Nagrody dla pracowników – pomysły, których jeszcze nie było!

Porady
Atrakcje na imprezy firmowe – degustacja piwa rzemieślniczego

Dyplom to nie jedyna nagroda, na jaką może dziś liczyć pracownik. Jest też wiele pomysłów, które pozwolą docenić jego wkład w budowanie firmy, a przy tym będą zaskakujące dla obdarowanego. Sprawdź, jakie nagrody dla pracowników są popularne w 2021 roku i co kupić, gdy brak innych pomysłów.

Początkiem dzisiejszej mody na bluzy czy t-shirty z logo firmy były nagrody dla pracowników, jakimi dawniej były właśnie stroje czy gadżety z firmowym napisem. Teraz nie trzeba pracować w firmie Coca Cola czy Jack Daniels, by nosić ubranie z takim logo, a nagrody dla pracowników wyglądają już zupełnie inaczej.

Jaki prezent na nagrody dla pracowników?

Obecnie wybór nagród dla osób, które trzeba docenić w pracy, jest ogromny. Furorę robią personalizowane prezenty, jak butelka wina, cukierki czy czekolada z przemyślaną etykietą. To może być coś oryginalnego, jak zestaw do robienia fondue czy waty cukrowej. Fajnym pomysłem na nagrody dla pracowników jest to, co koresponduje z ich najgłębszymi pasjami. Warto wrócić do CV składanego podczas rekrutacji i poszukać tam informacji np. o marzeniu odwiedzenia Tajlandii czy zamiłowaniu do języka szwedzkiego. Przewodnik lub bon na kurs językowy będzie przemiłym prezentem, a przecież nie kosztuje wiele. Wydawałoby się, że takie nagrody przestają mieć rację bytu, gdy tak wiele osób pracuje z domu. Nic bardziej mylnego! Pojawiły się prezenty z dostawą do domu, mające uprzyjemnić czas spędzony przed komputerem:

  • pizza i inne pożywne posiłki,
  • piątkowy zestaw na Happy Hour,
  • t-shirt, piżama i poduszka z zabawnym napisem,
  • niezbędnik do domowego biura z artykułami papierniczymi czy gadżetami.

Takie pomysły można mnożyć.  Pośród codziennej rutyny widząc takie nagrody, pracowników na pewno ogarnie wesołość. 

Gala firmowa - gdzie ją najlepiej zorganizować?

Wyjazdowe nagrody dla pracowników – pomysły

Świetnym pomysłem na nagrody dla pracowników jest firmowy wypad inny niż wszystkie. Konfigurator imprez tego typu we Dworze Korona Karkonoszy pozwala zaplanować lot balonem, survivalową eskapadę lub warsztaty kulinarne, a nawet połączyć te trzy w jedno! Im bardziej  zgrana załoga, tym łatwiej o pomysły na wyjazdowe nagrody. Mając np. w firmie miłośników piwa kraftowego wystarczy zafundować im piwne warsztaty lub biesiadę.

Szukasz pomysłu na oryginalne nagrody dla pracowników i miejsca na imprezę firmową?

Mamy jedno i drugie – już dziś zarezerwuj dogodny termin!

Ciekawe może być wytypowanie kilku pomysłów, a  następnie prośba, by zespół wskazał te nagrody dla pracowników, które ich zdaniem są najbardziej interesujące. To pozwala zwiększyć w efekcie ich radość z wybranego scenariusza imprezy firmowej. Nawet, jeśli będzie wybrany spośród zaledwie kilku propozycji, wyda się bardziej wymarzony.

Uniwersalne czy personalizowane prezenty dla załogi?

Obecnie możliwości personalizacji są olbrzymie. Z drugiej strony każdy zdaje sobie sprawę z tego, że wygrawerowanie imienia na breloku czy t-shircie nie jest zbyt dużym wydatkiem. Takie pomysły na nagrody dla pracowników nie robią więc już takiego wrażenia, jak kiedyś. Najważniejsze jest to, by prezent był wysokiej jakości. Jeśli tak będzie, to nie musi być personalizowany. Zresztą obecnie możliwości jest taka wiele, że możliwa jest pewna personalizacja nawet, jeśli rzecz nie jest na zamówienie. Przykładem mogą być kolorowe skarpetki w ulubione słodycze, zwierzęta czy napoje, zestawy piw z przemyślanymi etykietami czy książki.

Jakościowe mogą być też bardziej personalizowane nagrody dla pracowników. Pomysły wybiegają zazwyczaj daleko poza to, co oferują zwykłe sklepy z gadżetami. Takie rzeczy trzeba raczej zamówić na zamówienie. Przykładowo personalizowany notes nie tylko będzie miał imię pracownika na okładce, ale też osobiste miłe wiadomości ukryte na kolejnych kartach zeszytu. Sprawdzają się też zestawy ręcznie robionych słodyczy i innych wykwintnych przekąsek, jakich nie może mieć nikt inny. Szczególnie, jeśli będą zawierały ulubione, nietypowe składniki, jak lawenda czy chilli.

Wyróżnienia i inne sprytne nagrody dla pracowników

Bywa i tak, że nie ma ani czasu na wyjazd integracyjny, ani pieniędzy na dodatkowe nagrody. Jak wówczas docenić pracowników? Zawsze pozytywnie działa na morale publiczne docenienie, np. poprzez uwzględnienie w biuletynie firmowym czy na tablicy ogłoszeń. Są też pozafinansowe nagrody dla pracowników, które dotyczą czasowo powiększonego zakresu władzy. Może to oznaczać zastąpienie szefa na jeden dzień lub przejęcie firmowego konta w mediach społecznościowych.

Od czasu do czasu warto też zapytać pracowników w anonimowej ankiecie, jaką nagrodę widzieliby najchętniej. Czasem może się okazać, że realizacja tych pomysłów nic nie kosztuje, a mocno podniesie morale zespołu. Tego typu pomysły na niematerialne nagrody dla pracowników to możliwość przyjścia do pracy z psem, w swobodniejszym niż zwykle stroju czy też kilka godzin później, niż zwykle.

Szybki kontakt Zamów ofertę