Jak efektownie zorganizować zimne ognie na wesele?

PoradyTrendy
Jak efektownie zorganizować zimne ognie na wesele?

Zimne ognie na wesele stają się bardzo popularne. Skąd bierze się ich fenomen? Są one eleganckie, mogą urozmaicić przyjęcie, świetnie wyglądają na zdjęciach, a ponadto są tanie. Jak zorganizować taką atrakcję, by nie rozciągała się w czasie i odbyła się bez niepotrzebnego zamieszania? Podpowiadamy. 

Zimne ognie na wesele – jakie wybrać? 

Blask to jego nieodłączny atrybut. O czym mowa? Ślub w stylu glamour uwielbia wszystko, co migocze. Idealną oprawą będzie sala balowa, zaś jedną z atrakcji mogą być zimne ognie na wesele. Jednak dopóki nie zaczniemy poszukiwań, mało kto wie jak duży wybór zimnych ogni dostępny jest na rynku. Szukając takich, które mają się najlepiej sprawdzić w czasie wesela, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na czas palenia się. Z tym zaś związana jest ściśle długość zimnych ogni. Im dłuższe Państwo Młodzi wybiorą, tym lepiej. Absolutnym minimum są te o długości 40 cm. Taka długość pozwoli na swobodne odpalenie zimnych ogni przez wszystkich zgromadzonych i dość długie cieszenie się nimi. Ponadto dzięki temu fotograf zdoła uwiecznić jak największą ilość ujęć w czasie trwania pokazu. 

Organizacja atrakcji – o czym warto pamiętać?  

Warto poprosić osobę, która odpowiedzialna będzie na weselu za zdjęcia i film, by koordynowała całą akcję. Dzięki temu fotograf będzie mógł ustalić odpowiednią godzinę oraz miejsce, by przeprowadzić wszystko według swojej wizji. Zagwarantuje to nie tylko niezapomniane chwile, ale także przepiękne zdjęcia z atrakcji. 

Nie tylko miejsce, w którym Państwo Młodzi chcą zorganizować pokaz, jest ważne. Równie ważna jest godzina oraz to, by w jak najkrótszym czasie odpalić wszystkie zimne ognie na wesele na raz. Najlepszy efekt – wiadomo – można uzyskać po zmroku. Zimowy ślub ma tę przewagę nad weselem w lato, że szybciej robi się ciemno. Szybciej więc można rozpocząć zabawę. By całą akcję przeprowadzić sprawnie, ważna jest odpowiednia liczba zapalniczek.

Narzeczeni muszą zadbać, by na każde 6-8 osób dostępna była minimum jedna. Wówczas odpalenie wszystkich zimnych ogni na weselu odbędzie się sprawnie. Gdy wszyscy goście weselni będą mieli odpalone ognie mniej więcej w tym samym czasie, fotograf będzie mógł dłużej fotografować bawiących się weselników.  

Warto zwrócić uwagę na to, by zespół lub DJ odpowiednio zapowiedzieli gościom, co wydarzy się za chwilę. Muszą oni przekazać wszystkim zgromadzonym najważniejsze informacje techniczne z tym związane. Trzeba m.in. poinformować gości, którędy mają wyjść i gdzie się udać. Muszą też wiedzieć, kto będzie rozdawał zimne ognie i jak powinni się ustawić. Najważniejszą informacją, którą powinni usłyszeć weselnicy jest to, by nie odpalać zimnych ogni, dopóki fotograf nie da do tego wyraźnego sygnału. 

Zimne ognie na wesele – propozycje aranżacji 

Fotograf może ustawić szpaler – tunel ze zgromadzonych gości. Gdy już zimne ognie będą odpalone, Para Młoda przejdzie tunelem w stronę fotografa. Po drodze Nowożeńcy mogą robić przerwy na okazywanie sobie czułości, co z pewnością uchwyci obiektyw aparatu. 

Innym pomysłem jest ustawienie gości po jednej i drugiej stronie Pary Młodej, lub ustawienie ich w kształt serca, w którym znajdować się będą Państwo Młodzi. Uzupełnieniem całej atrakcji z pewnością będzie muzyka, w takt której zarówno Para Młoda, jak i wszyscy goście weselni będą mogli się bujać.  

Chcecie, by Wasze wesele pozostawiło niezatarte wspomnienia?

Realizacja marzeń Par Młodych, to nasza specjalność!

Jeżeli wesele odbywa się jesienią lub zimą, zimne ognie mogą zostać odpalone podczas przywitania Pary Młodej w sali weselnej. Jest to pomysł o tyle oryginalny i ciekawy, że odpalone po zmroku mogą stworzyć tunel, którym Państwo Młodzi wejdą do sali weselnej. Tak oryginalne przywitanie Nowożeńców wygląda naprawdę efektownie.  

Innym pomysłem na wykorzystanie zimnych ogni na weselu jest odpalenie ich w czasie pierwszego tańca świeżo upieczonych małżonków. Ponieważ jednak pierwszy taniec odbywa się zazwyczaj wewnątrz sali, pomysł taki należy przedyskutować wcześniej z obsługą. Muszą oni wyrazić zgodę na odpalenie zimnych ogni wewnątrz budynku.  

Zimne ognie mogą także posłużyć za dodatek podczas oczepin. Jak widać, zimne ognie na wesele mogą być osobną atrakcją, lub uzupełnieniem atrakcji wszystkim znanych. Są bezpieczne, wyglądają zjawiskowo, a dzięki nim zarówno fotografowie, jak i kamerzyści mogą stworzyć wyjątkowe pamiątki.  

 

Zimne ognie na wesele – dodatek, który zawsze pasuje 

Nieważne jest, czy Para Młoda organizuje wesele w stylu glamour, czy może sielską zabawę. Zimne ognie na wesele sprawdzą się zawsze. Pasują do każdego motywu wesela i z powodzeniem mogą być wykorzystywane w każdej scenerii. Ich wykorzystanie w trakcie wesela zapewnia świetną zabawę weselnikom i wspaniałą inspirację fotografowi. Wyglądają zjawiskowo zarówno w sali jak i na zewnątrz. Można je wykorzystać podczas tworzenia zdjęć z drona jak i fotografii robionych tradycyjnie.  

Jak widać, praktycznie każda Para Młoda z powodzeniem może wybrać zimne ognie na wesele jako atrakcję podczas swojego przyjęcia. Warto tylko pamiętać, że – mimo, iż niewielkie, to jednak są to dodatkowe wydatki na wesele, które warto uwzględnić wcześniej w budżecie. 

Szybki kontakt Zamów ofertę