Słodkie podziękowania dla gości weselnych – na co postawić?

Porady
Słodkie podziękowania dla gości weselnych – na co postawić?

Wesele to czas na radosne celebrowanie jednego z najpiękniejszych wydarzeń w życiu zakochanej pary – momentu przyrzeczenia sobie wzajemnej miłości, wierności i szacunku aż do końca swoich dni. Świeżo upieczeni małżonkowie zwykle świętują w towarzystwie swoich bliskich – rodziny, przyjaciół i znajomych. Jak wyrazić wdzięczność weselnikom za przybycie na przyjęcie? Przedstawiamy ciekawe pomysły na słodkie podziękowania dla gości weselnych, które z pewnością przypadną im do gustu. 

Słodkie podziękowania dla gości weselnych – skąd ta tradycja? 

Dzień ślubu jest magiczny i niezwykle romantyczny. To jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu przyszłych małżonków. To moment, w którym przyrzekają sobie, że będą się kochać i wspierać przez resztę swoich dni. Nic więc dziwnego, że przyszli nowożeńcy dokładają wszelkich starań do tego, aby każdy element ich ślubu był idealny, dopięty na ostatni guzik, perfekcyjnie wpisujący się w ich gusta, marzenia i wymagania. Przygotowania do ślubu trwają długie tygodnie, miesiące, a czasem nawet lata. Znalezienie odpowiedniej sali weselnej, zakup odświętnych kreacji, wybór menu, motywu przewodniego, zespołu i fotografa, dopełnienie wszelkich formalności – wszystko wymaga czasu i zaangażowania. W czasie szalonych przygotowań do dnia ślubu warto pomyśleć o jeszcze jednej ważnej rzeczy – o tym, jak wyrazić wdzięczność weselnikom za obecność na ceremonii i przyjęciu. Świetnym rozwiązaniem są słodkie podziękowania dla gości – czyli wyśmienite, elegancko zapakowane przysmaki z dedykacją. 

Każdy detal Waszego wesela ma znaczenie?

Wiemy o tym. Zadbamy o każdy szczegół!

Zwyczaj obdarowywania gości drobnymi upominkami w podzięce za obecność w tym wyjątkowym dniu nie jest nową modą. Utrzymuje się go od dawna – mimo że na przełomie lat przybierał różne formy. Ten miły gest cieszy się niesłabnącą popularnością. Na stałe wpisał się ślubne tradycje. Stał się nieodłącznym elementem dnia ślubu. Prezent weselny dla nowożeńców składany na ich ręce przez gości ma ułatwić im wspólny start. Tymczasem upominek dla gości wyraża wdzięczność za przybycie i wspólne świętowanie. Pokazuje weselnikom, jak ważni są dla Pary Młodej. To wyjątkowy sposób na powiedzenie „Dziękuję”. 

Tylko jakie upominki wybrać? Jaka forma słodkich podziękowań dla gości jest najlepsza? 

Słodkie podziękowania dla gości weselnych w wersji klasycznej 

Słodycze to uniwersalny pomysł na prezent na różne okazje. Świetnie pasują się jako forma słodkich podziękowań dla gości weselnych. Kiedy obdarować gości taką miłą niespodzianką? Można zrobić to na początku imprezy. Doskonałym pomysłem jest przywitanie gości weselnych drobnymi upominkami – np. pozostawiając prezenty przy nakryciach na stołach. Weselnicy od razu po przybyciu na przyjęcie zastają słodki prezent. Drobne upominki wywołują uśmiechy na ich twarzach i nastrajają pozytywnie na cały wieczór. 

Jakie prezenty wybrać? Te, które pasują do charakteru przyjęcia! Każda Para Młoda dąży do tego, aby jej wesele było estetyczne, idealne w każdym calu. Przyszli nowożeńcy starannie dobierają motyw przewodni, określają styl, w którym zostaną wykonane dekoracje. Wszystko po to, żeby ich weselna impreza wyróżniała się na tle innych. Była jedyna w swoim rodzaju. Wyjątkowa na swój sposób. Jednak, żeby całość była spójna, poszczególne elementy muszą perfekcyjnie ze sobą współgrać – również słodkie podziękowania dla gości.

Upominki warto umieścić w takich opakowaniach, które idealnie wpisują się w weselną stylistykę. Dobrym pomysłem na rustykalne wesele są delikatne woreczki przewiązane jutowym sznurkiem. Z wystrojem boho znakomicie będą komponować się kartonowe opakowania ozdobione frędzlami, koronkową wstążką, małą, zieloną gałązką lub polnymi kwiatkami. Świetnym rozwiązaniem na przyjęcie glamour będą gustowne sreberka lub błyszczące folie przewiązane elegancką wstążką. Kolorystyka opakowań również powinna nawiązywać stylu przyjęcia – np. na pastelowym weselu nie może zabraknąć upominków w pastelowych barwach. 

A co spakować do pudełeczek? Wybór pozostaje w kwestii nowożeńców. Największą popularnością cieszą się klasyczne czekoladki (z nadzieniem lub bez). Wybierając pralinki, przede wszystkim należy kierować się jakością. Czekoladki powinny wprost rozpływać się w ustach, zapewniając wyjątkowe doznania smakowe. 

Zamiast czekoladek można wybrać: 

  • klasyczne cukierki, 
  • krówki, 
  • lizaki w oryginalnym kształcie, 
  • paczuszki z ciasteczkami (np. domowej roboty), 
  • słoiczki z miodem lub dżemem, 
  • ciasteczka z wróżbą. 

Słodkie podziękowania dla gości weselnych w nietypowej odsłonie 

Słodkie podziękowania dla gości weselnych można zostawić na koniec imprezy. Wiele osób decyduje się na wręczenie drobnych upominków dla gości w momencie, kiedy ci żegnają się z nimi i opuszczają salę weselną. Rozwiązanie to ma wielu zwolenników. Jego największym plusem jest możliwość zamienienia kilku słów z każdym gościem – osobiste podziękowanie za przybycie i wspólne świętowanie dnia ślubu, które wyraża szacunek i troskę. 

Doskonałym pomysłem jest podarowanie gościom weselnym eleganckich paczuszek z ciastem. Etykieta nakazuje, aby upominki wręczała gościom Para Młoda – lub rodzice nowożeńców. Pudełeczka na ciasto powinny być estetyczne, solidne i zgodne ze stylistyką ślubną. Warto wzbogacić je o bilecik z napisem „Dziękujemy”, imionami nowożeńców i datą ślubu. 

Upominki dla gości to nieodłączny element dnia ślubu. Nie warto pomijać tej ważnej tradycji. Nawet przy niewielkim budżecie można zorganizować coś, co sprawi, że weselnicy poczują się wyróżnieni. Przykładem są słodkie podziękowania dla gości weselnych. Skromne podarunki w postaci słodkich przysmaków w efektownych opakowaniach to doskonała forma wyrażenia wdzięczności za obecność i wspólne świętowanie dnia zaślubin. 

Szybki kontakt Zamów ofertę