteś we właściwym miejscu. Wszystkim się zajmiemy.

Pamiątki z wesela – personalizowane podarunki 

Możemy także sprezentować Parze Młodej coś oryginalnego, a jednocześnie związanego z ich zainteresowaniami. Tworzymy w ten sposób tematyczną księgę gości, może być to np. kuchenna podkładka dla osoby lubiącej gotować, mapa dla podróżników, płyta dla fanów muzyki… Co tylko podsunie nam wyobraźnia. Warunek jest jeden – wszystkie te podarunki muszą zawierać odpowiednią dedykację!

Na koniec słówko o tym, jakie pamiątki z wesela Para Młoda może sprezentować weselnikom. Ciekawy pomysł na prezent dla gości weselnych to sadzonka drzewka. Jeśli goście ją zasadzą zaraz po weselu, będzie ono rosło dokładnie od tego momentu i będzie stanowić swoisty symbol oraz upamiętnienie tego wydarzenia. 
Innym doskonałym prezentem będzie samodzielnie przygotowana nalewka, np. przez tatę lub bliskiego wujka. Taki podarunek uratuje niejednego gościa po całej nocy świetnej zabawy. Będzie także świetną pamiątką tego wyjątkowego dnia, szczególnie jeśli opatrzymy buteleczki personalizowanymi etykietami.

życzenia jenga

Wiele osób decyduje się także na podarowanie gościom personalizowanych miodów z własnej lub zaprzyjaźnionej pasieki. To absolutnie wyjątkowy podarunek. Innym pomysłem mogą być personalizowane krówki, migdały w czekoladzie lub lizaki. 

Pewnym elementem zaskoczenia będą także zdrapki lub ankiety weselne. Sprawią nie tylko wiele zaskoczenia i radości gościom, ale także staną się doskonałą atrakcją. 

Dwór Korona Karkonoszy oferuje wyjątkowe produkty regionalne i rzemieślnicze, których nie dostaniemy nigdzie indziej. Takie pamiątki z wesela dla gości będą przypominać nam ten niezwykły dzień za każdym razem, gdy ich skosztujemy. 

pl_PL!!
Szybki kontakt Zamów ofertę